شامپانزه

شبیه ترین جانور به انسان.پستاندارانی از اعضای نخستی ها(پریمات ها).
معمول هست که به شکل عامیانه عده ای از جانوران رو میمون می نامند.اما باید بدونیم که بین این جانوران تفاوتهایی وجود داره مثلا گوریل گیاه خواره در صورتی که شامپانزه اینطور نیست.تعجب کردید؟بله این واقعیته.
شامپانزه ها قادرند بصورت گروهی و با تاکتیک و حساب شده طعمه مورد نظر رو که میتونه نوعی میمون باشه شکار کنند.اونها مثل سایر نخستی ها قدرت حل مساله دارن به این مفهوم که اگه در موقعیتی برای اولین بار قرار بگیرن میتونن با بهره گیری درست از چیزهایی که در دسترس دارن به هدفشون برسند بدون اینکه قبلا نسبت به این کار شرطی شده باشند.
در مورد شکار مثلا اونها میتونن تقسیم شده و عده ای شکار رو دنبال کنند و عده ای به سمت جلوی مسیری که شکار در حال حرکته رفته و بعد هم غلبه بر شکار.
این جانوران شاید از نظر ظاهر به نظر خیلی قدرتمند نیایند اما باید این رو دونست که بسیار قدرتمند هستن و در رفتار با اونها باید محتاط بود.شاید بتوان گفت یک شامپانزه بالغ قدرتی حدود ده برابر یک انسان بالغ داره.
شامپانزه ها هم ممکنه افسرده بشن.هنگامی شامپانزه مادری دیده شد که بچه کوچکش رو که مرده بود در آغوش گرفته بود و با چهره ای که غم در اون موج می زد اون بچه رو نوازش میکرد.

شامپانزهشامپانزه1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *