شیرهای شکوهمند

شیرهای شکوهمند
از بزرگترین گربه سانان
به راستی که شکوه این گربه ها مثال زدنیست.آنچنان که گاهی اونها مقابل ابر قدرتمند جانوری همچون کروکودیل صحنه رو خالی نمیکنند.
این پستانداران که به شکل گروهی زندگی میکنن به نوعی تقسیم کار هم دارند.
نرهای بالغ که با داشتن یال از ماده ها متمایز میشن حفاظت از گله رو بر عهده دارن.
ماده ها شکار میکنن.
وقتی نری جدید قصد ورود به گله رو میکنه باید از سدی که همون نر قبلیست بگذره.
مبارزه ای در میگیره.اگر نر جدید موفق به شکست نر قبلی بشه و گله رو تصاحب کنه شروع به کشتن بچه شیرها میکنه چرا که ماده ها تا زمانی که بچه دارند جفت گیری نخواهند کرد.و نر جدید با این کار زمینه رو برای جفت گیری ماده ها با خودش فراهم میکنه.
این رفتار شاید اینطور توجیه بشه که هر نری میخاد فرزندانی از نسل خودش باقی بگذاره و نه به خاطر حفظ گونه بلکه به خاطر بقای شیرهایی از نسل خودش عمل میکنه.
شیرها با اینکه قادر هستند جانوران بسیاری رو به راحتی بکشند اما هنگامی که مشغول خوردن شکار هستند و جانوران مزاحم برای سهم بردن از غذای اونها به سراغ شکارشون میان شیرها با احتیاط در مقابل اونها عمل میکنند نه به خاطر ناتوانی از شکست دادن اونها بلکه به این خاطر که جانوران مزاحم بیش از یک عدد هستند و به هر حال ممکنه بتونن آسیبی به شیر وارد کنند و وارد شدن آسیب به شیر میتونه باعث بشه که اونا نتونن شکار کنن و در اینصورت محکوم به مرگ بشن.
در بین گربه سانان تنها گربه سانی که شاید بتونه در مقابل این گربه قد علم کنه ببرها هستند و گربه های دیگه فرار رو به قرار ترجیح میدن.
این گربه ها از نظر قدرت آنچنان هستند که به راحتی قادر به کشتن چیتاهای ظریف پیکر هستند.
شیر
شیر1
شیر2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.