قرص اسپیرولینا (روش مصرف،فواید و تاثیرات،عوارض جانبی)

اسپیرولینا یک جلبک طبیعی است که خواص سلامتی و زیبایی شگفت آوری دارد.این جلبک منبع بسیار غنی از پروتئین و مواد مغذی میباشد و در واقع کاملترین ماده غذایی بوده که از لحاظ علمی تا کنون کشف شده است.

فواید بی شمار اسپیرولینا بر بدن

اسپیرولینا غذایی است با مقادیرفراوان از پروتئین های با کیفیت و ویتامین ها. از طرفی درمان اصلی برای بیماری های کبد بر روی یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی متمرکز می باشد .

در همین ارتباط گزارش هایی وجود دارد که نشانگر افزایش سرعت بهبودی بیماری های کبد در صورت درمان همزمان با اسپیرولینا هستند . اعتقاد ما بر اینست که این اثرات به دلیل وجود پروتئین و ویتامین های ضروری بدن در اسپیرولینا می باشد.

در بیماری های کبد معولا” فرد بیمار از کمبود پتاسیم در بدن رنج می برد و چون اسپیرولینا حاوی مقدار پتاسیم مناسبی می باشد می تواند یک اثر افزایشی در بهبود بیماری های کبدی داشته باشد. بهمین خاطر است که عنوان می شود اسپیرولینا در سلامت کبد نقش بسزایی دارد.

آثار کبدی

کبد به جهت تخریب و دفع سموم از بدن ما و همینطور نگهداری و انبارکردن مواد مغذی که توسط خون حمل می شوند نقشی بسیار حیاتی بازی می کند.

مهمترین مواد مغذی برای کبد پروتئین ها و ویتامین ها هستند که پروتئین ها بخش اعظم کبد را تشکیل می دهند و ویتامین ها به علمکرد صحیح آن کمک می کنند . کمبود پروتئین و ویتامین ها می تواند در نهایت منجر به آسیب و یا متوقف شدن کامل عملکرد کبد شود.

زندگی سالم

وقتی اسپیرولینا به صورت منظم مصرف می شود،بدن بیشتر قلیایی می شود . سوخت و ساز بدن به طور کلی فعال تر می شود . سلول ها شاداب تر و سیستم ایمنی بدن قوی تر می شود .

علاوه بر این ، نه تنها به علت تجدید حیات سلول ها سلامتی فرد حفظ می شود بلکه می توان انتظار داشت که بهبودی چشمگیری نیز در وضعیت ظاهری فرد ملاحظه شود که در وضعیت پوست و موی افراد نمود پیدا می کند.

به همین دلیل است که می توان با قدرت اعلام کرد،اسپیرولینا یک غذای فوق العاده است که به شما هم سلامتی وهم زیبایی را هدیه می دهد.

برخی از خواص اسپیرولینا برای سلامتی پوست

درخشان کردن پوست: خواص ویژه اسپیرولینا شامل بهتر و درخشانتر کردن پوست است.این جلبک حاوی مقادیر بسیار بالایی از ویتامینهای A,C,E, و مجموع ویتامینهای B و همچین فسفر،آهن،کلسیم،روی،مس،منیزیم،و سلنیوم بوده که برای روشن و درخشانتر شدن پوست ضروری بوده و از طرفی در از بین بردن رادیکالهی آزاد که سبب خستگی و شل شدن پوست میشوند بسیار موثر است.

خاصیت ضد پیری: از اسپیرولینا میتوان به عنوان یک مکمل برای جلوگیری از پیر شدن و همچنین رفع پیری پوست استفاده کرد.این جلبک حاوی مقادیر بسیار زیادی ویتامینE بوده که به پوست کمک کرده تا خودش را ترمیم کند و از طرفی تیروزین موجود در اسپیرولینا باعث متوقف شدن فرایند پیری در پوست شده و به رفع چین و چروک کمک میکند.

اکسیژن رسانی به پوست: اسپیرولینا منبع غنی از انواع اکسیدانها از جمله(SOD) بوده که به اکسیژن رسانی به پوست کمک میکند و به طور غیر معمولی حاوی مقادیر زیادی GLA بوده که سبب بهینه شدن حالت کشسانی پوست میشود.

تاثیرات این جلبک دیابت

دیابت یک اختلال ناشی از کمبود هورمون انسولین در بدن است وعلت اصلی کاهش ترشح این هورمون نیز پرخوری است. در نتیجه، جهت پیشگیری و بهبود این وضعیت در ابتدا لازم است که عادات غذایی بررسی گردد.

