میزانپلی

میزانپلی یا پیچیدن موبا بیگودی :

میزانپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته می شود. بیگودی ها درسه سایز موجود می باشند که بسته به احتیاج و نوع فر از آنها استفاده می کنیم . موها با انجام میزانپلی بصورت حلقه های بسیار زیبا در می آید و به زیبایی مو می افزاید . همچنین انجام یک سری شینیونها را بسیار راحت تر می کند . در زیر به اندازه ی بیگودی ها و نحوه ی استفاده از آنها توجه کنید . البته بسیاری از بیگودیها با سوزنهای مخصوص به خود بر روی سر ثابت می شود.

میزانپلی1

 

1- برای میزانپلی٬ سر باید تمیز و شسته شده باشد . پوست سر خشک ٬ ولی ساقه های مو باید مرطوب باشد.
2- موها را شانه می کنیم و تقسیم بندی 9 قسمتی سر را انجام می دهیم ٬ میزانپلی و فر تقسیم بندی یکسانی دارند که 9 قسمتی است .
– ازتیزی گوش تا تیزی گوش خط مرکزی را جدا می کنیم.
– ازوسط گوش کمی پائین تر خط مرکزی پس سر را جدا می کنیم.
– ازهشت ابرو تا هشت ابرو ( منظور آرک ابرو است ) یک مستطیل تا مرکز سر جدا می کنیم. بدین ترتیب جلوی سر به سه قسمت مساوی تقسیم می شود .
– ادامه ی مستطیل جلوی سر تا انتهای پس سر کشیده می شود .
– حد فاصل پس سر تا خط پشت گوش یک مثلت در طزفین ایجاد می شود .( بدین ترتیب سر به 9 قسمت تقسیم می شود.)

 
3- بیگودی ها را آماده کنید٬ انتخاب بیگودی بستگی به جنس مو و مدل مورد نظر شما دارد ٬ مثلا اگر موها بسیار لخت بود حتما از بیگودی ریز استفاده کنید و می توانیم بسته به حجم مو یک تا دو قاشق ژل در آب حل کرده و با آبپاش بر روی موها هنگام میزانپلی پاشید٬ یا ازاسپری های مخصوص همین کار یا موس استفاده کرد. بهترین سایز برای بیگودی سایز متوسط است که بهترین نتیجه را ایجاد میکند. برای موهای فر هرگز از ژل استفاده نکنید .

میازنپلی3
4- اگر نم موها کم بود بوسیله آبپاش موها را نم دار کنید.
5- برای شروع پیچیدن از قسمت جلو یعنی مستظیل جلو شروع به پیچیدن می کنیم و همینطور پیچیدن را تا انتهای پس گردن در امتداد مستظیل جلو ادامه می دهیم . تا پس سرموها با زاویه ی 90 درجه پیچیده می شود ٬ پس سر به بالا یا با زاویه ی 90 به بالا یا 180 د رجه تکه های مو را می پیچیم ٬ بغل ها را هم با زاویه ی 90 درجه می پیچیم ٬ در دو مثلث طرفین اگر بیگودی جا نشد ٬می توانیم آنها را بطور اریپ بپیچیم.
6- در مرحله ی بعد از دو طرف سر شروع به پیچیدن می کنیم و در نهایت دو میزانپلی4مثلث طرفین و بنا گوش را می پیچیم٬همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد.
7- برای پیچیدن جلوی سر دو یا سه تا بیگودی اول را به طرف جلو می پیچیم ٬ اگر موهای چتری بلند بود ، بسته به فرق فرد می توانیم به سمت چپ یا راست بیگودیها را بپیچیم.
8- بعد از اینکه تمام بیگودی ها را پیچیدیم ٬ حدودا بین نیم ساعت تا یک ساعت به موها اجازه می دهیم که فر شوند و حالت بگیرند٬ حدود بیست دقیقه فرد را در زیرسشوار قرار می دهیم ٬ که این مدت نیز در افراد مختلف متغیر است.
9- بعد از زمان سپری شده همه موها را باز نکنید.ابتدا از زیر موها یک بیگودی باز کنید ٬ اگر مو حالت فر گرفته بود بقیه را باز می کنیم ٬ در غیر اینصورت بیگودی را سر جای خودش می پیچیم و اجازه می دهیم موها خشک شود و حالت بگیرد.

 

 

میزانپلی

10- وقتی موها آماده شد ٬ بیگودی ها را تک تک باز میکنیم و از ژل یا کرم موو… برای بهترمشخص تر شدن فرها و همچنین ماندگاری بیشتر آنها استفاده می کنیم و بعد بیگودی بعدی و زدن مواد و همین طور تا آخر. مواد مختلفی برای فرم دادن به موهای فر وجود دارد ٬ انتخاب مواد درست٬ بستگی به هدف نهایی ما دارد. برای تثبیت کردن موها در آخر می توان از تافت استفاده کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.