درمان سینوزیت با سیر

سینوزیتی‌ ها سیر درمانی کنند

زمستان رو به پایان است، اما برای کسانی که دچار التهاب و عفونت سینوس هستند، تمام شدن زمستان به معنای پایان یافتن بیماری‌ شان نیست. برای این افراد حتی یک باد خنک در اسفند ماه می‌ تواند آزار دهنده باشد و کمی سرد شدن هوا مشکلات سینوس را به جانشان بیندازد. یکی از موثرترین درمان‌ های طبیعی که برای سینوزیت پیشنهاد شده، گنجاندن سهم بیشتری از سیر در رژیم غذایی است.

سیر آنتی‌ بیوتیکی طبیعی است که به‌ راحتی از پس درمان عفونت‌ های سینوسی بر می‌ آید. اما فقط با خوردن سیر یا مصرف داروهای طبیعی مثل زنجبیل نیست که می‌ توانید عفونت‌ های سینوسی را درمان کنید.

درست است که این دو گیاه ضد التهاب هستند و می‌ توانند با عفونت مبارزه کنند، اما بسیاری دیگر از گیاهان دارویی می‌ توانند از پس درمان سینوزیت مزمن بربیایند. محققان می‌ گویند اگر سراغ پونه، روغن نعناع یا حتی آناناس بروید، بعد از سال‌ها می‌ توانید با سینوزیت خداحافظی کنید.

گذشته از این، اگر گونه‌ ها و پیشانی‌ تان را با روغن اکالیپتوس ماساژ دهید، می‌ توانید به درمان شدن سینوزیتتان امیدوار باشید. البته بررسی‌ ها نشان می‌ دهد کسانی که به سینوزیت دچارند، گذشته از مصرف این گیاهان دارویی، باید رژیم غذایی سالمی را هم انتخاب کنند و از خوردن خوراکی‌ های فراوری‌ شده پرهیز کنند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.