10 خوراکی و میوه ای که از موز پتاسیم بیشتری دارد را بشناسید

موز منبع غنی از پتاسیمی می باشد که می تواند بدن را در برابر سکته مغزی و حمله قلبی محافظت کند،ولی کمتر از 10 درصد از پتاسیم بدن را می تواند تامین کن.اما چگونه بقیه این ماده معدنی مورد نیاز بدن را تامیین کنیم.

در زیز 10 مورد از بهترین منابع غنی از پتاسیم را معرفی می کنیم.

کدو حوایی شیرین غنی از پتاسیم

جایگزین موز
این رژیم غذایی رژیمی شیرین،در رتبه بندی مواد غذایی با پتاسیم بالا قرار میگیرد و 582 میلیگرم از این ماده معدنی ضروری (یک فنجان) نسبت به موز (420) را دارد. بر اساس گزارش RDA ایالات متحده، بزرگسالان می توانند 4700 میلی گرم پتاسیم در روز دریافت کنند.

لوبیا سبز و سویا

میزان پتاسیم لوبیا سبز
سویا یکی از غذاهای برتر با پتاسیم هستند که میزان آن 676 میلی گرم در هر فنجان می باشد. لوبیا سبز نیز یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی در جهان هستند زیرا حاوی تمام مواد مغذی ضروری هستند که بدن ما برای نیاز به ساخت عضلات به آن احتیاج دارد. سویای سبز با نمک و آب به صورت لذیذی پخته می شود.

سیب زمینی سفید و شیرین

بهترین خواص سیب زمینی
سیب زمینی شیرین حاوی 438 میلی گرم پتاسیم است، در حالیکه پسر عموی آن، سیب زمینی سفید، 950 میلیگرم از این ماده را دارد. هر دو نوع از سیب زمینی ها نیز سطح بالایی از ویتامین A را دارند.

اسفناج

سبزی غنی از پتاسیم
با پخت و پز کردن یک لیوان فنجان اسفناج 961 میلی گرم پتاسیم دریافت می کنید.اسفناج نه تنها یکی از مواد غذایی غنی از این ماده است،بلکه غنی از آهن، کلسیم و ویتامین A، C و K نیز می باشد.

چغندر سبز

خاصیت خوردن چغندر سبز
یکی دیگر از غذاهای پتاسیم بالا ؟ فقط یک فنجان چغندر سبز را برای یک دوز 655 میلی گرمی پتاسیم بریزید و کباب کنید. به عنوان یک پاداش، شما همچنین می توانید فولات، منگنز و مس،، منیزیم، فسفر، ویتامین C، آهن و ویتامین B6 دریافت کنید.

سس گوجه فرنگی

خواص سس گوجه فرنگی
بسیاری از مردم از سس گوجه فرنگی به عنوان یکی از مواد غذایی با پتاسیم بالا نام می برند.مطمئن شوید که در ماکارونی یا پیتزای خود سس گوجه فرنگی بریزید و 905 میلی گرم از این مینرال را دریافت کنید.

لوبیا سیاه

ویتامین های لوبیا سیاه
هنگامی که شما به دنبال مواد غذایی با پتاسیم بالا هستید، لوبیای سیاه یک انتخاب عالی میتواند باشد که 681 میلی گرم از این ماده مفید را به شما عرضه می کنند. این لوبیا همچنین منبع خوبی از پروتئین گیاهی و فیبر غذایی است و همچنین لیست بلند دیگری از تقویت کننده های سلامت، از جمله آنتی اکسیدان ها، آهن، فسفر، کلسیم، منیزیم، منگنز، مس و روی را دارد.

بیشتر بخوانید:آزمایش پتاسیم خون

لوبیا سفید

فواید خوردن لوبیا سفید
به طور شگفت انگیزی، لوبیای سفید بهترین منبع پتاسیمی است که می توانید دریافت کنید. فقط یک فنجان حاوی 1،190 میلی گرم از این ماده مفید است که حدود یک چهارم روزانه فنجان توصیه می شود. این ماده غذایی مانند لوبیا سیاه غنی پروتئین، فیبر و تعدادی از دیگر ویتامین ها و مواد معدنی سالم نیز می باشد.

هندوانه

خواص فوق العاده هندوانه
دو برش هندوانه حاوی 640 میلیگرم پتاسیم است. به علاوه عنصر ستاره ای آن، لیکوپن، یک رنگدانه گیاهی شناخته شده ای است که خطر ابتلا به برخی از سرطان ها را کاهش می دهد.

ماست

مقدار پتاسیم ماست
ماست یک منبع عالی از کلسیم است و 380 میلی گرم پتاسیم در هر فنجان عرضه می کند. اضافه کردن یک اونس فندق که حاوی 211 میلی گرم از این ماده است ماست را غنی تر از موز میکند.

حالا که شما همه مواد غذایی با پتاسیم بالا را می شناسید به دنبال اضافه کردن آنها به رژیم غذایی خود باشید.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.