علائم و نشانه های سقط زودهنگام جنین

سقط

 

اگر جنین در هفته های اولیه بارداری به طور ناخواسته سقط شود، احتمال دارد خانم باردار از وقوع آن مطلع نشود. در اولین هفته بارداری، تقسیم و رشد سلول ها بسیار سریع اتفاق می افتد و یك هفته بعد از تخمك گذاری عمل كاشت صورت می گیرد. سطح هورمون ها به سرعت بالا می رود و در این زمان ، ممكن است كه نتیجه تست بارداری مثبت شود. به هرحال در این مرحله از بارداری، نطفه كاملا  با چشم قابل دیدن است.

دلایل زیادی وجود دارد كه باعث  متوقف شدن رشد ناگهانی جنین می شود. اگر سقط جنین در هفته های اول بارداری اتفاق بیفتد، عادت ماهانه بسیاری از خانم ها به شكل عادی باز خواهد گشت. البته احتمال دارد به علت بافت های رحمی كه برای كودك مهیا شده بود، خونریزی عادت ماهانه شدیدتر از قبل باشد. 
خانم ها به شكل متفاوت سقط جنین را تجربه می كنند. اما به طور عمومی با سقط شدن جنین، خونریزی،گرفتگی عضلات شكم كه البته به مراتب قوی تر از درد های گرفتگی عضلات شكم در زمان عادت ماهانه است، همراه خواهد بود.


سقط جنین قبل از اینكه به طور كامل اتفاق بیفتد، علائم و نشانه هایی دارد كه با شروع آنها جنین سقط می شود البته در بعضی موارد دیده شده است كه این علائم و نشانه ها ناگهان از بین رفته اند و  بارداری به روند خود ادامه داده است.
از علائم و نشانه های سقط زودهنگام جنین می توان به این موارد اشاره كرد: از بین رفتن ورم سینه ها و حالت تهوع، ترشحات شدید واژنی كه بسیار غلیظ و یا خونی باشد، خونریزی سبك و یا لكه بینی، گرفتگی خفیف عضلات شكم(شبیه گرفتگی عادت ماهانه).
اگر خانم ها به باردار بودن خود مشكوك هستند، با دیدن این علائم هر چه سریعتر باید با پزشك متخصص خود مشورت كنند.  متاسفانه راهی برای جلوگیری از سقط شدن نوزاد وجود ندارد. اما برای جلوگیری از هر خطری كه ممكن است در طول سقط شدن جنین برای مادر اتفاق بیفتد، بهتر است هر چه سریعتر به بیمارستان مراجعه شود.
منبع:نی نی سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.