راهنمای خرید انواع صندلی

خرید صندلی اداری،کودک،کامپیوتر،خانگی،رستوران و هر نوع صندلی،نکاتی مفید برای خرید صندلی

بهترین راه برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و پول و جلوگیری از پشیمانی پس از خرید این است که یکسری اصول ابتدایی را در ذهن داشته باشید و خرید خود را بر اساس آن اصول استوار نمایید. توجه به این اصول هم قبل از خرید و هم زمانیکه برای خرید روانه بازار می‌شوید حائز اهمیت هستند.

 بدانید چه می‌خواهید

نیازهای خود از خرید مبلمان اداری را به دقت بررسی نمایید حال چه بخواهید یک اتاق از محیط کار خود را مبلمان اداری کنید و چه کل خانه و شرکت را و یا تنها قصد خرید یک نیم ست را داشته باشد. در هر صورت باید تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید و قرار است تا چه مدتی از آن استفاده کنید. آیا برای مدت زمان کوتاهی به آن نیاز دارید؟ مانند صندلی‌های مخصوص نوزاد که خیلی زود برای او کوچک خواهد شد؛ و یا اینکه قصد دارید در دراز مدت از آن استفاده کنید؟ مانند مبلمان اتاق پذیرایی و مبلمان اداری. توجه به این نیازها به شما کمک می‌کند که در وقت، انرژی، و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

 بدانید مورد مصرف آن چیست

با خود به این مطلب فکر کنید که به چه منظوری مبلمان اداری را خریداری می‌کنید و قرار است توسط چه فرد یا افرادی مورد استفاده قرار بگیرد. به این طریق راحتتر می‌توانید در مورد مدل، رنگ، و جنس آن تصمیم بگیرید. افراد سالخورده و یا مجرد ممکن است مدل‌ها و پارچه‌هایی را انتخاب کنند که هیچ گاه مناسب خانواده ای که بچه‌های کوچک و حیوان خانگی دارند نباشد. مورد استفاده مبلمان اداری نکته مهمی است که حتماً باید به آن توجه کرد.

چقدر فضا در اختیار دارید

صندلی

سایز اتاق شرکتی که قرار است مبلمان اداری در آن چیده شود، یک نکته مهم در انتخاب صحیح هر گونه آیتم و به ویژه مبلمان است. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را روی کاغذ به صورت دستی‌ترسیم نمایید و بعد چیدمان‌های مختلف مبلمان اداری را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی می‌توانید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید. در طرح ریزی برای خرید مبلمان اداری در سایز مناسب نکاتی نظیر: عرض راه پله‌ها، متراژ راهروها، و عرض درب ورودی را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از خانه‌هاو شرکتهای نوساز دارای راهروهای عبوری کوچکی هستند، بنابراین بهتر است مبلمانی را تهیه کنید که به راحتی قابل حمل و نقل باشد. در مورد سایز مبلمان اداری هیچ موقع این مطلب را فراموش نکنید که ممکن است روزی بخواهید از خانه و یا شرکت فعلی خود اسباب کشی کنید.

بودجه خود را مشخص کنید

خریداران عاقل ابتدا یک بودجه مناسب در نظر می‌گیرند و با توجه به آن آیتم مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. ابتدا کل بودجه خود را تخمین بزنید و بعد ببینید که برای هر آیتم تا چه اندازه می‌توانید هزینه کنید. شاید بخواهید برای خرید یک میز با کیفیت و مرغوب که قرار است برای چند سال از آن استفاده کنید هزینه بالاتری را پرداخت کنید و برای یک میز بازی کودک که به سرعت غیر قابل استفاده می‌شود، هزیه کمتری را در نظر گرفته باشید.
پس از در نظرگرفتن نیازها، موارد استفاده، میزان فضا، و بودجه نوبت به آن می‌رسد که نگاهی به چیدمان دکوراتورهای حرفه ای بیندازید تا ایده‌های خوبی دستگیرتان شود. با نگاه کردن به مجلات مربوطه و خانه‌هایی که توسط دکوراتور‌های حرفه ای چیده شده اند، متوجه می‌شوید که چگونگی انتخاب مبلمان اداری برای هر اتاق به چه نحوی است.

