بهترین مسکن طبیعی به جای قرص

مسکن های طبیعی جایگزین ایپوبروفن برای کاهش درد

هر کسی اگر نداند، ما ایرانی‌ ها خوب می‌ دانیم که درمان‌ های طبیعی و داروهای گیاهی گاه بیش از هر داروی شیمیایی گران‌ قیمتی می‌ تواند حالمان را خوب کند. مایی که کارنامه طب سنتی‌ مان پر بار و درخشان است، نسل به نسل یاد گرفته‌ ایم که روی کوفتگی‌ های بدنمان زردچوبه بمالیم یا وقتی سرما می‌ خوریم، زنجبیل دم‌ کرده بنوشیم.

ما از این توصیه‌ های قدیمی جواب دلخواهمان را گرفته‌ ایم. در سال‌ های اخیر هم پژوهشگران دیگر کشورها درستی آن‌ ها را ثابت کرده‌ اند و نشان داده‌ اند که داروهای طبیعی که در کابینت‌ هایمان جا خوش کرده‌ اند گاهی به اندازه و یا حتی بیش از مسکن‌ های شیمیایی می‌ توانند دردهایمان را آرام کنند.

اگر تا پیش از این رابطه خوبی با تسکین‌ دهنده‌ های طبیعی نداشته‌ اید، در ادامه این مطلب با ما باشید. پژوهشگران به شما می‌ گویند برای هریک از دردها باید از کدام مسکن طبیعی استفاده کنید.

کندر برای آرتروزی‌ ها

گیاهان ضد درد

تنها برای خلاص شدن از دردهایی مثل آرتروز، که به خاطر ورم و التهاب بافت‌ های بدن ایجاد شده‌ اند، نیست که می‌ توانید روی کمک کندر حساب کنید؛ اگر جریان خون ضعیف در بدنتان هم به دلیلی برای درد کشیدنتان تبدیل شده، به جای استفاده از ایبوبروفن یا ژلوفن، می‌ توانید با کندر دردتان را آرام کنید و البته علت اصلی درد را، یعنی ضعیف بودن جریان خون در بدنتان را، هم برطرف کنید.

کندر با کم کردن التهاب بافت‌ های بدن و بهبود گردش خون می‌ تواند از دردهایی که ماه‌ ها و یا حتی سال‌ ها شما را آزار می‌داده‌ اند، خلاصتان کند.

آویشن برای دل‌ پیچه و دل‌ درد

استفاده از آویشن برای درمان درد

اگر بدون آنکه دلیلش را بدانید، دل‌ درد، دل‌ پیچه و اسهال کلافه‌ تان کرده و یا از معده‌ درد به خود می‌ پیچید، سراغ آویشن بروید. این گیاه می‌ تواند در تسکین دردهای شکمی معجزه کند. آویشن حتی به کمک آرتریتی‌ ها هم می‌ آید و کسانی که آن را در دوران قاعدگی مصرف کرده‌ اند می‌ گویند بعد از استفاده از آویشن کمتر درد کشیده‌ اند.

این چاشنی محبوب و خوش‌ عطر را می‌ توانید روی غذایتان بپاشید و یا روغن آن را به طور موضعی استفاده کنید. اما مراقب باشید روغن آویشن را نخورید! مصرف خوراکی آن می‌ تواند جان شما را به خطر بیندازد.

روغن ماهی برای استخوان‌ های پوک

کاربرد روغن ماهی در درمان درد عضله

استخوان‌ هایتان به خاطر کمبود مزمن ویتامین D ضعیف شده‌ اند و کافی است کمی فعالیت کنید تا درد های استخوانی به سراغتان بیایند؟ اگر علاوه بر این مشکل، دچار ورم مفاصل هم هستید و به خاطر آن درد می‌ کشید، به جای اینکه معده‌ تان را با مسکن‌ های شیمیایی پر ضرر پر کنید، سراغ روغن ماهی بروید.

این روغن که هم به طور طبیعی و هم به شکل قرص مصرف می‌ شود التهاب مفاصل را کم و استخوان‌ ها را تقویت می‌ کند. علاوه بر این، اگر این روزها احساس افسردگی می‌ کنید و مثل سابق نمی‌ توانید خوشحال و امیدوار باشید، با خوردن روغن ماهی می‌ توانید شادی‌ های ازدست‌ رفته را به زندگی‌ تان برگردانید و دوباره نیمه‌ پر لیوان را ببینید.