آنچه که مهم است آن است که برای جلوگیری از مصرف بیش از حد کالری، باید یک رژیم غذایی مغذی و متعادل داشت تا از اسیدی شدن وضعیت بدن جلوگیری نمود.

به همین دلیل است که گفته می شود اسپیرولینا در پیشگیری از دیابت موثر است ؛ زیرا در حالی که از نظر داشتن کالری پایین است ، حاوی مقادیر زیادی از ویتامین B۱ (که باعث بهبود سوخت و ساز قندها در بدن می شود ) ، ویتامین B۲ (که با کمک به سوزاندن کالری مانع از چاقی می شود ) و ویتامین B۶ (که در ساخت هورمون انسولین در بدن نقش دارد ) می باشد .

علاوه بر این ها، اسپیرولینا یک مکمل قلیایی است که به بازگشت حالت اسیدی خون به حالت قلیایی کمک شایانی می کند و از همین روست که از اسپیرولینا به عنوان محصول غذایی ایده آل برای جلوگیری و بهبود بیماری دیابت نام برده می شود.

اثراتش بر کم خونی

کم خونی وضعیتی است که معمولا” ناشی از نبود آهن کافی در بدن است . همیشه برای جلوگیری از بیماری کم خونی، به ما توصیه شده است که رژیم غذایی خود را با غذاهای حاوی مقادیر فراوان آهن مانند : جگر، سویا و اسفناج غنی نماییم .
با این حال ، اگر آهن با پروتئین و ویتامین C همراه نباشد ، هضم و سرعت جذب آن پایین می آید .

بنابراین ، به سادگی و با مصرف معمولی غذاهای غنی از آهن ، ما فواید آنها را دریافت نخواهیم کرد . به بیان دیگر، اسپیرولینا نه تنها حاوی مقدار آهن بیشتری از جگر است ، بلکه حاوی مقادیر زیادی پروتئین و کلروفیل خون ساز نیز می باشد .

هضم و جذب میزان آهن آن نیز بسیارعالی است ، بنابراین می توان گفت که اسپیرولینا در مبارزه با کم خونی بسیار موثر می باشد .

ویژگیهای تغذیه ای

منبع غنی از پروتئین (حاوی ۱۸ اسید آمینه ضروری و غیر ضروری)
منبع غنی از فیبر و پلی ساکاریدها
حاوی انواع ویتامین و مواد معدنی
سرشار از اسید های چرب ضروری مانند امگا-۳، امگا-۶ و گاما لینولنیک اسید (GLA)
حاوی کلروفیل یا همان هموگلوبین گیاهی (خون سبز)
دارای انواع ترکیبات آنتی اکسیدان نظیر بتاکاروتن، فیکوسیانین، لوتئین، زآگزانتین
حاوی ترکیب منحصر به فرد Spirulina Growth Factor موثر در رشد و ترمیم سلولها

کاربردهای اسپیرولینا

مکمل غذایی مناسب برای ورزشکاران
کمک به تنظیم فشار خون و کاهش کلسترول
بهبود افراد مبتلا به سوء تغذیه و لاغری مفرط
کمک به درمان افراد مبتلا به دیابت بخصوص دیابت تیپ ۲
پیشگیری از انواع سرطان به علت داشتن ظرفیت بالای آنتی اکسیدانی
تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از عفونت های ویروسی مانند آنفلوآنزا و کمک به بهبود بیماری
کمک به درمان کم خونی و تامین ویتامین B₁₂ جهت افراد گیاه خوار و سالمندان
کمک به رفع خستگی مزمن و کاهش استرس
کمک به کاهش علائم التهاب مفاصل بعلت داشتن اثرات ضد التهابی
کمک به کاهش عوارض بیماری های آلرژیک و پیشگیری از حملات
بهبود عملکرد دستگاه گوارش و رفع یبوست
محافظت از کبد و بهبود عملکرد آن

میزان مصرف روزانه
برای بزرگسالان دریافت ۲ تا ۳ گرم در روز و در کودکان نصف تا یک چهارم این مقدار توصیه شده است.

مواد مغذی و تشکیل دهنده

مواد مغذی: پروتئین اسپیرولینا بیش از %۵۵ ( %۵ پروتئین در خمیر سویا، %۳در شیر، %۲۳در پنیر، %۱۸ در گوشت) بالاترین میزان پروتئین موجود در غذاهای طبیعی است.

پروتئین از اسید آمینه تشکیل شده است و اسپیرولینا حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری است. از آنجاییکه اسپیرولینا دیواره سلولی ندارد پروتئین موجود در آن به راحتی جذب بدن می شود.

اسپیرولینا منبع غنی از پروتئین با چربی کم، کالری کم و بدون کلسترول بوده و مانند دیگر منابع پروتئین مانند گوشت و لبنیات پرچرب، پر کالری و دارای کلسترول نیست.

