روش درست بیدار شدن از خواب

بدون کمر درد از رختخواب بلند شوید

سیاری از افراد، در هنگام صبح، با کمردرد و خشکی عضلات از خواب بیدار می شوند. اگر شما هم جزو این گروه از افراد هستید، به نخستین لحظات بیدارشدن از خواب و خارج شدن از بستر باید دقت بیشتری داشته باشید و با نفس عمیق و تعدادی حرکات کششی روز خود را شروع کنید.

توجه داشته باشید که برای گرم کردن عضلات تان و جلوگیری از درد و ناراحتی هنگام برخاستن از رختخواب، لازم است به نکاتی که در این مقاله آمده است توجه کنید.

شیوه درست و اصولی بلند شدن از خواب

برای خارج شدن از بستر، روی پشت دراز بکشید و به لبه تخت نزدیک شوید.

زانوهای تان را خم کنید
در این مرحله زانوهای تان را خم کنید و کف پای خود را صاف روی تخت بگذارید که به آن حالت خوابیده به پشت گفته می شود.

به پهلو بچرخید
حالا به آرامی به سمت پهلو بچرخید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، ابتدا تنه را به آرامی حرکت دهید، نه اینکه ناگهان آن را بچرخانید. برای اینکه همه قسمت ها را با هم نگه دارید، یک میله فلزی یا تنه چوبی را تصور کنید که از شانه های تان شروع شده و در طول ستون فقرات تا پایین ران های تان ادامه دارد.

از جاذبه زمین برای چرخیدن تان کمک بگیرید. نکتۀ کلیدی این است که به صورت عمدی سعی نکنید عضلات پشت تان را سفت کنید.

آرام بنشینید
روی دو دست تان فشار بیاورید و خودتان را به بالا فشار دهید تا بنشینید. هنگامی که نشستید، به آرامی لگن و زانوهای تان را خم کنید. خط مرکزی ستون فقرات تان را تصور کنید و به یاد داشته باشید که ناگهان نچرخید. اجازه دهید که وزن پاهای تان موقعیت تان را محکم کند و شما را قادر سازد تا بدن تان را به سمت بالا فشار دهید.

برای ایستادن آماده شوید
اگر نیاز دارید مقداری استراحت کنید؛ سپس هنگامی که برای بلندشدن آماده هستید، ابتدا مطمئن شوید که تعادل دارید. پشت تان را صاف کنید و به آرامی کمرتان را برای بلند شدن و ایستادن قوس دهید. یک پای تان را جلوی پای دیگرتان روی زمین قرار دهید.

از قسمت لگن به سمت جلو خم شوید
تنه را، از قسمت مفصل لگن در حالی که پشت تان را صاف نگه می دارید، به سمت جلو خم کنید.

به آرامی بلند شوید
پاهای تان را به زمین فشار دهید تا از آن به عنوان اهرم برای بلندشدن استفاده کنید. هنگامی که بلند شدید، دو پای تان را صاف کنید. پایی که در عقب قرار داشت را جلو آورده و دو پا را کنار هم قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *