صورت شما آیینه بیماری‌های شماست

صورت شما آیینه بیماری‌های شماست

 

مدآنلاین: تشخیص بیماری‌ها از روی صورت! بله درست است از آنجا که صورت شما آینه سلامت و یا بیماری‌های داخلی شماست با نگاه به صورت خود می‌توانید از مشکلات درونی بدن خود مطلع شوید.
تشخیص بیماری‌ها از روی بخش بخش صورت هدف این مطلب است. صورت شما راز وضعیت داخلی بدن و بیمار‌ی‌های داخلی را برملا می سازد. به صورت خود نگاه کنید و بدانید که کدام بخش بدن شما مشکل دارد.
این یک باور علمی است که قسمت‌های مختلف صورت شما برای نشان دادن مشکلات داخلی بدن طراحی شده‌اند. به تصویر زیر به دقت نگاه کنید. این عکس به طور خلاصه و بدون هیچ توضیحی شما را راهنمایی می‌کند تا بدانید که کدام قسمت صورت شما نشان‌دهنده و هشدار دهنده بیماری و اختلال کدام بخش داخلی بدن شماست.
تشخیص بیماری‌ها
با دیدن این عکس تا حدودی متوجه موضوع شدید اما در ادامه توضیحات تکمبلی مربوط به اصل تشخیص بیماری‌ها از روی بخش‌های صورت را برای‌تان بازگو می‌کنیم.

بینی
بینی شما آینه سلامت ریه‌های شماست. اگر بینی شما باریک و بلند است نشانه‌ای از نداشتن قدرت کافی در تنفس و در معرض خطر قرار گرفتن ریه‌های شماست. پس لازم است ورزش و تنفس عمیق را از یاد نبرید. اما افرادی با بینی پهن ریه‌هایی قدرتمند دارند و جای نگرانی در تنفس آنها نیست.
افرادی که نقطه‌ها و دانه‌های قرمز و یا نشانه‌های وریدی قرمز روی بینی خود دارند سلامت قلب و کبدآانها کامل نیست و باید مراقب عادات و رفتارهای غذایی و زندگی خود باشند. همچنین این افراد نامزد فشار خون بالا نیز هستند. آب بینی روان و شل نشان‌دهنده  پرخوری و متورم شدن قلب است.
عطسه‌های مکرر هم نشانه قلیایی بودن بدن است که دلیل آن می‌تواند مصرف زیاد شکر – مایعات و داروهای مختلف باشد.
گونه‌ها
گونه‌های فرورفته و توخالی نشانی از ضعف در ریه‌هاست. افرادی که گونه‌های فرورفته دارند تحمل کمتری در برابر بیماری‌ها خواهند داشت و تغذیه نامناسب یکی از دلایل اصلی این اختلال است.
رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون
حتما شما هم بارها این جمله را شنیده‌اید که رنگ رخساره خبر  می‌دهد از سر درون. در این زمینه باید بگوییم که این حقیقت است .
رنگ سفید و قرمز در صورت نشانه تب  نشانه مشکل قلبی و به هم ریختن سیستم طبیعی گردش خون است.
جوش‌های صورت نشان‌دهنده مصرف زیاد شکر، تخم مرغ ، گوشت، چربی و از این قبیل مواد خوراکی است.
چهره‌ای که رنگ زرد و رنگی مایل به نارنجی دارد نشان‌دهنده کبد بیمار و تا حدودی مشکوک به وجود سرطان در بدن است.
رنگ پوست سبز گونه هم همینطور علامتی از بیماری‌های جدی به خصوص سرطان در بدن است. صورت رنگ پریده نشانه‌ای از مشکل غدد، مشکلات شکمی و کمبود انرژی است.


