فواید و مضرات گریپ فروت

فواید و مضرات گریپ فروت را بشناسید

این میوه پرفایده برای بعضی‌ ها ضرر دارد،نمی‌ خواهیم گریپ‌ فروت دوست‌ داشتنی را از سبد غذایی‌ تان حذف کنیم؛ برعکس می‌ خواهیم شما را با فایده‌ های آن آشنا کنیم و در کنارش بگوییم که در چه شرایطی باید از خوردن گریپ‌ فروت پرهیز کنید.

جوان‌سازی پوست

آنتی‌ اکسیدان‌ های موجود در گریپ‌ فروت، از پس‌ ترمیم آسیب‌ های پوستی بر می‌ آیند و می‌ توانند چین‌ های روی پوست را محو کنند. متخصصان می‌ گویند اگر هر هفته یک عدد گریپ‌ فروت بخورید، حال پوستتان بهتر می‌ شود.

تداخل دارویی

انگار همیشه مصرف گریپ‌ فروت به سلامتتان خدمت نمی‌ کند. محققان می‌ گویند این میوه به‌ ظاهر پرخاصیت با برخی داروهای خاص تداخل پیدا می‌ کند و جانتان را به خطر می‌ اندازد. به همین دلیل متخصصان توصیه می‌ کنند اگر داروی خاصی مصرف می‌ کنید، در مورد امکان مصرف گریپ‌ فروت با پزشک خود مشورت کنید.

داروی کاهش وزن

اگر نمی‌ خواهید با داروهای پرضرر شیمیایی وزنتان را کم کنید، می‌ توانید به گریپ‌ فروت خوردن رو بیاورید. این میوه می‌ تواند سوخت‌ و ساز بدن را بالا ببرد و در کاهش وزن موثر باشد. گذشته از این، گریپ‌ فروت اشتها را هم کم می‌ کند و نمی‌ گذارد پرخوری کنید.

سنگ‌ ساز شدن کلیه

وقتی کلسیم زیادی از طریق ادرار دفع ‌شود، سنگ‌ سازی کلیه‌ ها شروع می‌ شود. بررسی‌ ها نشان می‌ هد که گریپ‌ فروت‌ خورها اگر زیاد سراغ این میوه بروند، دچار سنگ کلیه می‌ شوند. سنگ‌ سازی کلیه مشکلی است که می‌ تواند با مصرف زیاد آب مرکباتی مثل گریپ‌ فروت و پرتقال سراغ شما بیاید.

کاهش کلسترول

اگر در کلیه‌ هایتان اثری از سنگ دیده نمی‌ شود و داروی خاصی هم میل نمی‌ کنید، می‌ توانید از خوردن گریپ‌ فروت لذت ببرید و بدنتان را با کمک این میوه تقویت کنید.

بررسی‌ ها نشان می‌ دهد کسانی که این میوه را میل می‌ کنند، کلسترول شان پایین‌ تر می‌ آید. اما اگر قلبتان مشکل دارد و داروهایی برای بیماری‌ های قلبی و عروقی مصرف می‌ کنید، بهتر است بدون مشورت با پزشک سراغ این میوه نروید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.