نخستين ضدآفتاب خوردني از راه رسيد

اين ضد آفتاب جديد مي تواند حفاظتي معادل يک کرم ضد آفتاب SPF 30 براي فرد فراهم کند. يعني افراد با نوشيدن اين ضد آفتاب مي توانند بدون آفتاب سوختگي مدت زمان بيشتري را زير آفتاب سپري کنند.

ضد افتاب

 

وقتي اين نوشيدني ضد آفتاب خورده شود، مولکول هاي مايع اين محصول به سوي پوست رفته و با لرزش بر روي پوست 97 درصد از پرتوي فرابنفش خورشيدي  A و B را منعکس مي کند.

شرکت آمريکايي مراقبت از پوست اوزموسيس و عرضه کننده اين ضد آفتاب مدعي است اين ضد آفتاب، نخستين کرم ضد آفتاب مايع و نوشيدني در جهان است.

هر بطري 100 ميلي ليتري از اين ضد آفتاب با قيمت 17 پوند عرضه شده است. دو نسخه از اين ضد آفتاب نوشيدني عرضه شده که يکي “برنزه کننده ” و ديگري ” غير برنزه کننده است. در نوع برنزه کننده، پوست مصرف کننده با نوشيدن آن تيره مي شود اما پرتوهاي آفتاب برايش مضر نخواهد بود.

بر روي سايت اين شرکت آمده است کاربر بايد در زماني که در زير نور آفتاب است هر چهار ساعت يک بار، دو ميلي ليتر از اين شربت را در آب حل کرده و بنوشد.

توليدکنندگان اين شربت مي گويند بايد يک ساعت پيش از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اين شربت را نوشيد و اگر فرد همچنان در زير آفتاب است فاصله تا دوز بعدي بايد سه ساعت پس از مصرف دوز اول باشد.

با اين حال توصيه شده است افرادي که قصد انجام ورزش طولاني مدت در آفتاب را دارند و يا داروهاي حساس به نور آفتاب مصرف مي کنند، بهتر است پس از 30-40 دقيقه يک محافظ جايگزين نيز استفاده کنند.

شيوه عملکرد اين شربت مشابه کرم هاي ضد آفتاب تيتانيوم/ روي داراي SPF 30 است که البته عملکرد بهتري در محافظت از پوست در برابر پرتوهاي مخرب فرابنفش B دارد.

مهر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.