چگونگی و انواع مبلمان اداری

دو نوع مبلمان اداری اصلی وجود دارد: مبلمان اداری روکش دار و مبلمان اداری موردی.
مبلمان اداری روکش دار به آن دسته از مبلمانی اطلاق می‌شود که در آن یک پوشش نرم برای نشستن وجود دارد و در صورت نیاز در آن فنر می‌گذارند تا قابلیت ارتجاعی آن افزایش پیدا کند و سپس آنرا روکش می‌کنند، مانند مبل‌های نشیمن و کاناپه‌ها که دارای بالشتک هستند.

مبلمان اداری موردی هم به اسباب و اثاثیه ای اطلاق می‌شود که فاقد قسمت بالشتک دار هستند، مانند: میز، ویترین،کابینت و قفسه
هر یک از این دو نوع مبلمان می‌توانند از اجناس مختلفی ساخته شوند که عموماً انواع چوبی و غیر چوبی آن در بازار‌های ایران موجود می‌باشند. عمده محصولات مبله از چوب سخت (چوب جنگلی) یا چوب نرم ساخته می‌شوند .

چوب سخت به چوب درختانی نظیر: ماهون (ماهاگونی)، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان (توس)، ساج، و پی کان و چوب نرم هم به چوب درختانی نظیر: کاج و صنوبر، ماموت (چوب سرخ)، و سدر اطلاق می‌شود. مبلمانی که از چوب‌های نرم ساخته شده باشد به مراتب از چوب‌های سخت ارزانتر است.

جنس بالشتک‌ها و پارچه

جنس پارچه‌های رو مبلی، نوارهای دور دوزی، پد‌های نشیمن، و فنرهای بکار رفته در مبلمان اداری متفاوت است و در عین حال تعیین کننده میزان راحتی و سفتی مبل است. به این منظور از فنرهای ساده کویل، فنرهای دو سر مخروطی کویل، فنرهای زیگ زاگ، و مارپیچی که به وسیله یک نخ یا مفتول سیمی یا گیره بهم متصل شده اند استفاده می‌شود.
داخل آن هم با پارچه، پلی استر، و پلی اورتان پر می‌شود. معمولاً رنج استفاده از اورتان به دلیل دوام و مقاوت بالا، وزن کم، و برخورداری از خاصیت ضد بیدی بیش از سایر موارد مشابه است. هر چند کیفیت فوم‌های به کار گرفته شده با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارد، بهترین آنها فوم‌های متراکم‌تر هستند که میزان اورتان موجود در آنها بالاست.
برای روکش نیز از پارچه‌های مختلف طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود. در حین خرید باید دقت کنید که جنس پارچه چیست و طرز نگهداری آن چگونه است. جنس پارچه در ارتباط مستقیم با قیمت مبلمان اداری است و هر چه مرغوب‌تر باشد بالطبع قیمت مبلمان اداری هم افزایش پیدا می‌کند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که کارخانه‌های تولید پارچه هیچ گاه پارچه‌های به کار رفته در مبلمان را جزء گارانتی خود به حساب نمی‌آورند.

 قاب اصلی نشیمن

این بخش یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مبلمان اداری است و در تعیین قیمت نقش اساسی دارد. قاب‌ها را اصولاً از جنس چوب‌های سخت، و گاهی استیل و تخته‌های لمینت یا پلاستیک فشرده می‌سازند. البته شما قادر به رویت این بخش نیستید، به همین دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن است یا خیر. اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناست که پس از مدت زمان کوتاهی باید آنرا دور بیندازید. همچنین یکبار روی آن بنشنید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان است و پستی و بلندی ندارد.

