روش های خانگی برای برق انداختن دندان

هرچقدر هم که مراقب دندان‌ هایتان باشید، دیر یا زود هاله‌ ای زردرنگ رویشان می‌ نشیند و شما را مجبور به نشستن روی صندلی دندان‌ پزشکی و خالی کردن جیبتان می‌ کند. اما اگر دل‌ خوشی از این صندلی ندارید و فعلا نمی‌ توانید چند صد هزار تومان برای سفید کردن دندان‌ هایتان هزینه کنید، از گیاهان دارویی که عطاری محله‌ تان با هزینه کمی در اختیار شما می‌ گذارد کمک بگیرید و دندان‌ هایتان را در خانه سفید کنید.

ریشه شیرین‌ بیان

شیرین‌ بیان تنها دوای مشکلات معده و دستگاه گوارش نیست، ریشه این گیاه می‌ تواند مانند مسواک عمل کند و دندان‌ های شما را برق بیندازد. کافی است ریشه شیرین‌ بیان را در دهانتان بگذارید تا پس از چند بار جویده شدن شبیه برس مسواک شود. عجله نکنید. می‌ توانید همان‌ طور که کارهایتان را انجام می‌ دهید، به این مسواک طبیعی اجازه دهید دندان‌ هایتان را تمیز کند.

روغن کنجد و نارگیل

روغن‌ های طبیعی می‌ توانند مثل واکسی برای دندان‌ های شما عمل کنند. اگر روغن کنجد و نارگیل را با هم مخلوط کنید و روی دندان‌ هایتان بمالید، شاهد از بین رفتن جرم‌ هایشان خواهید بود. البته برای رسیدن به این هدف باید محلول را حدود یک ربع تا بیست دقیقه روی دندانتان بگذارید تا از پس پاک کردن جرم‌ ها بربیاید.

زرد چوبه

قرار نیست همان‌ طور که از نام این ادویه بر می‌ آید، با مصرف آن دندان‌ هایتان زرد رنگ شوند، بلکه این ادویه پرخاصیت می‌ تواند جرم‌ ها را در زمانی کوتاه از دندان‌ های شما پاک کند. می‌ توانید کمی پودر زردچوبه را با نمک دانه‌ درشت مخلوط کنید و روی مسواک بریزید و با آن دندان‌ هایتان را تمیز کنید. امتحانش خرج زیادی ندارد، می‌ توانید همین امشب این کار را انجام دهید.

برگ بو

چند ماه دیگر که پرتقال را به‌ وفور در میوه‌ فروشی‌ ها دیدید، پوست یک پرتقال را بکنید، اجازه دهید در هوای آزاد یا روی شوفاژ روشن خانه خشک شود و بعد در یک هاون بکوبیدش و پودرش کنید. پودر پوست پرتقال را وقتی با برگ‌ بو می‌ کوبید و مخلوط می‌ کنید، یک داروی سفید کننده دندان می‌ سازید که می‌ تواند به جرم‌ گیری دندان‌ های شما کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.