10 رژیم غذایی برای کاهش ابتلا به سرطان تخمدان و رحم

کدام غذاها و گروه های تغذیه برای خوردن و برای اجتناب از احتمال خطر ابتلا به سرطان تخمدان مناسب هستند.در زیر بخوانید

طبق تحقیقات انجمن سرطان آمریکا، سالانه حدود 22،500 زن آمریکایی در سال به سرطان تخمدان مبتلا می شوند.این سرطانها لزوما به دلیل عادت های بد بهداشتی مانند سیگار کشیدن و مصرف بیش از حد نوشیدن الکل و … نیست و مشخص نیست که آیا تغییرات در شیوه زندگی می تواند خطرات بالقوه را کاهش دهد یا نه،زیرا تاریخچه ژنتیکی و متغیرهای محیطی به شدت تأثیر می گذارند.

کارشناسان پزشکی می گویند مهمترین عامل در پیشگیری از سرطان تخمدان میتواند رژیم غذایی باشد،یک رژیم غذایی متعادل.(نگه داشتن وزن شما در چک و حفظ فعال بودن می تواند خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهد) .ترکیبی از گزینه های غذایی هوشمند که بخشی از رژیم غذایی سالم هستند نیز ممکن است به پیشگیری کمک کند.ولی مطمئنا “غذای معجزه آسا” در مورد جلوگیری از هر گونه سرطان وجود ندارد.

با این حال،اضافه کردن مواد غذایی خاصی و همینطور تغییر رژیم غذایی به طور بالقوه خطر ابتلا به سرطان، از جمله سرطان تخمدان و رحم را کاهش میدهد.

سبزیجات کریستالی

خواص ضد سرطان کلم بروکلی

مثل: گل کلم، کلم، کلم بروکلی، جوانه های بروس

مطالعه اخیر تغذیه و سرطان نشان داد که سبزیجات خانواده کلم،خطر ابتلا به سرطان تخمدان زنان را کاهش می دهد. جیل بیتس،یک متخصص تغذیه در مرکز جامع پزشکی دانشگاه شیکاگو می گوید: “گیاهان کریستالی دارای مواد مغذی برای جلوگیری از سرطان هستند که کمک می کند تا برن سلول های آسیب دیده را ترمیم کند.” طبق نظر انجمن سرطان آمریکا، استفاده از این سبزیجات  نیز ممکن است به حفظ وزن مناسب کمک کند.(یکی از عوامل ایجاد سرطان تخمدان،افزایش وزن می باشد).

غذاهای حاوی سلنیوم

خواص غذاهای سلنیوم دار

مثل: تن ماهی،میگو،آجیل برزیلی،بوقلمون،تخم مرغ،لوبیای پخته شده

تحقیقات منتشر شده در BMC Cancer نشان می دهد که غذاهای حاوی سلنیوم معدنی به طور بالقوه خطر ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می دهند. زیرا سلنیوم به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در بدن عمل می کند و باعث کاهش سطوح رادیکال های آزاد کننده سلول می شود. سلنیوم می تواند در غذاهایی با میزان پروتئین بالا یافت شود مانند:گوشت گوسفند، ماهی، لوبیا و برخی از آجیل ها.

غذاهای حاوی لیگنانها

خواص لیگنان

مثال: دانه های کتان، دانه کدو تنبل، لوبیا، انواع توت ها و غلات کامل مانند چاودار،جو

تحقیقات قدیمی که در مجله تغذیه منتشر شده است، نشان می دهد که لیگناها، پلی فنل های موجود در غذاهای گیاهی،می توانند در جلوگیری از سرطان تخمدان و رحم،به صورت هورمونی در خانم ها مفید باشند.

رژیم های غذایی حاوی سویای کم

خاصیت سویا در غذا

برخی از انواع سویا،مانند روغن سویا که در غذاهای پردازش شده استفاده میشود می توانند منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان شود.مطالعات جمعیتی در آسیا نشان می دهد که غذاهای حاوی میزان کم سویا ممکن است رشد سلولهای سرطانی تخمدان را کاهش دهند.

