رنگ موی شما، در خانه شماست!

مدآنلاین: اگر به سراغ مادربزرگ خود بروید و از او در این باره بپرسید، قطعا بیش از 10 گیاه دارویی با رنگ های متفاوت و زیبا را به شما معرفی میکند که استفاده از آن ها موجب تغییر رنگ موها و ایجاد تغییر در ظاهر شما میشود. پیش از تولید و عرضه رنگ موهای شیمیایی در جهان بسیاری از زنان در کشورهای مختلف متناسب با نوع فرهنگ و رویش گیاهان دارویی همان منطقه از این خاصیت گیاهان دارویی برای رنگ کردن موهای خود استفاده میکردند.

این افراد از حنا برای حنایی کردن موها، از روناس برای مشکی کردن و از دانه های قهوه برای قهوه ای کردن موهای خود استفاده میکردند. در این مقاله شما را با برخی از رنگ موهای طبیعی که از گیاهان دارویی تهیه میشوند، آشنا میکنیم. رنگ موهایی که به راحتی در آشپزخانه شما تهیه میشوند و کاربردی موثر و سالم در حفظ شادابی و نشاط مو و تغییر رنگ آنها دارد.

مشکی پرکلاغی با روناس

اگر تمایل دارید موهایتان را به رنگ مشکی تیره یا به اصطلاح پرکلاغی درآورید، توصیه میکنیم از محلول گیاه دارویی روناس استفاده کنید. این محلول میتواند در مدت زمان کوتاهی رنگی تیره و مشکی به تار موی شما ببخشد. برای تهیه این محلول کافی است 4 قاشق غذاخوری روناس را در 3 لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. این محلول را پس از سرد شدن روی موهایتان ماساژ دهید. پیش از این مردم بسیاری درمناطق شرق آسیا و شمال آفریقا از این گیاه برای رنگ آمیزی پارچه استفاده میکردند.

رنگ بور را با گیاه اسپرک تجربه کنید

به نوشته برترینها، اگر در گروه افرادی قرار دارید که از رنگهای روشن لذت میبرید و تصمیم دارید رنگ موی خود را به رنگ زرد یا بور درآورید بهترین روش استفاده از گیاه اسپرک است. گیاه اسپرک انواع مختلفی دارد که از میان آنها تنها یک نوع برای رنگ آمیزی موی سر مناسب است. بنابراین هنگام تهیه این گیاه حتما به فروشنده توصیه کنید که اسپرک برای رنگ مو نیاز دارید. برای تهیه عصاره اسپرک نیز لازم است 4 قاشق غذاخوری از آن را در 3 لیوان آب بجوشانید و پس ازصاف کردن و سرد شدن آن را روی موهای خود ماساژ دهید. با ماساژ این عصاره روی موهایتان به مرور موها به رنگ زرد و پس از آن به رنگ بور در میآیند.

موهای طلایی با عصاره گل بابونه

افرادی که علاقه مندند موهایی طلایی رنگ داشته باشند میتوانند از عصاره گل بابونه و گل ریواس کمک بگیرند. ترکیب این 2 عصاره یکی از بهترین رنگ موهای طبیعی برای افرادی است که موهای سفید دارند. ماساژ این عصاره بر موهای سفید و بیرنگ موجب طلایی شدن موها میشود. برای تهیه این عصاره تنها باید 5 قاشق گل بابونه و 5 قاشق گل ریواس را درون 3 لیوان آب بریزید و این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آماده شود. بعد از گذشت 20 دقیقه که گل بابونه در آب جوشید این محلول آماده است. آن را صاف کرده و پس از خنک شدن روی موهای خود ماساژ دهید. این کار را تکرار کنید تا رنگ طلایی مورد علاقهتان روی موها ظاهر شود.

های لایت آبی با گیاه دارویی

افرادی که تارموی سفید دارند و تعداد این تار موها در سر آن ها به حدی است که موجب نارضایتی میشود، میتوانند برای از بین بردن این مسئله از عصاره گیاه آقطی برای جلوه بیشتر موهای شان استفاده کنند. برای این منظور کافی است گیاه آقطی را از نزدیکترین عطاری به منزل خود تهیه کنید و آن را با نیم لیتر آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد. پس از 10 دقیقه عصاره ای از این گیاه به دست میآید که ماساژ این عصاره روی سر و موها موجب تیره رنگ شدن موهای سفید میشود. البته باید توجه داشت که گیاه آقطی به دلیل توناژ آبی که در خود دارد موجب آبی شدن تارهای سفید شده و جلوهای خاص به موهای شما میبخشد.

حنا، معروف ترین رنگ طبیعی جهان

حنا یکی از معروفترین و پرمصرفترین گیاهانی است که برای تغییر رنگ موها و روشن کردن آنها توسط زنان در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد. افرادی که علاقهمند به استفاده از رنگهای طبیعی و بیخطر برای سلامتشان هستند تمایل زیادی به استفاده از این رنگ دارند. رنگی که نه تنها موجب قرمزی پوست و التهاب پوست سرشان نمیشود بلکه به ترمیم ساقه موها و ضخیم تر شدن آنها کمک کرده و خواص درمانی فوقالعاده ای برای مو دارد. افرادی که موهای تیره رنگ دارند با کمک حنا میتوانند رنگ موهای خود را به قهوهای نزدیک کنند. رنگ حنا وقتی روی موهای تیره رنگ قرار میگیرد آنها را قهوهای تیره و براق میکند. این رنگ درصورتی که روی موهای روشن امتحان شود متناسب با روشنی مو به رنگهای قهوه ای روشن، حنایی و قرمز تبدیل میشود.

تست رنگ طبیعی بر موها

نکتهای که پیش از رنگ کردن موها با گیاهان طبیعی باید به آن دقت کرد این است که همیشه قبل از رنگ کردن کل موها با گیاه دارویی مورد نظر، بهتر است آن گیاه دارویی را روی بخش کوچکی از موهایتان امتحان کنید. برای این منظور کافی است کمی از موهای سرتان را بچینید و روی آن رنگ موردنظر را امتحان کنید. در این حالت اگر از رنگ به دست آمده احساس رضایت داشتید آن را روی موهایتان بگذارید. بهترین شرایط برای رنگ کردن موها با عصاره گیاهان طبیعی آن است که در محیطی که به دمای بدن نزدیک است و به اصطلاح 37 درجه سانتیگراد دما دارد موهای خود را رنگ کنید. در این حالت نتیجه بهتری بعد از رنگ کردن موها به دست میآید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.