زردچوبه،دوای درد های بی‌ درمان

دوای درد بی درمان

یکی از در دسترس‌ ترین، ارزان‌ ترین و البته موثرترین ضد دردهای طبیعی زردچوبه است. حتما پیش از این هم شنیده‌ اید که با کمک این مسکن طبیعی می‌ توانید درد ناشی از ضرب‌ دیدگی و در رفتگی دست‌ و پا را آرام کنید. اما شاید ندانید که کلیه دردهای ناشی از التهاب‌ های داخلی را با این مسکن طبیعی می‌ توانید آرام کنید.

برای مثال اگر آرتروز، آرتریت روماتوئید و التهاب مفاصل دلیل درد کشیدنتان هستند می‌ توانید از این ادویه ضد ویروس و ضد قارچ برای آرام کردن بدنتان کمک بگیرید. اگر هر روز در غذایتان زردچوبه بریزید نیز می‌ توانید از خاصیت ضد سرطانی آن نفع ببرید.

به بدنتان پنجه گربه بکشید

فواید گیاه پنجه گربه برای درد های بدن

کسانی که روماتیسم مفصلی دارند، همیشه با درد درگیرند و شاید خیلی‌ هایشان ندانند که بهترین داروی تسکین دردشان در عطاری محله‌ شان پنهان ‌شده. گیاه پنجه‌ گربه مسکن خوبی برای دردهای روماتیسمی است، اما خاصیت‌ های این گیاه به همین‌ جا محدود نمی‌ شود.

این گیاه که کاملا بی‌ خطر است می‌ تواند همراه خوبی برای مبتلایان آرتریت روماتوئید و دیگر بیماری‌ های التهابی باشد. البته قبل از مصرف پنجه‌ گربه، حتما با یک متخصص طب سنتی در مورد شرایطتان صحبت کنید، تا این دارو را به اندازه مصرف کنید.

آلوئه‌ ورا،مسکن محبوب جناب‌ خان

مسکن طبیعی در طب سنتی

اگر برنامه «خندوانه» را می‌ دیدید، حتما با نام آلوئه‌ ورا آشنا هستید. این گیاه محبوب جناب‌ خان، که دیگر پیدا کردنش در عطاری‌ های ایران کار دشواری نیست، فقط سلامت پوست و مو را حفظ نمی‌ کند. آلوئه‌ ورا قند خون را پایین می‌ آورد و مشکلات گوارشی را نیز برطرف می‌ کند. مثل دیگر داروهایی که در این صفحه معرفی کردیم، از پس کم کردن دردهای التهابی هم برمی‌ آید.

زنجبیل برای خانم‌ ها

استفاده از زنجبیل در تسکین درد

کمتر کسی است که نداند زنجبیل مسکنی بسیار قوی است. این گیاه که این روزها به‌ عنوان یکی از مسکن‌ های بی‌ خطر برای کاستن از درد گوش و گلو استفاده می‌ شود، ضد درد و ضد التهاب است.

محققان ثابت کرده‌ اند که مصرف زنجبیل علائم آزار دهنده پیش از قاعدگی را از بین می‌ برد و در روزهای قاعدگی هم احساس درد و سنگینی را از خانم‌ ها می‌ گیرد. این روزها که زنجبیل تازه هم در میوه‌ فروشی‌ ها به‌ وفور پیدا می‌ شود، می‌ توانید اثر ضد درد آن را روی خودتان امتحان کنید و نتیجه‌ اش را ببینید.

ریحان برای بیماران قلبی

مسکن درد قلب

عطر خوش ریحان فقط غذای شما را خوشمزه‌ تر نمی‌ کند و تنها خاصیت ضد پیری این سبزی جوانی شما را ماندگار نمی‌ کند. ریحان هم دارویی موثر برای کم کردن مشکلات التهابی و دردهای ناشی از آن‌ است.

البته اگر کبدتان بیمار است و یا سابقه ابتلا به بیماری‌ های قلبی دارید هم می‌ توانید ریحان‌ درمانی کنید. آنتی‌ اکسیدان‌ های فراوانی که در ریحان وجود دارد، به شما در حفظ سلامت و طولانی‌ تر کردن عمرتان کمک می‌ کند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.