ليمو ، عسل و دارچين معجزه مي کند

ليموترش و دارچين هر يک خواص خود را دارد. به عنوان مثال ليمو سيستم ايمني را تقويت و از بدن سم زدايي مي کند، سوءهاضمه را برطرف و لکه هاي پوستي را کم رنگ مي کند و باعث کاهش وزن مي شود. دارچين نيز داراي خاصيت ضد ميکروبي، ضد سرطاني، کنترل کننده قند خون و… است و ترکيب اين دو ماده با هم مي تواند معجزه کند.

به گزارش خراسان، هر روز صبح يک ليوان آب حاوي يک قاشق چاي خوري پودر دارچين، يک قاشق چاي خوري عسل و چند قطره آب ليمو ناشتا مصرف کنيد.

ضماد تهيه شده از چند قطره آب ليمو و يک قاشق چاي خوري پودر دارچين در خشک کردن آکنه و جوش موثر است. خاصيت ضد ميکروبي دارچين با عفونت مقابله مي کند؛ اسيديته خفيف ليمو نيز روند خشک شدن لکه ها را افزايش مي دهد و اثر آن را به حداقل مي رساند.

ليمو داراي خاصيت چربي سوزي است در حالي که دارچين ميزان سوخت و ساز را افزايش مي دهد. در نتيجه فرد با سوخت کالري و چربي بيشتري وزن کم مي کند. افزودن کمي پودر دارچين و آب ليمو به چاي سبز نيز معجزه مي کند.

مخلوط آب ليمو و دارچين در رفع چين و چروک موثر است. اين مخلوط را به آرامي روي صورت ماساژ دهيد و بگذاريد کمي بماند. خاصيت آنتي اکسيدان ليمو، پوست آسيب ديده را درمان و خط و چين و چروک پوست را کم رنگ مي کند.

مصرف مخلوط اين مواد سموم را از بدن دفع مي کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.