کم کردن چربی های مضر برای قلب

تاثیرات سلامتی مشارکت در کار منزل بر قلب

هر چند متخصصان و پژوهشگران از خطرهای کم‌ تحرکی برای سلامت بگویند کم گفته‌ اند،ولی این روزها بیماری‌ های قلبی بیشتر از هر دردی در ایران قربانی می‌گیرد و شکی نیست که کم‌ تحرکی، که حاصل انتخاب کارهای پشت‌ میز نشینی است، یکی از دلایل اصلی شیوع بیماری‌ های قلبی است.

اگر از شمایی که نزدیک به 10 ساعت از روزتان مشغول کار کردن هستید بخواهیم صبح‌ ها کلاس ورزش بروید و عصرها پیاده به خانه برگردید انتظار زیادی داشته‌ایم.

درست است که هیچ چیز به اندازه ورزش و انتخاب رژیم غذایی سالم نمی‌تواند میان شما و مشکلات قلبی-عروقی فاصله بیندازد، اما گاهی می‌ توانید با برخی میانبرها این بیماری‌ ها را دور بزنید و حتی بدون ورزش یک پله از نردبان سلامت بالا بروید.

راهکار برای کم کردن چربی های مضر بدنتان

پیش‌نیاز شما برای رسیدن به این هدف، حذف چربی‌ های زائد و کم کردن وزنتان است. این چربی‌ها به‌ ویژه وقتی دور کمر و روی شکم شما جا خوش می‌کنند، خطر بیمار شدن قلبتان را چند برابر می‌کنند. اما اگر تا اطلاع ثانوی فرصت و یا امکان ورزش کردن ندارید، می‌ توانید با پرکار شدن در خانه خطر جا خوش کردن چربی‌ های زائد در بدنتان را کم کنید.

اگر بی‌ آنکه غذای زیادی بخورید هر روز چاق‌ تر می‌ شوید و مطمئن هستید که به مشکلات غدد و متابولیسم دچار نیستید، احتمالا چاقی‌ تان ناشی از کم‌ تحرکی است. برای بیرون آمدن از این وضع به یک ساعت و نیم پیاده‌ روی روزانه که باعث سوزاندن 150 تا 200 کیلو کالری می‌شود نیاز دارید.

اما اگر فرصت و امکان پیاده رفتن را ندارید، می‌ توانید شب‌ ها در خانه لباس‌ های اتو نشده را کنارتان بگذارید و نیم ساعت لباس اتو کنید. اما از آنجا که با نیم ساعت اتو کشیدن تنها حدود 70 کالری می‌سوزانید، باید دست به جارو هم بشوید و با نیم ساعت استفاده از جارو برقی 100 کالری دیگر بسوزانید.

حالا هم خانه‌ ای تمیز دارید، هم به خاطر پیاده‌ روی خارج از خانه خانواده‌ تان را تنها نگذاشته‌ اید. البته مراقب باشید بعد از انجام این کارها سراغ یخچال نروید و تنها با خوردن خوراکی‌ هایی مثل کرفس که کالری منفی دارند، نیازتان به خوراکی را برطرف کنید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.