میوه ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان

جلوگیری از سرطان تخمدان با میوه خوردن

مثال:سیب، بروکلی، زغال اخته، توت فرنگی، فلفل

بر هیچ کس پوشیده نیست که غذاهای حاوی آنتی اکسیدان ها می توانند سوپر استارهای مبارزه با سرطان باشند. خوردن گیاهان در انواع مختلفی از رنگ ها، بهترین راه برای جذب آنتی اکسیدان های نظیر فلاونوئیدها است.

داشتن یک رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات (تا 10 عدد در روز و حداقل نصف پیمانه سبزیجات) می تواند برای مبارزه با سرطان ها و بیماری ها به دلیل آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی کمک کند.

توجه داشته باشید در حالیکه مطالعات انسانی مشاهده شده نتایج متفاوتی را در ارتباط با مکمل آنتی اکسیدان به کاهش خطر ابتلا به سرطان به ارمغان آورده است،ولی تاکنون شواهد کافی برای حمایت از مصرف آنتی اکسیدان در کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان و رحم دیده نشده است.

غذاهای حاوی آکریل آمید رژیمی را نخورید

غذای مضر برای سرطان تخمدان

مثال: چیپس سیب زمینی، سیب زمینی سرخ کرده، غلات و شکلات های فرآوری شده

آکریلامید رژیمی یک محصول شیمیایی است که از نشاسته در دمای بالا تهیه می شود و در غذاهای به شدت پردازش و سرخ شده یافت می شود.منابع چندگانه، از جمله آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، آکریل آمید غذایی را “یک عامل سرطان زا ممکن” دانسته اند (مطالعات سال های 2007 و 2010 آن را به احتمال خطر بالقوه سرطان تخمدان مرتبط دانست، اما این تحقیقات بیشتر از این ثابت نشده است).

محصولات حیوانی را کمتر بخورید

خطر سرطان زا بودن گوشت حیوانی

مثل: گوشت گاو، گوشت پردازش شده،کره حیوانی

مطالعات قدیمی تر نشان می دهد که دبرای پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان تخمدان، محصولات حیوانی به طور کلی باید محدود شود.و به طور کلی گیاهخواری بسیار سالم تر از گوشتخواری است،البته به این معنا نیست که به طور کامل به سمت وگان بودن پیش بروید،بلکه کمتر از این محصولات استفاده کنید و در رژیم غذایی خود از گوشت ماهی و مرغ به عنوان جایگزین استفاده کنید.

شکر ممنوع

خطرات سرطان زایی شکر

مثال:آب نبات،سودا،کوکی ها،نوشابه ها و ماست با قند اضافه.

همانطور که تحقیقات Cancer BMC نشان داده شده است، دانشمندان هنوز هم عوامل خطر مرتبط با غذاها و نوشیدنی های شیرین و سرطان تخمدان را مطالعه می کنند،اما مشخص است که این غذاهای فرآوری شده نباید بخشی از رژیم ضد التهابی، مبارزه با سرطان باشد.

از مصرف غذاهایی که باعث التهاب می شوند جلوگیری شود و یکی از بزرگترین آنها شکر است.

مصرف الکل ممنوع

خطرات نوشیدن الکل

الکل خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.الکل به طور موثر می‌تواند منجر به خطر آسیب DNA و بنابراین افزایش احتمال ابتلا به برخی از سرطان‌ها شود. اما مهم این است که به خاطر داشته باشید که سیستم‌های ترخیص و ترمیم الکل راه حل کاملی نیستند و الکل باز هم می‌تواند سرطان را به روش‌های مختلفی ایجاد کند، حتی در افرادی که مکانیسم دفاعی بدن آنها سالم است.

هفت سرطان رایج وجود دارد که قطعا با الکل مرتبط است: سرطان‌های دهان، لثه، حنجره، گوارش، پستان، کبد و روده.

چربی اشباع و ترانس را حذف کنید

غذای حاوی چربی اشباع شده

مثالها: تنقلات فرآوری شده،شیرینی،گوشت فرآوری شده،مارگارین

یک مطالعه که در مجله Oncotarget منتشر شد، افزایش چربی در رژیم غذایی را به سرطان تخمدان و رحم ربط داد. به طور خاص، بدترین چربی ها برای مصرف، چربی های اشباع شده و چربی های ترانس است. این چربی ها اغلب در غذاهایی که به شدت فرآوری شده یا سرخ شده اند یافت می شوند که با رژیم سالم و اغلب مبتنی بر گیاه سازگار نیستند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.