(نیاسین) ویتامین B3

(نیاسین) ویتامین B3

این ویتامین محلول در آب،اگر به مقدار متعادل مصرف شود،می تواند به درمان نارسائیهای قلبی کمک کند.

منافع (نیاسین) ویتامین B3:

این ویتامین باعث پائین آوردن میزان کلسترول و تری گلیسرید در خونافرادی که کلسترول تری گلیسرید بالا دارند،می شود و انسان را در مقابل بیماری های قلبی حفظ می کند.آزمایشات انجام شده ثابت کرده است که نیاسین خیلی بیشتراز سایر داروهای گران قیمت در پائین آوردن کلسترول مؤثر بوده و ممکن است باعث پائین آوردن فشار خون شود و نیز انسان را در مقابل بیماری دیابت نوع دوم حفظ کند.بعضی از پزشکان موفقیت حیرت انگیزبه کار بردن نیاسین برای از بین بردن درد های میگرنی را گزارش کرده اند به هر حال به نظر می رسد که این ویتامین در آغاز حملهی میگرنی مؤثر بوده است.

منابع (نیاسین) ویتامین B3:

گوشت،گوشت پرندگان و ماهی

ویتامین B3

میزان مصرف (نیاسین) ویتامین B3:

شورای تحقیقات ملی اظهار می کندکه روزانه 19-13 میلی گرم برای بزرگساالان 13-9 ملی گرم برای بچه های 10-1 ساله و 6-5 میلی گرم برای نوزادان قابل تجویز است.

پزشکان می گویند،با خوردن روزانه 100-20 میلی گرم،شما می توانید از سلامت کافی بر خوردار شوید.اما توجه داشته باشید که خوردن بیش از این مقدار باید زیر نظر متخصص باشد.

خطرات (نیاسین) ویتامین B3:

ممکن است باعث استفراغ،سر درد،گرفتگی غیر ارادی عضلات،اسهال،بیحسی و تپش تند قلب شود.و باعث آنچه که سرخی نیاسین می گویند(یعنی سرخ شدن و گرم شدن)شود و این سرخی و گرمی معمولأدر صورت،گردن وشانه به وجود می آید.اگر به این نشانه ها بر خورد نمودید،فوراًمصرف ویتامین (3ب)را قطع کنید.

توجه:

نیاسین بیشتر از سایر ویتامین ها نیاز دارد که همراه با ویتامین های دیگر مصرف شود مصرف تنهای این ویتامین مناسب نیست.این ویتامین را می توانید با یک کپسول مرکب از مواد معدنی-ویتامین و یا (ب)کمپلکس مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.