سوالات بارداری و زایمان

سوالات بارداری،مشکلات و نکاتی درباره بارداری و زایمان

رفع چسپندگی لوله های رحمی

چسپندگی لوله های رحمی به دو دلیل بوجود می آید.یا بر اثر عفونت یا عوارض آناتومیک دیگر می باشد و یا اینکه بر اثر جراحی قبلی در شکم چسپندگی ایجاد شده است.

در گذشته که ivf انجام نمی شد با انجام اعمالی تا حدودی می شد چسپندگی را با جراحی مجدد باز کرد ولی امروزه با وجود ivf اصرار به باز کردن لوله ها و رفع چسپندگی ها چندان عملی و موفقیت آمیز نخواهد بود.

 

 

افزایش شانس بارداری

کم شدن مقدار خونریزی ماهیانه

کم شدن مقدار خونریزی ماهیانه اگر در سنین پائین تر از 30-40 سال باشد اغلب دلیل ارمنی و عصبی دارد که تخمک گذاری نیز غالبا صورت نمی گیرد ولی اگر سن بالای 40 به بالا باشد ممکن است شروع یائسگی باشد.

با انجام آزمایش ارمنی می توان آن را به وضوح ثابت کرد زیرا درمان در حالتی که بارداری مورد نظر است با مواقعی که فرزند مورد نظر نیست فرق دارد و پزشک به سادگی می تواند مشکل را حل کند.

 

آیا مصرف قرص آهن قبل از بارداری لازم است؟

چنانچه کمبود اهن یا کم خونی وجود دارد شکی نیست ابتدا باید کم خونی درمان شود.گاهی ممکن است تالاسمی علت کم خونی باشد که اصلا مصرف قرص آهن ممنوع است و باید از اسید فولیک استفاده نمود.در جریان حاملگی نیز دادن آهن در سه ماه اول امروزه توصیه نمی شود و بعد از سه ماه شروع می شود مگر اینکه کمبود آهن با آزمایش مشخص شده باشد.

 

آیا مصرف کرم واژینال در دوره بارداری بی خطر است؟

اگر کرم یا شیاف واژینال برای جلوگیری از سقط و محکم کردن مصرف شود طبیعی است که مفید است.گاهی بیماران دچار زخم و یا عفونت دهانه رحم هستند که قبل از حاملگی باید درمان شوند وگر نه ممکن است باعث پارگی زودرس کیسه آب و زایمان زودرس شود.