برای صبحانه سراغ این میوه‌ ها بروید

اهل نان و پنیر خوردن نیستید؟میتوانید این مویه های خوشمزه را جایگزین کنید

کسانی که اهل صبحانه خوردن نیستند، یا تا ظهر گرسنگی و ضعف را تحمل می‌ کنند، یا با هله‌ هوله خوردن در میانه روز خودشان را سیر می‌ کنند. اما متخصصان می‌ گویند وقتی به خاطر ساعت‌ ها گرسنگی قند خونتان پایین می‌ افتد، در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌ گیرید و وقتی با هله‌ هوله‌ خواری خودتان را سیر می‌ کنید، خطر چاق ‌شدنتان بیشتر می‌ شود.

اگر میلی به صبحانه خوردن ندارید و یا وقت کافی برای نشستن پشت میز صبحانه را ندارید، می‌ توانید سراغ این میوه‌ ها بروید. می‌ توانید بعضی روزها اسموتی یا سالادی که با این میوه‌ ها درست‌ شده را به جای نان و پنیر صبحانه میل کنید.

گریپ‌ فروت

می‌ خواهید وزن کم کنید؟ براساس یک مطالعه، اگر قبل از صبحانه نصف گریپ‌ فروت را بخورید، زودتر به هدفتان می‌ رسید. محققان می‌ گویند این میوه خاصیت چربی‌ سوزی دارد و روی کاهش قندخون و تنظیم سطح انسولین تاثیر می‌ گذارد.

گریپ‌ فروت سرشار از آنتی‌ اکسیدان است و محققان می‌ گویند اگر پزشکتان شما را از خوردن غذا منع نکرده، می‌ توانید قبل از وعده‌ های غذایی سراغ آن بروید. اما یادتان باشد که این میوه ممکن است با برخی داروها تداخلات خطرناکی را ایجاد کند و در صورتی که داروی خاصی مصرف می‌ کنید، قبل از مشورت با پزشکتان نباید سراغ آن بروید.

موز

هیچ چیز مانند خوردن یک موز در وعده صبحانه نمی‌ تواند برای چند ساعت شما را سیر نگه دارد. موز گذشته از آنکه منبع کربوهیدرات است، سرشار از پتاسیم هم هست و به کاهش طبیعی فشار خون کمک می‌ کند. اگر بالا بودن فشارخون مشکلی است که شما را همیشه نگران می‌ کند، می‌ توانید از گریپ‌ فروت و موز کمک بگیرید.

کیوی

بخش بزرگی از نیاز روزانه بدنتان به ویتامین C، پتاسیم، مس و فیبر را می‌ توانید با مصرف کیوی تامین کنید. این میوه به هضم بهتر غذا هم کمک می‌ کند و اگر به مدت یک ماه، هرروز دو عدد کیوی بخورید، کمتر به یبوست و عوارض اختلالاتی مثل سندرم روده تحریک‌ پذیر دچار می‌ شوید.

با شایع ترین بیماریهای روده ای آشنا شوید

اگر ترشی برخی کیوی‌ ها برایتان در ابتدای روز قابل‌ تحمل نیست، می‌ توانید سالادی از کیوی و موز درست کنید و آن را به‌عنوان صبحانه میل کنید.

پرتقال

یک لیوان آب‌ پرتقال می‌ تواند صبحانه کاملی برای کسانی باشد که وقت ندارند لقمه بگیرند و صبحانه بخورند. تنها ویتامین C فراوان موجود در این آبمیوه نیست که انگیزه شما را برای مصرفش بالا می‌ برد، بلکه آب این میوه می‌ تواند از دچار شدنتان به پوکی استخوان، افسردگی و برخی سرطان‌ ها جلوگیری کند.

آب‌ پرتقال قند فراوان و کالری بالایی دارد و به همین دلیل می‌ تواند برای فعالیت‌ های ابتدای روز به شما انرژی دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.