شرکت دارواش

شرکت دارواش که برگرفته از نام گیاهی است دارویی در سال 1344 بدست سه دکتر داروساز بنیان نهاده شد.  در آغاز هدف اصلی شرکت گام نهادن در راه خدمات بیمارستانی بوده و بهمین رو نمایندگی شرکت  West Chemical آمریکا را دریافت کرد و به واردات مواد گندزدا (مواد ضد عفونی کننده) پرداخت . از ترکیبات ید که در آن زمان گامی کاملاً نو در مسیر ضدعفونی دست جراحان و پوست بیماران پیش از عمل جراحی بود شروع کردیم.

در همین مسیرکوشش بسیار بکار بسته شد که این ترکیبات در ایران تولید شود . پس از سه سال بحرانهای اجتماعی پدید آمد و کشور را  درمسیر انقلاب پیش برد و طبیعتاً کار شرکت به مدت یکسال و اندی دچار بحران شد لکن ما از پای ننشستیم و برای اینگونه فراورده ها کوشش بسیار نمودیم. در همین زمان جنگ عراق آغاز شد و نیاز به چنین فراورده هایی شدید بود و وزارت بهداشت با ما نهایت همکاری را نمود که ما راهی سریعتر برای تولید اینگونه فراورده ها بیابیم. پس از سالها کوشش ، علاوه بر این ترکیبات در جهت تولید کیت های آزمایشگاهی بر آمدیم. این فراورده ها تا آن زمان از خارج وارد میشد و ما خود نیز با گرفتن امتیاز شرکت آلمانی    Humanبه واردات کیت های آن شرکت پرداختیم و آنگاه در جهت تولید پیش رفتیم.

ما افتخار داریم که پیشرو تولید اینگونه محصولات پیچیده پزشکی در داخل کشور بوده ایم. افزون بر آن فراورده ها ، ما با اتکاء شخصی و تخصصی ویژه خود محیط های کشت میکروبی را با وجود دشواریهای اقتصادی و مواد اولیه با تکنیکی مدرن از چند سال پیش آغاز کردیم طبیعی است که در رهگذر هر آغازی دشواریهای بسیاری وجود دارد امروز با داشتن پشتوانه های پیشین خود افتخار داریم که در گوشه ای از خدمات به میهنمان سهمی داشته و داریم. اخیراً دست به تهیه فراورده هایی برای سهولت بیشتر در خدمات هماتولوژی نیز زده ایم که امیدواریم به آزمایشگاههای محترم کشور خدمت بیشتری ارائه کرده باشیم.

Labquality  EQAS

برنامه ارزیابی خارجی کیفیت

لیست محصولات شرکت دارواش

محیط کشت­های آماده مصرف

محیط کشت خون

سوش­های میکروبی

محلول­های ایزوتون_لایزر و شستشوی انواع دستگاه­های سل کانتر

لول­های CBC, ESR, PT, PTT

خون دفیبرینه گوسفند

کیت­های رنگ­آمیزی

معرف­ها

ساخت دستگاه­های دیونایزر

بیوشیمی

سرم کنترل و کالیبراتور

سرولوژی

الایزا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.