غذا دادن به ماهی بدون حضور خود در منزل و هنگام مسافرت

غذا دهنده خودکار ماهی1

 

تغذیه ماهی ها هنگام رفتن به مسافرت

یکی از اشتباهات عمده ی بسیاری از ماهیداران که در بسیاری از موارد موجب مرگ ماهی هایشان می شود ، رها کردن آکواریوم و ماهی ها به حال خود و رفتن به مسافرت است ؛ در صورتی که ماهی ها همانند سایر موجودات زنده به غذا احتیاج داشته و بدون آن زنده نخواهند ماند .

برای تغذیه ی ماهی ها در زمان رفتن به مسافرت چند راه وجود دارد که به شرح زیر است :

1- غذا دادن توسط دیگران :

می توانید کلید خانه ی خود را به یکی از اقوام نزدیک یا همسایه ی مورد اعتماد داده تا در زمان عدم حضور شما در خانه به ماهی ها غذا دهد .

بهتر است در صورت استفاده از این راه ، فرد مورد نظر را در مورد مقدار غذایی که به ماهی ها خواهد داد ، کاملاً توجیه کرده تا مقدار بیش تر یا کمتری به ماهی شما غذا ندهد .

غذا دهنده خودکار ماهی

2- استفاده از غذا دهنده ی های خودکار :

غذا دهنده های خودکار با توجه به زمان و مقدار غذای تنظیم شده توسط شما به ماهی ها غذا می دهند . بطوریکه ابتدا مقداری پولکی وغذاهای ریز در آن قرار داده ، سپس آنرا در یک جای مناسب در بالای آکواریوم قرار داده تا در زمان معین مقدار معینی غذا ( که از قبل تنظیم کرده اید ) برای ماهی ها در آکواریوم بریزد . 

غذا دهنده های معمولی با باتری و غذا دهنده های گران قیمت با برق کار می کنند .

تذکر :در غذا دهنده های خودکار تنها می توان از غذاهای خشک استفاده کرد .

نکته : تنها برای تغذیه ی گیاهخواران از غذا دهنده های خودکار ، آن هم حداکثر به مدت یک هفته استفاده کنید و در صورت طولانی شدن مسافرت یا نگهداری از گوشتخواران بهتر است از راه اول استفاده کنید .

برگرفته از :aquarium5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *