هروئین

نحوه مصرف و عوارض هروئین،اعتیاد به هروئین،خطرات و مضرات اعتیاد به هروئین،هروئین یکی از مشتقات نیمه مصنوعی مرفین با فرمول شیمیایی دی استیل مرفین است‌. نشئگی حاصل از مصرف ‌هروئین شدیدتر بوده و احساسی شبیه ارگاسم (orgasm) را بوجود می‌آورد. هروئین پودر بسیار نرم و سفیدرنگی است که اشکال ناخالص آن قهوه‌ای رنگ می‌باشد. هروئین را در تکه‌های پلاستیک به شکل مخروطی بسته‌بندی می‌کنند و سر آن را با حرارت می‌بندند. در این حالت آب در آن نفوذ نمی‌کند و در مواقع خطر می‌توانند آن را ببلعند و پس از دفع از آن استفاده کنند. وزن بسته‌های هروئین ۵ سانتی‌گرمی، ربعی (۴/۱ گرم)، ۵/۲ و ۵ گرمی است. هروئین موجود در بازار معمولاً ۵ تا ۱۰ درصد هروئین دارد و بقیه آن شیر خشک، پودر بیکربنات و پودر گلوکز است.
روشهای مصرف:

  • تدخین: در این روش، هروئین را روی زرورق سیگار می‌ریزند و از زیر با دستمال کاغذی لوله شده و یا تکه‌های مقوای باریک که با کبریت آتش زده شده باشد، کمی حرارت می‌دهند و دود حاصل را از راه دهان بالا می‌کشند. گاهی هروئین را با باربیتورات ترکیب نموده و تدخین می‌کنند که به نام «شکار اژدها»‌ معروف است. وجود تکه‌های دستمال کاغذی لوله‌شده نیمه‌سوخته یا تکه‌های باریک مقوا و یا زرورقی که رویه آلومینیومی آن سیاه شده باشد علامت مصرف تدخینی هروئین است.
  • استنشاق (دماغی): در این روش که معمولاً توسط معتادان غیرحرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، هروئین را روی کاغذ صافی می‌ریزند و با استفاده از اسکناس لوله‌شده آن را از طریق بینی بالا می‌کشند.
  • تزریق: در این روش، هروئین را با آب‌لیمو، جوهرلیمو، یا قرص ویتامین C در قاشق حل کرده و کمی حرارت می‌دهند. سپس از طریق سرنگ به زیرجلد یا داخل ورید تزریق می‌کنند.
  • کدئین

ماده سفیدرنگی است که به صورت قرصهای خالص یا به صورت ترکیب با استامینوفن، آسپیرین یا شربتهای ضد سرفه مورد استفاده معتادان قرار می‌گیرد.

مصرف مکرر و بدون دلیل و یا با بهانه‌های بی‌مورد قرصهای آسپیرین- کدئین یا استامینوفن- کدئین نشانه‌ای از اعتیاد به مواد می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.