زمان باردار شدن مجدد بعد از سزارین

سزارین

 

معمولا زمان مناسب برای بارداری مجدد،یك سال بعد از سزارین است.هر چقدر زمان بیشتری بگذرد فرصت بیشتری برای ترمیم محل سزارین خواهد بود و این مسئله چنانچه بخواهید زایمان بعدیتان واژینال باشد،بسیار اهمیت پیدا می كند. حداقل زمانی كه بدن نیاز به استراحت فبل از حاملگی مجدد دارد،شش ماه است و  اگر قصد دارید زایمان بعدی را واژینال انجام دهید باید 18 تا 24 ماه بین زایمان هایتان فاصله بگذارید.

معمولا محل برش سزارین سه ماه بعد از زایمان تا حدود زیادی بهبود پیدا می كند اما هر جه زمان بیشتر می گذرد ترمیم بهتر انجام می شود و این یعنی مشكلات در آینده كمتر خواهند بود به خصوص اگر زایمان بعدی واژینال باشد زیرا خطر پارگی كمتر میشود.فاصله گذاری مناسب بین حاملگی ها ،در خانم هائی كه در بارداری قبلیشان مشكلات جفت داشته اند هم لازم است هر چند كه به طور كلی هم خطر پارگی و هم مشكلات جفت امروزه بسیار كم شده است.

ضمنا،توجه داشته باشید كه هر خانمی بعد از زایمان نیاز به زمان دارد تا خستگی بارداری قبلی را جبران كند و فعالیتهای عادی زندگیش را از سر بگیرد و هر چه این زمان بیشتر باشد هم به نفع مادر و هم به نفع كودك بعدی خواهد بود.

منبع:نی نی سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.