فواید ادویه

آشنایی با ادویه ها و غذاهای خانگی جایگزین مسکن

اصلا می‌ دانید با خوردن این مسکن‌ ها چه بلایی سر خودتان می‌ آورید؟بچه‌های بیش‌ف عال،بزرگ‌ترهایی که با آسم دست‌ و پنجه نرم می‌ کنند و میانسال‌ هایی که مشکلات قلبی آسایششان را گرفته است، تنها گروه کوچکی از قربانیان مصرف بی‌ رویه مسکن‌ هایی مثل استامینوفن هستند.

قرار نیست با دردتان بسوزید و بسازید، وقتی درد سراغتان می‌ آید، به جای مصرف استامینوفن، می‌ توانید دو راه بهتر را برای آرام شدن انتخاب کنید. اول اینکه سراغ متخصص بروید، علت درد را پیدا کنید یا مسکنی مناسب دردتان را دریافت کنید و دوم اینکه با ادویه‌ ها و مواد غذایی که در خانه دارید، برای خودتان مسکن طبیعی بسازید. ما نمی‌ توانیم برایتان از متخصصان وقت بگیریم اما اگر قصد رفتن از راه دوم را دارید، می‌ توانید روی کمکمان حساب کنید.

سرتان درد می‌کند؟

خیار درمانی کنید

خیار درمانی
شاید باورتان نشود که خیار چطور می‌تواند از پس دردهای تمام‌ نشدنی سر شما بربیاید. اگر سردرد کلافه‌ تان کرده و یا گاه و بی‌ گاه سراغتان می‌ آید، هر روز یک خیار خنک را از یخچال بیرون بیاورید، برش بزنید و روی صورتتان بگذارید. برش‌ های خیار خنکی که روی پیشانی و زیر گونه‌ های شما قرار می‌گیرند، می‌ توانند در کاهش سردردتان موثر باشند. اگر هم میگرن دارید، می‌ توانید با مصرف هر روزه زنجبیل حال خود را بهتر کنید. شاید بد نباشد در فصل آمدن زنجبیل تازه به بازار، مقداری از آن را در فریزرتان نگه دارید تا برای همه سال مسکن زنجبیلی در خانه داشته باشید.

گوش‌ درد دارید؟

از زردچوبه کمک بگیرید

درمان گوش درد با زردچویه
ضدسرطان بودن تنها خاصیت زردچوبه نیست. اگر از این ادویه پرطرفدار که در اغلب خانه‌ های ایرانی وجود دارد بیشتر مصرف کنید، می‌ توانید از خاصیت مسکن بودنش هم استفاده کنید. زردچوبه در روزهایی که گوش‌ درد دارید می‌ تواند کمک بزرگی به شما بکند. این ادویه سرشار از آنتی‌ اکسیدان است و می‌ تواند سیستم ایمنی بدنتان را نیز تقویت کند.

گلویتان درد می‌ کند؟

سراغ مریم‌ گلی بروید

درمان گلو درد با مریم گلی
به جای اینکه کابینت‌هایتان را از قرص‌های شیمیایی پر کنید، برخی گیاهان دارویی را همیشه در خانه داشته باشید تا وقتی درد سراغتان می‌آید، با کمکشان خود را تسکین دهید. مریم‌گلی یکی از گل‌هایی است که در فصل‌های شیوع آلرژی و یا فصل پاییز و زمستان که گلودرد زیاد سراغتان می‌آید، باید در خانه شما باشد. این گیاه ضدالتهاب گلودرد را تسکین می‌دهد و نشانه‌های ابتلا به حساسیت را هم از بدن شما محو می‌کند. پس به آن اعتماد کنید.

دلتان درد می‌ کند؟

ماست بخورید

ماست برای دل درد
اگر شما هم گرفتار سندرم روده تحریک‌ پذیر شده‌اید و به همین دلیل همیشه دل‌ درد دارید، از ماست‌ های پروبیوتیک که از هر سوپرمارکتی‌ ها، قابل تهیه است کمک بگیرید. ماست به خودی خود می‌تواند از دستگاه گوارش میکروب‌ زدایی کند و درد و التهاب آن را کم کند، اما ماست‌ های پروبیوتیک بیشتر از ماست‌ های دیگر می‌ توانند به دستگاه گوارش و هضم شما فایده برسانند و آن را آرام کنند.

درد مفاصل دارید؟

میخک بخورید

مخیک برای درد مفاصل
کسانی که زیاد‌ دچار دندان‌ درد می‌شوند، همیشه در خانه میخک دارند؛ اما بد نیست بدانید که تنها خاصیت این گیاه خوش‌ بو آرام کردن درد دندان نیست. میخک خاصیت ضد التهاب و ضد درد دارد و نه‌ تنها در روزهایی که سرما خورده‌اید یا تهوع دارید به کمک شما می‌آید، بلکه می‌تواند سردرد و دردهای ناشی از التهاب مفاصل را هم آرام کند.

وقت عادت ماهیانه‌ تان است؟

پوست درخت بید را دم کنید

درمان گیاهی درد عادت ماهیانه
دردهای سرکش قاعدگی را می‌توانید با یک دم‌نوش خانگی برطرف کنید. کافی است از عطاری محله‌ تان کمی پوست درخت بید بگیرید و آن را دم کنید و پیش از شروع عادت ماهیانه‌ تان هرروز آن را میل کنید. پوست درخت بید یک مسکن طبیعی پرطرفدار است که درد و تورم بافت‌ های بدن را کم می‌کند و حتی از پس آرام کردن دردهای عضلانی، دردهای ناشی از ورم مفاصل یا دردهای بعد از عمل جراحی زانو یا لگن برمی‌آید.

گردن‌ درد دارید؟

کندر بخورید

درمان گردن درد با کندر

همیشه شنیده بودیم که مبتلایان به برخی از انواع مشکلات معده، با خوردن کندر خود را درمان می‌کنند اما محققان می‌ گویند کندر تنها از پس مشکلات معده و دستگاه گوارش برنمی‌آید؛ وقتی التهاب باعث درد در برخی نواحی بدن می‌ شود، با مصرف کندر می‌ توان درد را از بین برد. برای مثال مبتلایان به آرتروز که به خاطر التهاب در گردن خود احساس درد می‌ کنند، می‌توانند از آن به‌ عنوان یک مسکن طبیعی کمک بگیرند و خود را آرام کنند.

نفخ کرده‌ اید؟

روغن نعنا فلفلی میل کنید

روغن نعنا فلفلی برای درمان نفخ
اگر بعد از خوردن غذا احساس سنگینی و نفخ حالتان را بد می‌کند، از روغن نعنا فلفلی کمک بگیرید. عصاره این گیاه، که به هضم بهتر غذا کمک می‌کند، می‌ تواند در روزهایی که دندان‌ درد کلافه‌ تان کرده، جانشین خوبی برای میخک باشد. نعنا فلفلی حتی در درمان سردرد هم به کمک شما می‌آید و اگر به خاطر کار سنگین دچار دردهای عضلانی شده باشید نیز با مصرف آن می‌توانید آرامش را به عضلاتتان برگردانید و از درد آزاردهنده خلاص شوید. می‌ توانید روغن نعنا فلفلی را به صورت موضعی هم مصرف کنید. برای مثال وقتی پایتان پیچ می‌ خورد یا انگشتتان لای در گیر می‌ کند، کمی از این روغن را روی محل درد بمالید و بعد از گذشت مدت کمی اثرش را مشاهده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.