 مبلمان اداری موردی

اگر قرار است روی میز از شیشه استفاده کنید، شیشه را روی آن قرار داده و مطمئن شوید که کاملاً صاف می‌ایستد و میز توانایی کامل نگه داشتن آنرا دارد. پنل‌های شیشه ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند باید به اندازه کافی ضخیم باشند تا در حین استفاده روزمره نشکنند و لب پر نشوند.
پرداخت و مهذب کاری میز و ویترین نیز مهم هستند و نشانه ای از کیفیت بالای این محصولات می‌باشند. بهترین انواع آنها دارای مهذب کاری در قسمت بالایی، طرفین، و جلو و پشت محصول می‌باشند. دقت کنید که هیچ گونه شکاف و یا برآمدگی حبابی شکل روی بدنه میز و یا قفسه‌های مورد نظرتان وجود نداشته باشد و قسمت‌های مختلف به خوبی بهم متصل شده باشند و تنها با چسب و میخ این کار انجام نشده باشد. صندلی‌ها را از داخل میز بیرون بیاورید و هم میز و هم صندلی را امتحان کنید که لقی نداشته باشند. درب دراورها و کشو‌ها نیز باید به آسانی بیرون آمده و بسته شود و به اندازه کافی در خود وسیله جای بدهد.

 از کجا خرید کنیم

خریداران امروزی انتخاب‌های زیادی در پیش روی خود دارند و مراکز عرضه مبلمان اداری در چند سال اخیر بسیار گسترده شده اند. بهترین کار این است که سری به چند فروشگاه مختلف بزنید و نگاهی به کل محصولات آن بیندازید. زمان جستجو به کیفیت کالاهای ارائه شده، قیمت، و خدمات پس از فروش هم دقت کنید.

 کی خرید کنیم

اگر از مدتی قبل برای خرید خود برنامه ریزی داشته باشید، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه فصلی نیز بهرمند شوید. البته گاهی اوقات ممکن است آیتم مورد نظر شما آماده نباشد و بر طبق سفارش ساخته شود که این مدت زمان چیزی در حدود ۶ الی ۸ هفته به طول می‌انجامد.

 اتیکت‌ها را مطالعه کنید

زمانیکه مبلمان اداری می‌خرید حتماً مطمئن شوید که کلیه اطلاعاتی که فروشنده و کارخانه سازنده در اختیار شما قرار می‌دهند را به خوبی مطالعه کرده اید. اکثر شرکت‌های سازنده موظف هستند که اگر داخل محصولات خود از وینیل و یا سایر مواد مصنوعی استفاده می‌کنند در شرح محصول قید کنند. این نوع مواد مصنوعی قادرند تا ظاهر چرمی، چوبی، و مرمری به مبلمان بدهند. در ضمن اگر در برچسب مواد سازنده تنها نام یک نوع چوب به کار رفته باشد، کلیه روکش‌ها و سطوح مبلمان اداری نیز می‌بایست از همان چوب ساخته شده باشند.

 گارانتی و مرجوعی

شرح گارانتی هر گونه اسباب و اثاثیه ای را که می‌خواهید بخرید به دقت بررسی کنید و ببیند سیاست‌های شرکت به هنگام پس دادن کالا چگونه است.

فروشنده خود را بشناسید

مشتری‌های عاقل پیش از خرید فروشنده مورد نظر خود را به دقت شناسایی می‌کنند. از همسایه‌ها و دوستان خود در مورد شرکت عرضه کننده مبلمان اداری سوال کنید و به خاطر داشته باشید که فروشنده خوب کسی است که تمامی سوالات شما را با دقت و صبر و حوصله به طور کامل پاسخ دهد و شما را اجبار به خرید آنی نکند. هدف فروشنده خوب جلب رضایت مشتری است و آنها دوست دارند که شما شرکتشان را به سایر دوستان و آشنایان دیگر خود نیز معرفی کنید

به دردم می‌خوره؟

 

چه خودتان صاحب اتومبیل باشید و چه نه، باید قبل از اینکه فرزندتان به دنیا بیاید، صندلی ماشین را بخرید. حتی برای رساندن فرزند تازه متولد شده‌تان از بیمارستان به خانه، به صندلی ماشین نیاز خواهید داشت. پس اگر بودجه‌تان محدود است، خرج‌هاي غيرضروري ديگر را فاكتور بگيريد اما از خرید اين صندلي صرف‌نظر نكنيد.

در حال بارگذاری

اینترنتی بخرم؟؟

 

درست است كه در ماه‌هاي آخر بارداري كه حسابي سنگين شده‌ايد، خريد رفتن براي‌تان سخت است اما نمي‌توانيد به اين بهانه خريد صندلي را به ديگران واگذار كنيد يا آن را اينترنتي سفارش دهيد. هر صندلی ماشینی در هر اتومبیلی به خوبی نصب نمی‌شود. پس اگر صاحب ماشین هستید، قبل از خریدن صندلی، حتما آن را در خودروی خود امتحان کنید و در غير اين صورت، خودروهايي كه بيشتر ممكن است با آنها تردد كنيد را به‌عنوان پيش‌فرض در نظر بگيريد. البته ديدن علامت «universal» روي جعبه صندلي به شما مي‌گويد براي همه خودروها مناسب است.

در حال بارگذاری

دست دوم بخرم؟؟

 

اين روزها بازار لوازم دست دوم سيسموني در سايت‌ها داغ است. شايد براي صرفه‌جويي بتوانيد بسياري از لوازم مربوط به كودك‌تان از قبيل كمد و … را دست دوم بخريد اما از قرض گرفتن صندلی ماشین یا دست دوم خریدن آن پرهیز کنید. شما باید مطمئن باشید این صندلی سالم بوده و هیچ آسیبی ندیده است و البته هنگام تهيه آن، به سال ساختش هم توجه كنيد. صندلي‌اي كه بيشتر از 6 سال از زمان توليدش گذشته باشد، ممكن است دچار فرسودگي شده باشد و در زمان خطر، از پس محافظت از فرزندتان برنيايد.

در حال بارگذاری

چطور نصبش کنم؟؟

 

در دفترچه راهنماي داخل جعبه همه نكات لازم براي قرار دادن درست صندلي آورده شده و فروشنده هم مي‌تواند در اين زمينه شما را راهنمايي كند. بعد از تهيه صندلي اتومبيل، از درست نصب شدن آن مطمئن شوید. صندلي ماشين كودك‌تان نبايد بيشتر از يكي، دو سانت سرجايش لق بزند. گذشته از اين،‌ کمربند اتومبیل شما باید کاملا صندلی را در خود بگیرد و نباید بعد از بستن کمربند در جایش تكان بخورد. البته ‌صندلي ماشيني كه مي‌خريد بايد به كمربند نرمي كه بدن كودك‌تان را آزار ندهد، مجهز باشد.

در حال بارگذاری

در حال بارگذاری

كرير بخرم يا صندلي ماشين؟

 

بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند به جای خرید دو وسیله، از کریری که روی پایه صندلی ماشین نصب می‌شود، استفاده کنند. این کریرها را می‌توان با خروج از اتومبیل از روی پایه برداشت و به عنوان ابزار حمل کودک از آنها استفاده کرد. اگر سراغ چنین صندلی اتومبیلی می‌روید، تا زمانی که وزن فرزندتان از 10 کیلوگرم بیشتر نشده، می‌توانید از این وسیله استفاده کنید. گرچه با سنگين‌تر شدن فرزندتان، مجبور به پرداخت هزينه ديگري براي تهيه صندلي بزرگ‌تر مي‌شويد اما اين كريرهاي قابل نصب روي پايه، بهتر مي‌توانند نوزاد چند روزه شما را در خود جا دهند و تا حدود يك سال و نيمگي هم قابل استفاده هستند.

در حال بارگذاری

صندلي را جلو بگذارم يا عقب؟

 

بهتر است صندلي كودك‌تان را درست وسط صندلي‌هاي عقب اتومبيل بگذاريد و تنها در صورتي كه خودروي شما به ايربگ مجهز نباشد، قرار دادنش روي صندلي جلو هم ايرادي ندارد و به شما كمك مي‌كند كه مدام چشم‌تان به فرزندتان باشد. بله، درست خوانده‌ايد! كيسه هواي اتومبيل گرچه از جان بزرگ‌تر‌ها محافظت مي‌كند اما مي‌تواند در صورت باز شدن، به خفگي نوزادان منجر شود.

در حال بارگذاری

چقدر هزینه کنم؟

 

شايد راحتي و امنيت كودك‌تان تا اندازه‌اي به برندي كه انتخاب مي‌كنيد، وابسته باشد اما تعارف نداريم! اين جيب شماست كه مشخص مي‌كند تا چه اندازه براي خريد سيسموني هزينه كنيد. اگر مي‌خواهيد با هزينه حدود 200 هزار تومان سراغ جنس‌هاي ايراني برويد، برند‌هايي مثل دليجان اين روزها حسابي پرفروش شده‌اند و حتي با هزينه‌اي كمتر هم قابل خريداري هستند. اما اگر محدوديت مالي نداريد، مي‌توانيد با انتخاب صندلي‌هاي ماكسي كوزي، گركو يا ديگر برندهاي مطرح بين‌المللي هزينه‌اي در حدود يك ميليون تومان يا كمي بيشتر بپردازيد.

