دلیل طول عمر طولانی هندی ها

مثل هندی‌ ها عمرتان را طولانی کنید

اگر می‌خواهید چند سال به عمرتان اضافه شود، هر هفته دوبار به غذایتان فلفل اضافه کنید. از نظر محققان در این صورت به احتمال حداقل 10 درصد کمتر در معرض مرگ زودرس قرار می‌گیرید.
محققان می‌گویند فلفل‌قرمزدوست‌ها کمتر در معرض خطر انسداد رگ‌های خونی قرار دارند و کمتر گرفتار بیماری‌های قلبی می‌شوند.

برای اینکه کمتر درد را احساس کنید، بیشتر فلفل قرمز بخورید. محققان می‌گویند فلفل‌خورها توانایی بالاتری برای تحمل درد دارند. به گفته آن‌ها فلفل قرمز نه‌تنها سردرد را تسکین می‌دهد، بلکه با مصرف آن تحملتان در برابر درد زخم‌هایی که روی بدنتان ایجاد می‌شود هم بالا می‌رود.

اگر مدام سرما می‌خورید و ویروس‌ها زودتر از هرکسی در بدن شما فعال می‌شوند، بیشتر فلفل‌قرمز بخورید. محققان می‌گویند با مصرف این ماده سرشار از آنتی‌اکسیدان کمتر سرما می‌خورید و اگر سرما خوردید هم حالتان زودتر خوب می‌شود. فلفل‌قرمز خلط‌آور هم هست و می‌تواند ریه‌های شما را تمیز و پاکسازی کند.

فلفل‌قرمز بخورید

شاید برایتان عجیب باشد اما فلفل‌قرمز حتی می‌تواند سلول‌های سرطانی را هم از پا دربیاورد. محققان می‌گویند کپسایسین موجود در فلفل از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می‌کند و حتی سلول‌های بدخیم را از بین می‌برد.

در حالی که هرروز شمار مبتلایان به بیماری دیابت بالاتر می‌رود، محققان می‌گویند با خوردن فلفل‌قرمز می‌توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.
تا اینجا از خواص فلفل‌قرمز با شما صحبت کردیم اما این ماده غذایی با وجود تمام خاصیت‌هایی که دارد، به سلامت همه افراد کمک نمی‌کند. اگر شما به چنین مشکلاتی دچار هستید، بهتر است برای طولانی کردن عمرتان سراغ ماده‌های غذایی دیگری بروید و دور فلفل‌قرمز را خط بکشید:

کیست سینه دارید یا پزشکان به شما گفته‌اند که در معرض ابتلابه سرطان سینه هستید.
میگرن دارید.
معده‌تان ناسازگار است.
به ادویه‌ها آلرژی دارید.
باردارید.
بیش از اندازه لاغر هستید و از این موضوع ناراحتید.
سوزش سر دل و ریفلاکس معده دارید.
در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستید یا اینکه تازه از این بیماری خلاص شده‌اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.