فواید حنا برای مو

نرمی و محافظت از مو‌های سر,استفاده از حنا,پوشاندن موهای سفید,حنا,شادابی و طراوت موها,قویت، نرمی و محافظت از مو‌های سر,نرم شدن مو‌ها
چگونه می توان از  خواص حنا در تقویت موها استفاده کرد و  روش استفاده از آن چگونه است چه تاثیراتی روی موهایمان میگذارد آیا شامپوها و لوسیون های مختلف می توانند در این زمینه به ما کمک کنند و مانند حنا عمل کنند.
کمک به مقابله با ریزش مو

حنا کمک می کند تا موها از حجم خوبی برخوردار شوند و زیبا و ابریشمی و قوی به نظر برسند بعلاوه حنا خاصیت تسکین دهنده پوست سر را نیز دارد و از ریزش مو جلوگیری می کند.

حنا به همراه روغن خردل

برگ حنا و رغن خردل ترکیبی عالی برای تقویت رشد مو می باشد. برای این منظور شما باید 250 میلی لیتر روغن خردل را با 60 گرم برگ حنا ی شسته و خشک شده اضافه کنید.این ترکیب را حرارت بدهید تا زمانی که برگ ها بسوزد سپس آن را از فیلتر رد کنید. بعد از آن می توانید آن را در یک ظرف در بسته که هوا وارد آن نشود نگهداری کنید و روی پوست سر ماساژ بدهید.

پودر حنا به همراه کشک

حنا به تقویت رشه مو کمک می کند در حالی که کشک مثل یک تونیک مو و مرطوب کننده مو عمل می کند. برای این منظور می توانید 1 فنجان پودر حنا را با نصف فنجان کشک خوب مخلوط کنید . این مخلوط را به موهای خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود، سپس با آب ولرم و شامپوی ملایم بشوئید.

حنا ، آمله و دانه متهی یا شنبلیله

این ترکیب برای تأ مین پروتئین مورد نیاز مو فوق العاده می باشد. آمله برای تقویت ریشه مو بسیار خوب است، دانه متهی یا شنبلیه حاوی آهن، پروتئین، و ویتامین C می باشد که برای تقویت مو بسیار مهم می باشند. برای تهیه ترکیب فوق می توانید 1 فنجان آمله را با 3 قاشق غذا خوری پودر حنا و 2 قاشق غذاخوری پودر شنبلیله مخلوط کنید و1 سفیده تخم مرغ را با آب یک لیموی تازه مخلوط کنید. این مخلوط را یک ساعت قبل از اینکه بخواهید بر روی موها استفاده کنید تهیه کنید و بعد از اینکه روی موها قرار دادید اجازه بدهید 45 دقیقه بماند و بعد آبکشی کنید. برای نتیجه بهتر یک بار در هفته اینکار را انجام دهید.

استفاده مداوم از حنا می‌تواند به تقویت، نرمی و محافظت از مو‌های سر منجر شود.

دکتر فاطمه ملکی پزشک عمومی با اشاره به اینکه در زمان‌های گذشته اغلب مردم برای افزایش سلامتی و شادابی موهای خود از گیاه حنا استفاده می‌کردند، می‌گوید: نرم شدن مو‌ها,پوشاندن موهای سفید,شادابی و طراوت موها از خواص گیاه حنا است.

وی خاطرنشان می‌کند: برگ‌های این گیاه دارای خاصیت خنک و تقویت کنندگی موها است. افراد مبتلا به ریزش مو می‌توانند برگ‌های گیاه حنا را با روغن خردل بجوشانند و در فواصل مختلف زمانی این مخلوط را روی موهای خود بمالند.

وی با تأکید بر اینکه استفاده از حنا می‌تواند شرایط بازگشت سلامتی موهای آسیب دیده را فراهم کند، می‌افزاید: استفاده مداوم از حنا می‌تواند به تقویت، نرمی و محافظت از مو‌های سر منجر شود. افرادی که موهایشان بر اثر رنگ کردن آسیب می‌بیند می‌توانند به جای رنگ‌های شیمیایی از گیاه حنا استفاده کنند چراکه این گیاه علاوه بر اینکه به موهایشان آسیب نمی‌زند سلامتی موها را تضمین می‌کند.