بیش از حد گوشت نخورید

چرا بهتر است بیش از حد گوشت مصرف نکنید

گوشت قرمز بیشتر از بسیاری از مواد غذایی در رژیم ما ایرانی‌ ها جا گرفته اما محققان می‌ گویند اگر از همین امروز برای کم کردن سهم این ماده غذایی در رژیممان تلاش نکنیم، بیماری‌ هایی مثل سرطان روده، سرطان پروستات و… زندگی‌مان را تهدید خواهند کرد. از نظر آن‌ ها به دلایلی که در ادامه فهرست می‌ کنیم، بهتر است لااقل چند روز هفته سفره‌تان را بدون گوشت قرمز بچینید.

به خاطر قلبتان کمتر گوشت قرمز بخورید

گوشت قرمز التهاب‌ آور است و وقتی التهاب‌ هایی که به خاطر مصرف مکرر آن ایجاد شده، تشدید شوند و درمان نشوند، بیماری‌ هایی مثل مشکلات قلبی و عروقی را به جان شما می‌ اندازد. اگر نمی‌ خواهید قلبتان در جوانی بایستد، این ماده را به همه غذاهایی که می‌ خورید وارد نکنید. گذشته از این محققان می‌ گویند مصرف گوشت قرمز باکتری‌ هایی را به روده وارد می‌کند که باعث بسته شدن رگ‌ های خونی می‌ شوند و سلامت قلب را تهدید می‌کنند.

به خاطر سلول‌ هایتان

بررسی‌ های مختلف ثابت کرده‌ اند که گوشت‌ خورها بیشتر در خطر ابتلا به سرطان هستند و سرطان‌ های روده و پروستات بیشتر از کسانی که گیاه‌ خوارند یا کمتر گوشت می‌ خورند، آن‌ ها را گرفتار می‌ کند.

میخواهید زندگی طولانی داشته باشید؟

اگر عمر طولانی می‌ خواهید کمتر گوشت بخورید. محققان شاید در پیدا کردن اکسیر حیات موفقیت چندانی به دست نیاورده باشند اما می‌ گویند گوشت قرمز می‌ تواند درست برعکس چنین اکسیری عمل کند و مصرف‌ کنندگان پر و پا قرصش را به کشتن دهد.

به خاطر دور کمرتان

با اینکه غذای کمی می‌ خورید چاقی دست از سرتان بر نمی‌ دارد؟ از نظر محققان اگر با گوشت قرمز دوست باشید، طبیعی است که اضافه‌ وزن رهایتان نکند. به گفته آن‌ ها اگر بیشتر به مصرف گیاهان روی بیاورید، آسان‌ تر وزن اضافه‌ ای که به سلامتتان آسیب می‌زند را از دست می‌ دهید.

اگر میخواهید گرفتار قند خون نشوید!

گفتیم که گوشت‌ دوست‌ ها بیشتر گرفتار چاقی شکمی می‌ شوند و محققان می‌ گویند چاقی در چنین موضعی با ابتلا به دیابت هم ارتباط مستقیم دارد. از نظر آن‌ ها گوشت‌ دوست بودن احتمال دیابتی شدن را بیشتر می‌ کند و اگر اهل مصرف گوشت‌ های فراوری‌ شده مثل سوسیس و کالباس باشید، این احتمال بیشتر هم می‌ شود.

به خاطر مفصل‌ هایتان

اگر روماتیسم به مفصل‌ هایتان آسیب‌ زده، مصرف گوشت قرمز را کمتر کنید. محققان می‌ گویند بیماران روماتیسمی که کمتر سراغ این ماده غذایی رفته‌ اند، دردشان کمتر شده و علائم آزار دهنده بیماری‌ شان هم کاهش پیدا کرده است.

همچنین مصرف بیش از حد گوشت ممکن است باعث ایجاد بیماری نقرس شود،با بیماری نقرس بیشتر آشنا شوید.

میخواهید پوستی خوب داشته باشید؟

وقتی با مصرف گوشت ویتامین B12 زیادی به بدنتان می‌رسانید، زمینه پر شدن پوستتان از جوش و آکنه هم فراهم می‌ شود. پس اگر پوستتان از آکنه پر شده، کمتر گوشت قرمز و گوشت‌ های فراوری شده را مصرف کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.