ماهی های گوشتخوار سازگار باهم

 

 

گوشتخواران سازگار با هم

 

در مورد نگهداری گوشتخواران بر خلاف گیاهخواران ، نیاز به دقت و توجه بیش تری بوده و نمی توان هر نوع گوشتخواری را با سایر آنها نگهداری کرد .

 

در مورد سازگاری گوشتخواران مسئله ی اولی که به چشم می خورد ، اندازه ی آنان است ؛ به این صورت که بزرگتر بودن هر ماهی سبب آسیب ندیدن آن خواهد شد .

 

اما مسئله ی دوم در این مورد شکل بدنی آنها بوده ، به صورتی که بهتر است گوشتخوارانی که بدن پهنی دارند را با همین گوشتخوران نگهداری کرد و بر عکس .

 

اما به طور کلی در مورد نگهداری آنها می توان از گروه های زیر استفاده کرد :

 

گروه اول :

 

اسکار + سورم + پرت + پنکوسی گوشتخوار ( باله بلند ) + پیرانا + سیچلاید ها + ردتیل + جک دمپسی + تگزاس + گرین ترور + میداس سیچلاید + آروانا سیلور

ماهی های گوشتخوار

نکته : با این که در بالا نام چندین ماهی در یک گروه قرار داده شده ولی هیچگاه نمی توان همه ی آنها را با هم نگهداری کرده و تنها بایست از چند گونه از آنها نگهداری کرد . چون ماهی های گوشتخوار بسیار سریع رشد یافته و به همین سبب با سایر ماهی ها درگیر می شوند .

گروه دوم :

دیسکاس + اسکات + سورم + آنجل ( آنجل را هم با گیاهخواران و هم با بعضی گوشتخواران نگه می دارند . ) + آروانا سیلور + نایف

نکته : ماهی نایف را می توان در گروه اول هم نگهداری کرد ، ولی ممکن است از جانب بعضی از ماهیان آن گروه خطری نایف را تهدید کند .

تذکر : بسیاری از ماهیدارن به دلیل ظرافت بالای دیسکاس ، از آن تنها به همراه سایر دیسکاس ها نگهداری می کنند .

گروه سوم :

اگر شما تعداد زیادی از گوشتخواران را کنار هم نگه دارید امکان دعوا بین آنها وجود دارد که در گروه زیر میزان دعواهای احتمالی کمتر است .

اسکار + پیرانا + پنکوسی گوشتخوار + ردتیل + پرت ( البته پرت علاقه ی زیادی به دعوا دارد . )

نکته : دلیل اینکه ماهی زیبایی همچون فلاور هورن در این گروه ها قرار ندارد ؛ بسیار مهاجم بودن آن بوده و در بیش تر جاها ، فلاور را تنها در یک تانک قرار می دهند تا به ماهی دیگری آسیب نرساند .

برگرفته ازaquarium5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *