روشهای خنک کردن خانه

راه‌ های طبیعی برای کاهش گرما خانه

اگر خانه شما در فصل تابستان با کولر و وسایل خنک کننده هم خنک نمیشود،میتوانید این راهکارهای خانگی را برای کاهش گرمای خانه خود امتحان کنید.

سلام شیشه‌ مات‌کن

40 درصد از گرمای اتاق پرپنجره، از طریق شیشه پنجره به خانه راه پیدا می‌ کند. شاید امکان تبدیل کردن شیشه‌ های خانه‌تان به انواع دوجداره را نداشته باشید اما می‌ توانید با استفاده از شیشه‌ مات‌کن‌ ها از آمدن نور شدید و مستقیم به خانه‌ تان جلوگیری کنید. اگر نور شدید و مستقیم به مبلمان و کف اتاق کارتان بتابد، احساس گرمای بیشتری خواهید کرد.

بالای پنجره سایه‌ بان بزنید

برای اینکه نور تیز و گرم خورشید به اتاق کارتان نتابد، بالای پنجره‌ ها یک سایه‌ بان کوچک نصب کنید. با این کار کم‌ هزینه می‌ توانید جلوی گرم شدن اتاق را تا اندازه زیادی بگیرید. برخی از کارشناسان می‌ گویند این کار گرمای نوری که به دفتر کارتان می‌ آید را تا بیش از 50 درصد کاهش می‌ دهد.

هوای گرم را فراری دهید

به جای اینکه برای عوض شدن هوای خانه، روزها پنجره‌ ها را باز کنید، این کار را بعد از افتادن سایه شب روی خانه‌ تان انجام دهید. باز کردن پنجره در روزهای گرم، کاری جز گرم‌ تر کردن اتاق نمی‌ کند اما اگر شب‌ ها پنجره‌ ها را باز کنید، به گردش هوای خنک در دفتر کارتان کمک زیادی خواهید کرد؛ پس از نیروهای خدماتی شیفت شب بخواهید چنین مسئولیتی را به عهده بگیرند.

پرده‌ های قدیمی را احیا کنید

بد نیست مثل قدیمی‌ ها به جای پرده پارچه‌ ای، سراغ انواع حصیری بروید تا گرمایی که به اتاق کارتان می‌ آید کمتر شود. اگر امکان استفاده از پرده حصیری را ندارید، یک آستری مات و کلفت برای پنجره دفترتان بخرید. اگر هم اصلا امکان تعویض پرده‌ ها را ندارید، کرکره‌ ای که در اتاق کارتان نصب شده را در جهتی تنظیم کنید، که نور خورشید را به کف اتاق نتاباند.

طبیعت را به اتاق کارتان بیاورید

با کمک گیاهانی که توانایی تصفیه هوا را دارند، می‌ توانید از دم کردن هوای خانه و بیش از اندازه گرم شدن فضا جلوگیری کنید. گیاه مشهور و ارزان‌ قیمت پوتوس که در خانه بسیاری از ما پیدا می‌ شود، یکی از گزینه‌ های خوب است. این گیاه سریع و آسان رشد می‌ کند و خیلی زود می‌ تواند به تصفیه‌ کننده بزرگی برای هوای اتاق کارتان تبدیل شود. دیفن‌ باخیا و بنجامین هم از گیاهان آپارتمانی محبوبی هستند که از عهده این کار بر می‌ آیند.

اتاق را رنگ کنید

با مدیرتان در مورد تغییر رنگ اتاق کارتان صحبت کنید و به دیوار اتاق رنگ روشن و سرد بزنید. اگر مبلمان و تزئینات دفتر کارتان را هم از رنگ‌ های سرد انتخاب کنید، احساس گرمای کمتری می‌ کنید. این الگو را در پوششتان هم می‌ توانید رعایت کنید و با کمک لباس‌ هایی که رنگ صورتی مات یا آبی روشن دارند، کمتر انرژی گرمایی خورشید را جذب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.