فایده‌ های آلوئه‌ ورا که ممکن است از آن بی‌خبر باشید

برگ‌های ضخیم آلوئه‌ورا را از عطاری محله‌تان بخرید و ژل بی‌رنگی که در برگ‌هایش پنهان شده را بیرون بیاورید. همین ژل با خواص ضدالتهابی فراوانی که دارد، به شما برای حل بسیاری از مشکلات پوستی‌تان کمک می‌کند. ما در این مطلب، برخی از کاربردهای شیره آلوئه‌ورا را با شما در میان می‌گذاریم.

درمان التهاب نیش حشرات با آلوئه‌ ورا


التهاب، سرخی، خارش و سوزش ناشی از نیش حشرات را می‌توانید با ژل آلوئه ورا آرام کنید. کافی است روی محل نیش، کمی از ژلی که بیرون آورده‌اید را قرار دهید.

آلوئه‌ ورا برای پاک کردن آرایش


اگر به‌دنبال یک پاک‌کننده ارزان و طبیعی برای آرایش هستید، سراغ آلوئه‌ورا بروید. ژل این گیاه را با مقدار بسیار کمی روغن زیتون ترکیب کنید و در پایان روز روی صورتتان بکشید. این کار پوست صورتتان را نرم، تمیز و خنک خواهد کرد.

درباره آلوئه ورا بیشتر بدانید

گیاهی عالی برای بهبود سوختگی

خواص ضد سوختگی آلوئه ورا
ژل آلوئه‌ورا را روی تاول دستتان قرار دهید. این کار هم ناحیه سوخته را خنک می‌کند و هم به بهبود سریع تاول کمک می‌کند. با ژل آلوئه‌ورا می‌توانید سوزش، تورم و قرمزی ناشی از سوختگی را کمتر کنید.

درمان آفتاب سوختگی با آلوئه‌ ورا

درمان آفتاب سوختگی با این گیاه دارویی
سوختگی، گُرگرفتگی و سوزش پوستی که بیش از اندازه زیر آفتاب مانده را با ژل آلوئه‌ورا آرام کنید. اگر می‌خواهید در ساحل قدم بزنید آلوئه‌ورا را مثل یک کرم ضدآفتاب روی صورت و دست‌هایتان بمالید.

درمان خشکی پوست با این گیاه پر خاصیت

درمان خشکی پوست به روش خانگی و گیاهی
ژل آلوئه‌ورا می‌تواند یک مرطوب‌کننده قوی باشد. اگر پوستتان حساس و خشک شده، از خواص این شیره گیاهی کمک بگیرید و با استفاده از آن، زمینه را برای ترمیم سلول‌های پوستتان فراهم کنید. خشکی و آسیب‌دیدگی موهایتان را با کمک آلوئه ورا کمتر کنید. ژل این گیاه را در دستانتان بریزید و با انگشتانتان به آرامی آن را روی پوست سرتان ماساژ دهید و سپس به ساقه موهایتان بکشید. استفاده از ژل آلوئه‌ورا به کاهش شوره سر هم کمک می‌کند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.