در حال بارگذاری

تا چه سني؟ تا چه وزني؟

 

قرار نيست هر سال صندلي ماشين فرزندتان را عوض كنيد اما نمي‌توانيد در تمام سه، چهار سالي كه از آن استفاده مي‌كند، به خريدن يك صندلي اتومبيل اكتفا كنيد.

در حال بارگذاری

براي روزهاي اول

 

بسته به نوع صندلي كه انتخاب مي‌كنيد، كودك‌تان تا قد و وزن خاصي توانايي استفاده از آن را خواهد داشت. صندلي‌هايي كه به گروه +0 تعلق دارند معمولا تا رسيدن فرزندتان به 13 كيلو وزن مي‌توانند از او مراقبت كنند. پيش از 9 ماهگي، مهم‌ترين نكته‌اي كه در انتخاب صندلي بايد به آن توجه كنيد، محافظت از سر و گردن كودك است پس تصور نكنيد با خريد يك صندلي بزرگ كه نوزادتان در آن وول مي‌خورد، عاقبت‌انديشي كرده‌ايد. فرزند شما قرار نیست همیشه زیر 01 کیلو بماند و با سنگین‌تر شدنش، شما باید به طور کامل قید كرير را بزنید و برای تهیه گزینه‌ای دیگر هزینه کنید. این صندلی‌های به قول جوان‌ها شاسی‌بلند ارتفاع فرزندتان را بالا می‌آورند و به فرزندتان اجازه دیدن نمای بیرون از ماشین را می‌دهند؛ این صندلی‌ها که زاویه‌شان هم قابل تنظیم است، بسته به نوع‌شان و اطلاعاتی که روی بسته‌شان نوشته شده، فرزند 02 کیلویی شما را در خود جای می‌دهند اما برای نوزادان تازه متولد شده، چندان امن به نظر نمی‌رسند.

در حال بارگذاری

براي سال‌هاي آخر

 

اگر مي‌خواهيد فرزندتان راحت‌تر باشد، بعد از گذشتن وزنش از 9 كيلوگرم مي‌توانيد سراغ صندلي‌هاي گروه 1+ برويد. توصيه مي‌كنيم تا زماني كه نزديك به پنج سانتي‌متر از بالاي سر فرزندتان روي صندلي خالي است از آن استفاده كنيد و با كمتر شدن اين فاصله به فكر تعويض صندلي بيفتيد. بعيد است كودك 10 كيلويي‌تان در همان كريري كه روي پايه صندلي اتومبيل قرار گرفته، احساس راحتي كند و اگر تا آن زمان يكي از صندلي‌هاي بلند مخصوص اتومبيل را تهيه نكرده باشيد،‌ احتمالا بايد براي خريدنش دست به كار شويد. اگر صندلي كودك‌تان آفتابگير دارد، يك راه ديگر اندازه‌گيري اين است كه تا زماني كه گوش فرزندتان پايين‌تر از لبه بالايي صندلي قرار مي‌گيرد، از آن استفاده كنيد.

در حال بارگذاری

راهنماي خريد كالسكه

در حال بارگذاری

کی بخرم؟؟

 

قانون كلي وجود ندارد. اگر زياد اهل بيرون رفتن نيستيد و پیاده تردد نمي‌كنيد، يك سبد يا ساك حمل كودك هم در ماه‌هاي اول كارتان را راه مي‌اندازد؛ چند ماه بعد هم مي‌توانيد از آغوشي براي همراه كردن فرزندتان با خود كمك بگيريد و خريد كالسكه را به بعد از 6 ماهگي موكول كنيد. مثل بسياري از تجهيزات حمل و نقل ديگر، توجه به سن نوزاد شما مي‌تواند در انتخاب كالسكه بهتر ياري‌تان دهد. اگر براي فرزند تازه متولد شده‌تان كالسكه مي‌خريد، به قابليت كالسكه در تنظيم زاويه دقت كنيد. در ماه‌هاي اوليه نشستن براي نوزادتان سخت و حتي آزاردهنده خواهد بود پس چاره‌اي جز انتخاب كالسكه‌اي كه 180 درجه تخت شود، نخواهيد داشت. كالسكه‌هايي كه صندلي‌شان تا اين اندازه مي‌خوابد يا اينكه كرير روي‌شان نصب مي‌شود، بهترين انتخاب براي شروع روزهاي مادري‌تان است.