اسید های آمینه

اسید های آمینه موجود در اسپیرولینا شامل والین، ایزو لوسین، لوسین، فنیل آنالین، متیونین، لیزین، تریپتوفان، ترونین، سیستیئن، تیرو زین، هیستیدین، آرژنین، آلانین، آسپارتیک، اسید گلایسین، پرولین و سرین مشابه تخم مرغ بوده و کیفیت آن به وسیله سازمان غذا و کشاورزی آمریکا تایید شده است.

کربو هیدرات ها

اشکال اولیه کربو هیدرات ها در اسپیرولینا قند Glycogen و Rhamnose است که به راحتی بدون دخالت انسولین جذب می شوند. همچنین اسپیرولینا شامل %۴ – ۸ فیبر می باشد.

رنگدانه ها

رنگ تیره اسپیرولینا به خاطر وجود غلظت های بالایی از سه رنگدانه طبیعی شامل کاروتنوئیدها، کلروفیل و فیکوسیانین است که این رنگها متابولیسم حیاتی بدن را تنظیم می کنند.

مهمترین پیگمان موجود در اسپیرولینا فیکوسیانین است. این پیگمان آبی اثرات بسیار مهمی دارد ویکی از مهم ترین اثرات آن تحریک کردن سیستم ایمنی بدن است.

چربی ها

چربی ها از اسید های چرب تشکیل شده اند. بدن انسان به منبع غذایی اسید های چرب غیر اشباع که برای حفظ فعالیت های حیاتی بدن ضروری است نیاز دارد. اسید های چرب نقش خود را در پروسه های حیاتی بدن ما با تبدیل شدن به پروستاگلندین ها ایفا می کنند.

اسپیرولینا حاوی اسید چرب ضروری غیر اشباع به نام گامالینولئیک اسید (GLA) است. گامالینولئیک اسید پیش ماده پروستاگلندین هاست که فرایندهای زیادی را در بدن کنترل می کنند. بعداز شیر مادر اسپیرولینا تنها منبع GLA است. اسپیرولینا منبع غنی از این مواد (بیش از %۱/۳) بیشتر از سایر جلبک ها می باشد.

ترکیب اسیدهای آمینه غیر ضروری در توده پودر

در۱۰۰ گرم پودراسپیرولینا: اسیدهای آمینه غیر ضروری – ۳.۰۶ گرم آرژنین – ۴.۱۱ گرم آلانین – ۵.۷ گرم آسپارتیک اسید – ۸.۰۲ گرم گلوتامیک اسید – ۲.۶ گرم گلایسین – ۱.۱ گرم هیستیدین – ۲.۰۴ گرم پرولین – ۲.۴ گرم سرین

رنگدانه های موجود در توده پودر اسپیرولینا

در ۱۰۰ گرم توده پودر اسپیرولینا ترکیبات: کلروفیل آ (۱.۹ گرم ) – کاروتن کل (۱۵۷ میلی گرم ) – زانتوفیل (۸۱ میلی گرم )- فیکوسیانین (۷.۵ گرم ) – کارتنوئیدهای عمده (بتا کاروتن ۲۰۱میلی گرم ) زاگزانتین (۷۲ میلی گرم ) – ND لوتئین

مواد مغذی در ۱۰۰ گرم : ۷۰-۵۵ گرم پروتئین کل – ۹-۶ گرم چربی کل – ۱۰-۲ گرم فیبرکل – ۲۰۰۰-۸۰۰ میلی گرم کلروفیل – ۶۶۲ گرم خاکستر – ۱۵- ۱۰ گرم پلی ساکاریدها – ۶.۶ گرم رطوبت – ۲۵۸ میلی گرم بتاکاروتن – ۹۱۴ میلی گرم فسفر – ۱۸۶ میلی گرم سدیم – ۱۷۱میلی گرم کلسیم – ۲۶۰میلی گرم منیزیم – ۱۷۷۰ میلی گرم پتاسیم – ۷۵ میلی گرم آهن – ۵ میلی گرم روی – ۰.۶ میلی گرم اسید فولیک – ۲۰-۲ میلی گرم ویتامین E – ۴-۵/۱ میلی گرم ویتامین B۱ – ۵-۳ میلی گرم ویتامین B۲ – ۲۰۰-۱۴ میلی گرم ویتامین B۳- ۱-۵/۰ میلی گرم ویتامین B۶- ۵/۰-۲/۰ میلی گرم ویتامین B۱۲ – ۲۵/۰ میلی گرم بیوتین

آنزیم ها

آنزیم های موجود در این گیاه تغییرات شیمیایی لازم در داخل بدن را تسریع می کنند. سوپر اکسید دیسموتازها و گلوتاتیون پراکسیداز، از مهمترین آنزیم های موجود در اسپیرولینا هستند.

