با بهترین سبزیجات با خواص ضد سرطان آشنا شوید

سرطان جزء مرگبار ترین بیماریها است، اما راه هایی وجود دارد که می توانیم مانع از پیشرفت آن ها شویم،و امروز ما لیستی از بهترین سبزیجات را با خواص ضد سرطان برای شما آورده ایم.

سرطان یک بیماری است که با رشد غیرطبیعی سلول های دیگر که به طور معمول عمل نمی کنند، مشخص می شود. در نتیجه، فرآیند طبیعی بدن شروع به شکست خوردن می کند، و سپس بر عملکرد ارگان یا سیستم آسیب دیده تأثیر می گذارد. به همین دلیل، در این مقاله ما به بهترین سبزیجات با خواص ضد سرطان نگاه خواهیم کرد تا به شما در جلوگیری از این بیماری وحشتناک کمک کنیم.

سرطان عامل اصلی مرگ در جهان است. کارشناسان معتقدند که عوامل متعددی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد سرطان شود.این عوامل شامل ژنتیک، نوسانات هورمونی، مصرف دخانیات یا الکل، سوء تغذیه و همچنین عوامل عاطفی است.

هزاران نفر از محققان حرفه خود را برای یافتن درمان سرطان اختصاص داده اند و درمان های بالقوه جدید به طور منظم کشف شده اند. تحقیقات همچنین نشان داده است که تغذیه خوب با پیشگیری و درمان سرطان ازتباط نزدیکی دارد.

علاوه بر این، آنها دریافتند که غذاهای خاصی دارای خواص طبیعی هستند که می توانند در درمان سرطان کمک کنند. در میان بهترین مواد ضد سرطان زا، شما می توانید تنوع زیادی از سبزیجات غنی از ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و دیگر عناصر مطلوب را پیدا کنید.

این غذاها مکمل خوبی برای هر نوع پیشگیری است. بیایید برخی از بهترین سبزیجات را با خواص ضد سرطان بررسی کنیم.

هویج

خواص ضد سرطانزا هویج از غلظت بالای بتاکاروتن و کاروتنوئیدها می آید. اینها نه تنها آنتی اکسیدان های قوی، بلکه به بازسازی سلولها نیز کمک می کنند.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی خام حاوی لیکوپن است که یک کاروتن است.کاروتن مسئول رنگ قرمز گوجه فرنگی است، اما اثبات شده است که دارای خواص قوی است که می تواند به جلوگیری از سرطان پروستات کمک کند. علاوه بر این، غلظت ویتامین A، C و E در گوجه فرنگی و تعداد زیادی از آنتی اکسیدان ها، آن را یکی از بهترین سبزیجات با خواص ضد سرطان می کند.

فلفل قرمز با خواص ضد سرطان

این سبزی یک ضد سرطان زا قوی است.دلیلش به خاطر غلظت بتاکاروتن، کپسایسین و لیکوپن آن است. علاوه بر این، فلفل قرمز حاوی ویتامین A و C است که آنتی اکسیدانهای عالی هستند.

چغندر قرمز

حضور فلاونوئیدها و بتینین باعث می شود که چغندر قرمز یکی از بهترین سبزیجات با خواص ضد سرطان باشد.

مطالعات مختلف نشان داده است که چغندر قرمز می تواند تاثیر مهمی بر پیشگیری از بیماری داشته باشد، به ویژه هنگامی که در ترکیب با سبزیجات مانند گوجه فرنگی، پیاز و خیار باشد. علاوه بر این، چغندرها به پاک کردن سیستم بدن کمک می کنند و می توانند به جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی و عروقی کمک کنند.

بادمجان

همانند سایر سبزیجات بنفش، بادمجان برای خواص ضد سرطان مشهور است.این خاصیت به دلیل غلظت بالا ی آنتی اکسیدان ها، ویتامین A، C و E، فیبر و سلنیوم است.

در مورد رژیم های غذایی ضد سرطان بیشتر بخوانید

کلم بروکلی با خاصیت ضد سرطانی

کلم بروکلی،گل کلم و تربچه حاوی داروهای گیاهی هستند. این داروها عبارتند از فلاونوئیدها، گلوکوزینولات ها و بیسولفات ها، که باعث می شود آنها غذاهای اصلی در مبارزه با سرطان باشد. این سبزیجات سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند و همچنین رادیکال های آزاد را از بدن شما حذف می کنند. حتی می توانند از سلول ها نیز محافظت کنند.

سبزیجات بالا میتوانند در مبارزه با سرطان کمک کننده باشند،با این حال این بدان معنی نیست که در درمان معجزه میکنند.اینها ابزارهایی برای کمک به حفظ سلامت بدن شما هستند. برای موثر بودن، ما باید آنها را با سایر عادات سالم ترکیب کنیم:

سیر و پیاز

این دو غذا دارای مزایای سلامتی طبیعی هستند، از جمله خواص آنتی بیوتیکی. علاوه بر این، آنها می توانند سیستم ایمنی بدن ما را قویتر کنند و جز تمیز کننده های طبیعی بدن هستند.

هر دو سبزی از آليسين غنی هستند.آلیسین قسمتی است که حاوی گوگرد است و به عنوان یک پاک کننده طبیعی کبدی عمل می کند.آلیسین کمک می کند تا مواد سمی را که در خون و بافت هایی که می توانند باعث سرطان تولید شوند، حذف می کنند.

عادات سالم ضد سرطان

خوردن مواد مغذی

همیشه سبزیجات و میوه ها، و همچنین حبوبات و نشاسته سالم در رژیم غذایی خود اضافه کنید.دانشمندان نشان داده اند که رژیم های غذایی حاوی عناصر مفید به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کرده است.

ورزش

ورزش کردن عادتی بسیار سالم و راه بسیار عالی برای پیشگیری از سرطان است. علاوه بر این،به مدیریت وزن کمک میکند و مانع از پیدایش بیماری های قلبی-عروقی و دیگر شرایط که شما را در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار می دهد،می شود.

مصرف گوشت قرمز خود را محدود کنید

مطالعات نشان داده است که کسانی که مقدار زیادی گوشت قرمز مصرف می کنند نیز خطر ابتلا به سرطان در پانکراس، پروستات، کلیه ها و سینه ها را در خورد افزایش می دهند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.