در حال بارگذاری

ست بخرم؟؟

 

اگر فرزندتان هميشه همراه خودتان است، چاره‌اي جز انتخاب يك ست سبك نداريد چراكه گذشته از كالسكه و كرير بايد ساك و لوازم كودك را هم با خود ببريد. شايد يك كالسكه كومبوي سبك كه كرير يا ساك بچه روي آن نصب مي‌شود و ساك كودك هم در آن جا مي‌گيرد بتواند به شما كمك كند.

در حال بارگذاری

عصايي بخرم يا بزرگ؟

 

به ظرافت كالسكه‌هاي عصايي نگاه نكنيد؛ آنها به اندازه كافي محكم هستند. اين كالسكه‌ها به راحتي جمع و كوچك مي‌شوند و حتي در هواپيما هم مي‌توانيد آنها را با خود ببريد. اگر راهی طولاني را مي‌خواهيد با كالسكه همراه شويد، عصايي‌ها به‌دلیل سبك بودن‌شان بهترين انتخاب برای شماست.

در حال بارگذاری

آلومينيومي يا آهني؟

 

انتخاب كالسكه مناسب، به قيمت آن بستگي ندارد!! بلكه به استفاده‌اي كه شما از آن مي‌كنيد، ارتباط دارد. اگر شما تنها قرار است چند ساعت در هفته از كالسكه در پياده‌روي هموار استفاده كنيد، قطعا نيازي به خريدن يك مدل گران‌قيمت نداريد. كالسكه‌هاي گران، ظاهري زيبا‌تر دارند، از آلومينيوم سبك‌تري ساخته شده‌اند و به همين دليل، مقاومت بالاتري دارند. عمر چرخ‌ها و ترمز اين كالسكه‌هاي مرغوب بيشتر است اما خودتان قضاوت كنيد كه بر اساس ميزان و نوع استفاده‌تان به كدام‌يك از اين برتري‌ها نياز داريد.

در حال بارگذاری

ارتفاعش چقدر باشد؟

 

كالسكه‌اي كه ارتفاع دسته آن قابل تنظيم است را انتخاب كنيد تا شما و همسرتان كه قدي متفاوت داريد به راحتي قادر به راندن آن باشيد اما اگر قرار است تنها يكي از شما از آن استفاده كنيد، يك كالسكه با دسته‌هاي ثابت هم مي‌تواند براي‌تان كافي باشد.

در حال بارگذاری

كالسكه مارك‌دار بخرم؟

 

نمي‌خواهيم شما را به خريد كالسكه‌اي از برند‌هاي گران‌قيمت ترغيب كنيم اما بايد سراغ كمپاني‌هايي برويد كه در ايران خدمات پس از فروش ارائه مي‌دهند. شايد يك برند تازه‌وارد يا گمنام با وجود كيفيت خوبش قيمت پايين‌تري به نسبت همتايانش داشته باشد اما احتمالات را هم در نظر بگيريد. اگر چرخ اين كالسكه مرغوب اما كمياب شما شكست، چطور مي‌خواهيد نمونه‌اش را گير بياوريد؟

در حال بارگذاری

امكانات جانبي مهم است؟

 

كالسكه‌هايي كه اين روز‌ها در بازار پيدا مي‌كنيد، امكانات جانبي زيادي دارند كه بسياري از آن امكانات چندان به كار شما نمي‌آيد. اگر فرزندتان بهار و تابستان به دنيا مي‌آيد، سايبان‌دار بودن كالسكه را مورد توجه قرار دهيد و اگر در روزهاي پاييز و زمستان قرار است در كالسكه بنشيند از مدل‌هايي كه سايبان ضدآب يا چتر دارند استفاده كنيد. سبد زيرين كالسكه هم براي قرار دادن ساك كودك و حتي كيف خودتان به كارتان مي‌آيد. پس ترجيحا يك كالسكه سبد‌دار انتخاب كنيد.

