سلفی زیبا،خفن ترین،ترسناک ترین،بهترین،جالب ترین عکسهای سلفی جهان

زیباترین عکس های سلفی دنیا,عکس های سلفی جهان,وحشتناک ترین تصاویر سلفی,جالب ترین و خنده دارترین عکس های سلفی جهان,مشهورترین عکس سلفی,تصاویری بی نظیر و جالب,بازیگران و هنرمندان,شخصیت های معروف,تمامی تصاویر جالب و فوق العاده

واژه Selfie مدتی است که بسیار فراگیر شده و به وفور در شبکه های اجتماعی استفاده می شود.

این واژه حتی به فرهنگ لغات آکسفورد هم وارد شده است. جالب اینکه اکسفورد واژه سلفی را به عنوان واژه سال ۲۰۱۳ اتنتخاب کرد! به گفته آنها، استفاده از این واژه در سال ۲۰۱۳ ، ۱۷ هزار بار نسبت به سال ۲۰۱۲ رشد داشته است.

سلفی به عکسی اطلاق می شود که یک فرد با یک تلفن همراه یا وب کم «از خود و یا خود و همراهانش» ثبت می کند و آن را در یک سایت یا شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارد.

این واژه برای نخسیتن بار در ۱۳ سپتامبر سال ۲۰۰۲ و در یک چت روم به کار رفته است. در این سال یک مرد استرالیایی با بارگذاری یک عکس از خودش، از دیگر کاربران به خاطر فوکوس نبودن وب کم و واضح نبودن عکس (به دلیل مستی) عذرخواهی کرده و یاد آور شده که این عکس، یک سلفی است.

با این حال ۹ سال طول کشید تا از این واژه برای نشان گذاری عکس هایی که توسط شخص گرفته می شوند استفاده شود. در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۱ بود که کاربری بنام «جنیفر لی» برای نشان گذاری یک عکس از این واژه استفاده کرد.

در اینستاگرام با جستجوی هشتگ Selfie درمییابید که بیش از ۱۵۰ میلیون عکس با هشتگ سلفی نشانه گذاری شده است.

با تمام این احوال، اولین عکس سلفی سالهای سال پیش و در ۱۸۳۹ گرفته شد.

اولین عکس سلفی

این عکس را عکاسی به نام رابرت کورلنیوس از خودش گرفته است. ثبت چنین عکسی با توجه به فناوری آن دوران بین سه تا ۱۵ دقیقه زمان برده است.

سلفی آتشفشانی داغ داغ سلفی با بز سلفی با خرس سلفی با شیر سلفی بازیگران هالیوودی در اسکار سلفی جالب سلفی خطرناک سلفی خنده دار سلفی زرافه سلفی زیبا شتر خندان سلفی عکس سلفی قشنگ عکس سلفی جالب   سلفی خطرناک زیر آب سلفی با گوره خر

چگونه عکس سلفی خوب بگیریم؟

تنها کاری که اکثر ما هنگام گرفتن عکس سِلفی می کنیم این است که دوربین جلویی گوشی را رو به خود گرفته و شاتر را می فشاریم و توقع داریم گوشی معجزه کند و یک عکس بی نظیر تحویل ما دهد!
میمونی که از خودش سلفی گرفت

دست آخر هم تقصیر را گردن کیفیت پایین دوربین گوشی می اندازیم.

واقعیت این است که برای برداشت یک عکس خوب باید به نکات مهمی توجه کنیم. آنگاه با کمی تمرین و آزمون و خطا خواهیم دید که حتی با دوربین ۱ و ۲ مگاپیکسلی جلویی اغلب گوشی ها می توان سلفی های زیبایی گرفت.

میزان روشنایی می‌تواند تفاوت بین یک عکس خوب و عکس بد باشد، به همین دلیل باید در نور مناسب عکاسی کنید. دقت کنید که نور نور خورشید یا منبع نور قوی دیگری پشت شما وجود نداشته باشد، مگر این که قصد داشته باشید از خود یک شبح بسازید!

به دوربین نگاه کنید نه به صفحه نمایش

اغلب ما به جای دوربین به صفحه نمایش گوشی نگاه می کنیم. نتیجه در عکس نهایی اینگونه می شود که گویی به چیزی در پایین خیره شده‌ایم!

خلاق باشید
سلفی بیسکویت گرد

عکس‌های زیاد و متفاوتی از خود بگیرید و آنها را با برچسب‌ها و افزونه های مختلف به تصاویر جالب تبدیل کنید.

پس‌زمینه عکس را بلور کنید

با این عمل توجه بیننده به شما جلب می‌شود نه محیط اطراف! البته این ویژگی در اپلیکیشن دوربین جلویی اغلب گوشی ها وجود ندارد اما با نصب برنامه گوگل کمرا مشکل حل خواهد شد.

مراقب لرزش های ناخواسته باشید
لمس شاتر باعث برهم خوردن تمرکز و لرزش گوشی شده و عکس شما را خراب می کند. برای رفع این مشکل بهتر است از تایمر استفاده کنید. یک اختلاف ۲ ثانیه‌ ای هم کافی به نظر می‌رسد.
در سلفی گرفتن هم می‌توانیم شادی‌هایمان را تقسیم کنیم
در صورت امکان از دوربین اصلی استفاده کنید
قبول داریم که عکاسی در این حالت کمی دشوار است و شاید مجبور باشید چندین عکس بگیرید تا به کادربندی مناسب برسید اما درنهایت کیفیت عکس ها شما را خشنود خواهد کرد.

لنز دوربین را تمیز کنید. شیشه‌ جلو دوربین بعد از چند تماس کوچک حسابی کثیف می شود. تفاوت عکس ها با یک لنز تمیز و لنز کثیف، از زمین تا آسمان است!

از به کاربردن فیلتر‌های زیاد برروی عکس خودداری کنید.
سلفی کودک

از اپلیکیشن های مخصوص عکس های سلفی استفاده کنید.