چه غذاهایی در فریزر نگهداری نشوند

9 غذا که نباید در فریزر یخچال ذخیره کنید

اگر شما نمی خواهید بسیاری از خواص غذاهای خود را از دست بدهید،بهتر است که مقدار کمتری از آنها بخرید و یا به صورت تازه مصرف کنید،تا اینکه بخواهید آنها را در فریز ذخیره کنید.

فریزر به شما امکان ذخیره کردن غذا را میدهد ولی مشکل این است که همه غذاها برای این نوع نگهداری مناسب نیستند .

در حالی که این یک باور عمومی است که شما می توانید تقریبا هر چیزی را در فریزر ذخیره کنید ولی برخی از مواد غذایی طعم و یا بافت خود را پس از تحت تاثیر قرار دادن در چنین درجه حرارت پایینی از دست می دهد. به منظور اجتناب از این اتلاف هزینه،می خواهیم 9 غذا را که برای جلوگیری از ذخیره سازی در فریزر شما مناسب است، به اشتراک بگذاریم.

سبزی های سالادی

برای لذت بردن از عطر و طعم تازه سبزیجات در سالاد خود، بهترین کاری که باید بکنید این است که فقط مقدار دقیقی که می خواهید بخورید را خرید کنید.سرما باعث از دست رفتن طعم خوب این سبزیجات می شود.

در عوض می توانید سبزیجات را بشویید،با حوله های کاغذی خشک کنید و در یک کیسه پلاستیکی قبل از ذخیره آنها در پایین یخچال قرار دهید.برای جلوگیری از فساد، سعی کنید سبزیجات را در روز بعد مصرف کنید!

شیر

آیا شیر خود را در فریزر ذخیره می کنید یا نه، بستگی به استفاده مورد نظر شما از آن دارد.اگر قصد دارید آن را به طور معمول روزانه بنوشید،ذخیره شیر در فریزر تنها باعث ایجاد حالت توده ای شکل شیر می شود.

با این حال، اگر برنامه شما برای استفاده از دسرها، کیکها یا هر نوع دستور العمل دیگر باشد، میتوانید شیر را تا 24 ساعت بدون مشکلی در فریزر قرار بدهید.

تخم مرغ با پوسته

همانطور که می دانید،مایعات در فریزر جامد می شوند و به فضای بیشتری احتیاج دارند. تخم مرغ ها هم استثنا از این قضیه نیستند و انجماد آنها می تواند اشتباه جدی باشد.

مایع داخل رو به سفتی و سختی می رود،متورم می شود و پوسته ترک برمیدارد. بدتر از همه،حتی می توانند منفجر شوند و بوی بسیار ناخوشایندی را در فریزر شما ایجاد کنند.

بهترین راه برای حفظ تخم مرغ ها این است که آنها را در پایین یخچال قرار دهید یا در قسمت سردی از آشپزخانه خود ذخیره کنید.

خامه

هنگامی که خامه را در فریزر ذخیره کنید،حالت خامه ای و بافت خود را از دست می دهد. نتیجه ناخوشایند است و گاهی حتی ارزش خود را از دست میدهد.بهتر است برچسب تاریخ را بررسی کنید و سعی کنید آن را در اسرع وقت مصرف کنید.

ماست

ماست ساده یا یونانی هنگامی که چند روز در فریزر ذخیره می شود بافت خود را تغییر می دهد.بسیاری از ویژگی های خود را از دست می دهند. ماست را در قسمت پائین یخچال خود ذخیره کنید.

پنیر

پنیر یکی دیگر از محصولات لبنی است که گر در فریز خود نگهداری کنید به راحتی خواص خود از قیبل شکل و طعم را از دست می دهد.حتی میتواند روی ظاهرش تاثیر بگذارد و خوردن آن را سخت کند.

سفیده تخم مرغ

اگر میخواهید از سفیده تخم مرغ برای ماسک صورت و یا تهیه غذا استفاده کنید،توصیه می شود که از نگهداری در فریز خودداری شود زیرا در مقابل سرما بسیار حساس و باعث از بین بردن خاصیت چسپندگیش می شود.

سیب زمینی

سیب زمینی دارای محتوای آب زیادی است و زمانی که در فریزر نگهداری می شود،این آبها به کریستال تبدیل می شود.و هنگامی که تصمیم به استفاده از آنها میگیرید،طعم و عطر و خاصیت خود را ازدست می دهد.

اگر با وجود این،تصمیم به فریز کردن آنها گرفتید، بهترین کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا سیب زمینی ها را در آب جوش بپزید.بهترین راه برای حفظ سیب زمینی در شرایط مناسب،نگه داشتن آنها در یک مکان سرد، تاریک و خشک است.

قهوه

اگر قهوه را فریز کنید،در هنگام استفاده متوجه خواهید شد که قهوه شما عطر دلخواه خود را از دست داده است. علاوه بر این، سرما می تواند خواص تغذیه ای مهم قهوه را خراب کند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *