ماسک ویتامینه تخم مرغ برای موهایتان

این ماسک مو برای همه موها می باشد

«جانیس کاکس» نویسنده کتاب «زیبایی طبیعی در خانه» می‌گوید: «تخم‌مرغ خام یکی از بهترین منابع غذایی در تمام دنیاست. زرده‌اش سرشار از چربی‌ها و پروتئین‌هاست، یک آبرسان طبیعی است و سفیده‌اش حاوی آنزیم‌هایی است که باکتری‌ها را می‌خورند و چربی‌های ناخواسته و اضافی را از بین می‌برند.

حالا اگر موهای معمولی دارید، می‌توانید از یک تخم‌مرغ کامل به‌عنوان نرم‌کننده استفاده کنید. اگر موهای‌تان چرب است، فقط سفیده‌اش را و اگر موهای‌تان خشک و شکننده است، فقط زرده‌اش را برای تهیه این ماسک به کار ببرید.
نصف پیمانه از تخم‌مرغ زده شده (کامل، سفیده یا زرده با‌توجه به نوع مو) را روی موهای تمیز و نمدار و کف سرتان بگذارید. اگر این مقدار برای پوشاندن موها و کف سرتان کافی نیست، هر میزان تخم‌مرغ که لازم است، استفاده کنید. بعد از ۲۰دقیقه می‌توانید موهای‌تان را با آب خنک بشویید تا تخم‌مرغ لابه‌لای موهای‌تان بپزد(!) و بعد موها را شامپو کنید.

اگر موهای معمولی یا خشک و شکننده دارید و به تناسب آن از تخم‌مرغ کامل یا فقط زرده استفاده می‌کنید، می‌توانید ماهی یک‌بار از این ماسک کمک بگیرید. اما اگر برای درمان موهای چرب‌تان فقط از سفیده استفاده می‌کنید، دو هفته یک‌بار هم می‌توانید این ماسک را مصرف کنید.

منبع:سیب سبز

نظرات بسته شده است.