در حال بارگذاری

كدام كالسكه امن‌تر است؟

 

امن بودن كالسكه به وضعيت چرخ‌ها، نوع ترمز و البته كمربند و جنس پارچه آن بستگي دارد. هنگام خريد از محكم بودن و البته زبر نبودن كمربند كالسكه مطمئن شويد و دقت كنيد نگهدارنده‌اي كه قرار است بين پاهاي نوزادتان قرار گيرد، راحت و متناسب باشد. نوزاد شما در ماه‌هاي اول توانايي نگهداشتن خودش را ندارد پس هم به وجود تجهيزات ايمني توجه كنيد و هم از سر نبودن رويه كالسكه مطمئن شويد.

در حال بارگذاری

چقدر هزينه كنم؟

 

براي خريد يك كالسكه كومبو از برندهاي مطرح، بايد حدود چهار ميليون‌تومان يا كمي بيشتر هزينه كنيد و يك كالسكه عصايي از برندي مسل مكسي كوزي را مي‌توانيد با قيمت زير يك و نيم ميليون تومان پيدا كنيد. البته در برندهای معتبری مثل چیکو و پیرکاردین هم گزینه‌های خوبی با قیمت زیر 800 هزارتومان پیدا خواهید کرد. اگر قرار نيست زياد از كالسكه استفاده كنيد، دليلي براي پرداخت چنين هزينه‌هايي وجود ندارد. شما مي‌توانيد با كمتر از 300 هزار تومان يك كالسكه ايراني بخريد. البته قرار نيست انتظاري كه از ظاهر و كيفيت يك كالسكه سه ميليون تومانی داريد توسط يك كالسکه 300 هزار توماني برآورده شود.

در حال بارگذاری

دنبال چه مي‌گرديد؟

 

كالسكه‌هاي عصايي و كمبو را به شما معرفي كرديم اما اگر نظر شما را جلب نكرده‌اند، نگاهي به اين سه مدل بيندازيد.

1- کالسکه های سنتی

 

این کالسکه‌ها از سيني غذا گرفته تا سايبان و سبد قرار دادن وسايل، همه را در خود دارند و در برخي از انواع‌شان كريري جداگانه روي كالسكه نصب مي‌شود. برخي از انواع‌شان را مي‌توانيد از همان روزهاي بعد از تولد استفاده كنيد. اما اگر می‌خواهید در سال‌هاي بعد كالسكه ديگري نخريد، مدلي جادار انتخاب كنيد كه فضاي ميز غذايش جاي كودك دو، سه ساله شما را با وجود لباس‌هاي زمستاني‌اش تنگ نكند.

در حال بارگذاری

2- کالسکه های مسافرتی

 

با خريد آنها سه نشان را با يك تير زده‌ايد و كافي است وقت سفر، كرير را از روي پايه‌اش جدا كنيد و روي بند كالسكه بگذاريد تا بي‌نياز از داشتن دو وسيله مجزا، فرزندتان را با خود همراه كنيد و بعد هم آن را روي پايه صندلي ماشين بگذاريد و در داخل اتومبيل از آن استفاده كنيد. اين كالسكه گرچه از نظر قيمت مقرون به صرفه است اما كمي جاگير و سنگين است پس اگر زياد از كالسكه استفاده مي‌كنيد و چندان اهل سفر نيستيد، خريد آن را فراموش كنيد.

3- کالسکه های ورزشی

 

شما مي‌توانيد حتي در كنار نوزادتان به پياده‌روي برويد و آرام بدويد. اگر مي‌ترسيد بودن با بچه پويايي‌تان را بگيرد يا اينكه بي‌تحركي شما را از قيافه بيندازد، مي‌توانيد اين سه چرخه را انتخاب كنيد. البته اين كالسكه را تا قبل يك سالگي يا حداقل 8 ماهگي فرزندتان نمي‌توانيد استفاده كنيد و بعد از اين سن هم اگر قصد دويدن با آن را داريد، بايد به‌خاطر حفظ امنيت كودك‌تان چرخش را روي حالت غير چرخان قفل كنيد.

.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.