گفته می شود این آنزیم ها اثرات آنتی اکسیدانی داشته و پروسه پیر شدن را به تعویق می اندازند.
گلوکولیپید ها و سولفولیپیدها : دو ماده یاد شده چربی های موجود در اسپیرولینا را می سازند.این دو ماده بطور چشمگیری مقاومت بدن را در برابر عفونت های ویروسی افزایش می دهند.

پلی آمین ها

این مولکول باعث بوی مخصوص اسپیرولینا می شوند و همچنین مسئولیت سالم نگه داشتن غشای سلولی به عهده آنهاست. میزان پلی آمین ها در اسپیرولینای تازه بسیار بالاست. با قرار گرفتن اسپیرولینا در مجاورت نور و حرارت، پلی آمین ها از بین می روند.

ویتامین

اسپیرولینا غنی ترین و تنها منبع گیاهی ویتامین شامل ویتامین های: بتاکاروتن، ویتامین E، ویتامین K۱، ویتامین K۲، ویتامین B۱، ویتامین B۲، نیاسین، پانتوتنیک اسید، ویتامین B۶ ، بیوتین، اسید فولیک، ویتامین B۱۲ و اینوزیتول که یکی از مواد ضروری برای آزادسازی انرژی در بدن و بهتر کار کردن دستگاه عصبی است، می باشد.

در مورد میوه های سرشار از ویتامین آ بخوانید

مواد معدنی

شامل روی، آهن، منیزیم، پتاسیم، سدیم، فسفر، کلسیم، سولفور، سلنیم، کبالت، کروم و منگنز.
آهن برای تشکیل هموگلوبین و تقویت سیستم ایمنی ضروری است. آهن موجود در اسپیرولینا به آسانی هضم و جذب میشود. پیگمان فیکوسیانین موجود در اسپیرولینا دستیابی زیستی آهن موجود در آن را افزایش می دهد.

همچنین آهن موجود در اسپیرولینا هیچ گونه واکنش آلرژیک ایجاد نمی کند. افرادی که کمبود آهن دارند می توانند آهن خود را از اسپیرولینا دریافت کنند.

قابلیت هضم و جذب بالا

میزان هضم و جذب بالای یک ماده، ارزش غذایی بالای آن را نشان می دهد. به دلیل دیواره سلولی نازک اسپیرولینا، دیواره این موجود به راحتی شکسته می شود.

با آزمایشات انجام شده روی حیوانات مختلف %۹۵ اسپیرولینا بدون انجام هیچ فرایندی روی دیواره آن، در بدن حیوانات هضم و جذب می شود.

روش رژیم لاغری با اسپیرولینا

امروزه توجه به اسپیرولینا جهت کمک به داشتن یک رژیم لاغری سالم و مناسب افزایش یافته است . روش رژیم لاغری با اسپیرولینا اینگونه است که آن را ۳۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از زمان وعده غذایی مصرف می کنند . به دنبال مصرف آن قبل از غذا ، اسپیرولینا آب جذب می کند و منبسط می شود و به این ترتیب باعث سرکوب اشتها و کمک به جلوگیری از پرخوری می شود .

به علاوه ، اسپیرولینا غذایی است حاوی مقادیر زیاد از انواع مختلف مواد مغذی که می تواند نگرانی ناشی ازبهم خوردن تعادل مواد مغذی بدن را که ممکن است حاصل رژیم لاغری باشد برطرف نماید .

افرادی هستند که مصرف منظم و روزانه اسپیرولینا را شروع کرده اند و پس از چندین هفته گزارش کرده اند که واقعا” شروع به کم کردن وزن کرده اند. آنچه که مهم است دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم شامل ترکیبی از وعده های غذایی متعادل و مکمل اسپیرولینا می باشد .

مقایسه قرص جلبک با مواد غذایی دیگر

تنها گیاه در دنیا با بیش از ۷۰% پروتئین
۴ برابر تخم مرغ پروتئین
۵۶ برابر اسفناج اهن
۳۱ برابر بلوبری انتی اکسیدان
۲۵ برابر هویج بتاکاروتن
۳ برابر جگر گاو ویتامین B12
۸ برابر خرچنگ و میگو نیاسین B3
۳۰ برابر جوانه گندوم کلروفیل(خون سبز)
۳ برابر تربچه و ۷ برابر موز منیزیم
۱۲ برابر کلم سبز فسفر
۳ برابر شیر کلسیم
۲ برابر ذرت فیبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.