شارژ ابزار هوشمند با لباس خورشیدی

تابحال دقت کرده‌اید در زمان آماده شدن برای مسافرت و جمع کردن چمدان، به دنبال انواع و اقسام شارژرهای خود می‌گردید تا بتوانید تمامی وسایل هوشمند خود را شارژ کنید؟ به فرض اگر یک گوشی هوشمند، یک تبلت و یک دستگاه پخش کننده موسیقی مورد نیاز شما باشد می‌بایست ۳ شارژر همراه خود داشته باشید و کاملا مشخص است که نمی‌توانید در خارج از محل استقرار خود، به راحتی هر کدام را شارژ کنید.

شرکت های پرچمدار تکنولوژی با سرک کشیدن در دنیای پوشاک محصولی را طراحی کرده اند تا این قسمت از زندگی‌ انسان، بی‌بهره از ترکیب تکنولوژی با صنعت تولید البسه، نماند. به تازگی شرکت تولید کننده لباس TOMY با همکاری یک شرکت تولید کننده پنل‌های خورشیدی Pvilion، لباسی طراحی کرده‌اند که با استفاده از ذخیره انرژی خورشیدی شارژ مورد نیاز وسایل هوشمند را تامین می‌کند.

شارژ خورشیدی

عرضه این محصولات همزمان با نزدیک شدن به اواخر سال 2013میلادی است و تعداد البسه تولید شده بسیار محدود است. شرکت Pvilion ، پنل‌ها را به نحوی طراحی کرده است که به آسانی‌ به لباس متصل و از آن جدا می شوند.

لازم به ذکر است پنل‌ها دارای مقاومت بسیار بالا و وزن کمی‌ هستند و شما به راحتی‌ می تواید لباس و پنل را درون لباسشویی انداخته و بشویید، روکش سیلیکونی بر روی پنل، آنها را در برابر آب مقاوم نگاه می‌دارد و از نفوذ آب به درون پنل جلوگیری می‌کند.

پنل‌های خورشیدی متصل به لباس انرژی را جمع‌آوری کرده و در یک باتری 6000 mAh که در جیب جلوی این لباس قرار دارد، ذخیره می‌کنند. پک باتری دارای 2 درگاه USB است که قابلیت شارژ دستگاه‌های مختلف را فراهم می‌کنند. البته این قابلیت وجود دارد که اگر از ظاهر پنل‌های خورشیدی روی لباس خوشتان نیامد، می‌توانید آنها را جدا کنید.

هنوز مشخص نیست که چقدر طول می‌کشد تا با استفاده از انرژی خورشیدی، این باتری شارژ شود ولی در زمان های اظطراری، می‌توانید از پریز برق برای شارژ آن کمک بگیرید.

سبنا قمری
جام جم کلیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.