روش های آزمایشگاهی حاملگی (تلقیح مصنوعی)

روش آزمایشگاهی بچه دار شدن،بچه دار شدن با روش های آزمایشگاهی و تلقیح مصنوعی،روش بارداری باivf , iui

روش لقاح آزمایشگاهی PGD IVF:

این روش ابتدا به مادر داروهای هورمونی با دوز بسیاربالا داده می شود که تخمدان ها به اندازه کافی تحریک شده و منجربه آزاد سازی تعداد زیادی تخمک در ماه شود که به نوبه خود ممکن است عوارض فراوانی بجا بگذارد. اگر روش IVF را انتخاب کرده باشید باروری تخمک خارج از بدن در شرایط آزمایشگاهی رخ می دهد یعنی اسپرم ها در معرض تخمک ها قرار داده شده تا لقاح انجام شود و سلول های تخم ایجاد شود. به این ترتیب پزشک شما را بیهوش کرده، با وسیله ای باریک از طریق دیواره بالایی وانتهایی واژن تخمک های ایجاد شده را خارج می کند. ۲ تا ۵ روز بعد از لقاح، پزشک متخصص برای تخمک های بارور شده آزمایش تشخیص جنسیت و بررسی وضعیت سلامت انجام می دهد و رویان های سالمی که جنسیت مورد نظر شما را دارند درون رحم شما جاگذاری می شوند.

روش تشخیص پیش از تولد (PGD) برای افرادی مناسب است که بیماری خاص ژنتیکی قابل تشخیص در خانواده او وجود داشته باشد تا بدین طریق بتوانند از تولد فرزند بیمار جلوگیری بعمل آورند. متاسفانه امروزه افراد تمایل زیادی به روش های لقاح آزمایشگاهی (PGD) IVF برای تعیین جنسیت پیدا نمودند و حاضرند مبلغ هنگفتی پرداخت نمایند تا به جنسیت دلخواه برسند درست است که درصد موفقیت برای جنسیت دلخواه بالاست اما درصد باردار شدن 20 تا 30 درصد است یعنی از هر 10 زن که از این روش استفاده میکنند 2 تا 3 نفر تست بارداری شان مثبت خواهد شد و البته اگر همین 2 تا 3 نفر تا سه ماهگی سقط نکنند بسیار خوش شانس بوده اند.افرادی که بارداری شان باقی می ماند صد در صد به نتیجه داخواه خواهند رسید

معایب:

بدن زن در معرض مقدار زیادی دارو و آمپول های هورمونی قرار می گیرد که عوارض آن بر کسی پوشیده نیست.

این روش بسیار گران است.

جراحی خارج سازی تخمک ها تهاجمی است و ممکن است دردناک باشد.

داروهای باروری که قبل از شروع مراحل به فرد داده می شود عوارض ناخوشایندی از قبیل افزایش وزن، نفخ، تورم و تاری دید دارد.

در صورت تکرار در ما ه ای متوالی عوارض هورمونی شدیدتر بروز کرده وچاقی در نواحی بازو و شکم رخ خواهد داد.

بنا به آخرین یافته ها احتمال این که با این روش فرد دو یا چند قلو باردار شود، وجود دارد.

به طور کلی 20 تا 30 به بارداری زنده ختم می شود و این آمار با افزایش سن مادر کاهش می یابد (بالای 35 سال)

تلقیح درون رحمی اسپرم روش IUI Micro Sort:

در این روش متخصصان با تکنیک های رنگ آمیزی، اسپرم های دخترساز را از اسپرم های پسرساز جدا می کنند و اسپرمی که جنسیت مورد نظر را تولید می کند به روش IUI داخل رحم وارد می شود. در این روش پزشک با لوله کاتِتراسپرم، اسپرم ها را به طور مستقیم وارد رحم می کند.

اثربخشی:

این روش برای فرزند دختر ۹۰ درصد و برای فرزند پسر ۷۴ درصد موفقیت آمیز است. در این روش نمی توان انتظار داشت حتما جنسیت مورد نظر تشکیل شود زیرا تکنیک مورد استفاده خطاهایی دارد و ممکن است اسپرم های تولید کننده جنس مورد نظر به درستی جدا نشوند.