شامپو و پماد رکوبیزول (روش مصرف،فواید و عوارض)

قیمت رکوبیزول,خواص پماد رکوبیزول,پماد رکوبیزول چیست,پماد برای اگزمای پوستی,موارد مصرف پماد رکوبیزول,پماد گیاهی ضد اگزما
شامپو رکوبیزول علاوه بر خواص درمانی پماد رکوبیزول ، خاصیت شویندگی مناسبی دارد و قادر است مواد موثره ی مناسب را به مناطقی مثل پوست وموی سر و مناطق مختلف بدن برساند . در مواقع التهابات منتشر و غیرمنتشر که احتیاج به شوینده مناسب می باشد این شامپو یک انتخاب بسیار مناسب است زیرا علاوه بر اثرات شویندگی دارای اثرات ضد التهابی بوده و در رفع التهابات کمک شایانی می کند .

این شامپو با عدد زئین پایین تر از صد وPH مناسب قابل استفاده در همه سنین ( منجمله نوزادان) می باشد وجهت شستشوی روزانه سر و صورت و بدن در افراد سالم نیزقابل استفاده و بسیار مطلوب می باشد .

درمواقع زخم و زخم بستر ، محل جراحی ها که ترمیم لایه سطحی زخم آغاز شده است ، شامپو رکوبیزول هم شوینده مناسبی است هم با اثرات درمانی خود موجب ترمیم و بهبود زخم ها می شود .

مشخصه ها
– در مواقع التهاب نظیر اگزما، کهیر، عرق سوز، ادرار سوختگی اطفال و انواع التهابات منتشر و غیر منتشر در نواحی مختلف سر و بدن
– در مواقع وجود زخم و سوختگی های سطحی
– مناسب پوست های حساس و ملتهب و پوست های دچار آکنه
– در شستشوی معمولی سر و بدن در پوست سالم و بدون التهاب و زخم نیز می توان از این شامپو به صورت روزانه استفاده کرد.

شرایط نگهداری
دور از دسترس اطفال و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

روش مصرف
در پوست های ملتهب و دارای زخم:
ابتدا مو یا پوست بدن را مرطوب نموده و مقدار کافی ازشامپو را به خوبی بر روی آن ناحیه بمالید. پس از 1-2 دقیقه با آب کافی شستشو دهید.
جهت شستشوی معمولی روزانه در پوست سالم و بدون التهاب نگهداری شامپو روی موضع لازم نیست و می توان بلافاصله آبکشی نمود.

هشدار مصرف
– مصرف طولانی مدت این شامپو ممکن است منجر به بور شدن (زرد شدن) موی سر و بدن شود که به دلیل وجود موادمؤثره ی بابونه آلمانی است و طبیعی می باشد.
– مصرف این شامپو دارو موضعی می باشد و بر روی زخم باز یا سوختگی که ترمیم پوست آن آغاز نشده است نباید استفاده گردد.
-بطری را قبل از مصرف به آرامی یک یا دو بار تکان دهید .از تکان دادن شدید و طولانی خودداری کنید.

توضیحات
شرکت داروسازی گیاهی « نوتِک فار» با استناد به مدارک موجود در منابع علمی، ابتدا اقدام به تولید پماد رکوبیزول نمود که اثرات مثبت آن در کاهش التهابات موضعی و ترمیم زخم و سوختگی چشمگیربود.
به پیشنهاد متخصصین ومصرف کنندگان یک فرم دارویی مناسب وقابل اسفاده درکل سطوح سروبدن با اثرات درمانی فوق مورد نیازبود که براین اساس شرکت داروسازی« نوتِک فار » طراحی و فرمولاسیون شامپو « رکوبیزول» را در دستور کار خود قرار داد تا علاوه بر اثرات درمانی در هنگام بروز التهابات و زخم و سوختگی به عنوان یک شستشو دهنده ی سر و بدن نیز مورد استفاده قرار گیرد و به این ترتیب شامپو «رکوبیزول» به عنوان یک محصول ویژه تولید گردید.

پماد رکوبیزول

مشخصه ها:
– درمان اگزما
– بهبود ادار سوختگی اطفال
– موثر در درمان همورویید

موارد مصرف
درمان سوختگی ها و زخم های سطحی
درمان التهاب، سوزش و خارش پوست

شرایط نگهداری
دارو را در دمای بین 10 تا 25 درجه سانتیگراد نگهداری کنید.از یخ زدگی و درجه حرارت بالا و پایین محافظت نمایید.پس از هر بار استفاده درب آن را محکم ببندید.

روش مصرف
یک لایه نازک از پماد روی موضع مورد نظر مالیده شود

هشدار مصرف
برای مصرف پوستی گیاهان موجود در این پماد عارضه خاصی گزارش نشده است. در صورت وجود یا بروز حساسیت نسبت به این دو گیاه ،مصرف این دارو را قطع نمایید.
در مصرف موضعی این فرآورده مورد خاصی گزارش نشده است.
مصرف این دارو در دوران بارداری وشیردهی با مشورت پزشک انجام شود.
مصرف این دارو در نوزادان کمتر از یکماه توصیه نمی شود .
این پماد را بیش از دو هفته به طور مداوم،بدون مشورت پزشک مصرف نکنید.
توضیحات :

مکانیسم اثر
مواد مؤثره گیاهان در پماد “رکوبیزول” اثرات ضد باکتری و اثر مهاری بر برخی از میکروب های بیماری زای پوستی نظیر استافیلوکوک ها و کاندیدا داشته ودر بهبود سریع زخم ها خصوصا زخم های ترشح دار و زخم های ناشی از تاتو وضایعات پوستی مشابه اثرات خوبی از خود نشان می دهند.

اثرات ضد باکتری ،ضد قارچی ودرمان زخم پماد “رکوبیزول” مربوط به آلفا بیزابولول و آپی ژنین واثرات ضد التهابی آن مربوط به آلفا بیزابولول و کامازولن موجود در آن است.

با توجه به اینکه پماد رکوبیزول استروئیدی نمی باشد وعوارض ناشی از مصرف استروئید ها را ندارد، این نتیجه می تواند بسیار مطلوب و قابل توجه باشد.

وجود مواد موثره گل همیشه بهار (کالاندولا) در این پماد ، علاوه بر ایجاد عطر و بوی مطبوع ، موجب تقویت اثرات ضد التهابی این پماد می گردد. عصاره گل همیشه بهار در التیام جراحات،جوش ها،التهابات و راش های جلدی اثرات خوبی از خود نشان می دهد.الکل های تری ترپن این گیاه دارای فعالیت ضد التهابی می باشند

عوارض جانبی
برای مصرف پوستی گیاهان موجود در این پماد عارضه خاصی گزارش نشده است. در صورت وجود یا بروز حساسیت نسبت به این دو گیاه ،مصرف این دارو را قطع نمایید.