پوست صورتی که لکه‌های سفید دارد هشداری برای مشکل کلیه است و یا نشان‌دهنده مصرف زیاد غلات و شکر و چربی‌هاست.
اگر لکه‌‌های قهوه‌ای روی پوست‌تان ایجاد شده‌اند احتمالا یا در حال دریافت دارو‌های هورمونی هستید یا زیاد در معرض نور خورشید قرار گرفته‌اید!
خانم‌های باردار هم ممکن است با این لکه‌‌ها مواجه شوند.علاوه بر لکه‌‌ها، رنگ کلی پوست نیز مهم است. کسانی که رنگ پوست‌شان به زردی می‌زند یا در حال دریافت دارو‌های دیابت و فشار خون هستند یا کبدشان دچار آسیب جدی شده است.
چانه‌ها از سلامت درون چه می‌گویند؟
چانه‌ها محل نشان دادن مشکلات مثانه است. چانه‌ای که پوست ناسالم دارد هشداری برای رعایت نکات بهداشتی و سلامت مثانه و کلیه‌هاست.
چانه دوبرابر شده و یا به اصطلاح غبغب بزرگ دلیل وجود کلسترول و چربی بالا در بدن است. و چانه بسیار باریک و لاغر دلیلی بر کم تحملی فرد در برابر بیماری‌هاست.
لب‌ها و زبان از سلامتی چه می‌گویند؟
دهان و لب‌ها از مشکلات و سلامت داخلی بدن علائم بسیاری نشان می‌دهند.
رنگ پریدگی لب‌ها نشانه اختلالات شکمی است و بس.
دهانی که بسیار باز می‌ماند و به اصطلاح افراد دهان باز نشان‌دهنده اختلال در کنترل و عملکرد مغز و فیزیکی است و در نقطه مقابل دهانی که به راحتی بسته می‌شود و در حالت بسته بودنش اختلالی نیست قدرت کنترل مغزی و فیزیکی را نمایش می‌دهد.
ترک‌ها وخشکی‌های روی لب‌ها نشانه‌ای از کمبود ویتامین‌ها به خصوص ویتامین b2 است.
اگر اخیرا متوجه شده‌اید رنگ زبان‌تان تغییر کرده و به تیرگی می‌زند ممکن است دچار تجمع نوعی باکتری به اسم پاپیل شده باشید.
خط بالای لب و مسائل جنسی
خطی که بالای لب است از تمایلات و قدرت جنسی می‌گوید. فاصله کم بین بینی و لب و همچنین لب باریک نشان‌دهنده کم‌توانی و بی‌میلی جنسی است.
فرم دندان‌ها و مشکلات معده
کسانی که دندان‌های کوتاه و باریکی دارند ممکن است به مشکل ریفلاکس اسیدی معده مبتلا باشند. بازگشت اسید می‌تواند باعث حل شدن دندان‌ها و تغییر شکل آنها شود.
گوش ها چه خبری از بیماری‌ها دارند؟
گوش‌ها از حالت و سلامت کلیه‌ها و غده ادرنال خبر می‌دهند.
گوش‌های کوچک نمایه‌ای از کلیه ی کوچک است و گوش‌های قرمز نشان پرکاری و خستگی کلیه‌هاست. اگر بخش خارجی گوش‌های‌تان قرمز رنگ است شما از مشکل کم‌خوابی رنج می‌برید و اگر گوش‌های چربی دارید حدسش راحت است که عادت غذایی پرچرب دارید.
جالب است بدانید شکل گوش با احتمال بیماری‌های قلبی در ارتباط است! گوش‌های چروکیده یا وجود خطوط مورب در اطراف لب گوش نشانگر این احتمال هستند
آنچه وضعیت مو‌ها به ما می‌گویند
خانم‌هایی که مو‌های‌شان بی‌هیچ دلیل خاصی کم شده یا عقب رفته باید میزان آهن خون‌شان را چک کنند چون این مشکل می‌تواند به فقر آهن مربوط شود.
اگر مو‌های‌تان کم نشده‌اند اما ضخامت‌شان کم شده و تار مو‌هایی نازک دارید بهتر است تست تیروئید بدهید چون ممکن است دچار پرکاری تیروئید باشید. بر عکس این مسئله وقتی است که ابرو‌ها کم پشت شده باشند. این حالت نماینده کم‌کاری تیروئید است. در نهایت رشد مو‌های ضخیم و زائد روی بدن می‌تواند به ترشح هورمون آندروژن برگردد.
تشخیص بیماری‌ها از روی چشم
یکی از راه‌های تشخیص کلسترول بالا توجه به عنبیه چشم‌هاست. اگر حلقه‌ای سفید دور عنبیه، بخش رنگی چشم را گرفته باشد احتمال اینکه کلسترول‌تان بالا باشد زیاد است. حالت بعدی مربوط به رسوب چربی در سفیدی چشم یا شکل‌گیری توده یا جوش‌های کوچک روی پلک و پوست می‌شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *