فواید هسته انگور

هسته انگور،آنتی اکسیدانی طبیعی و قوی

شما هم از آن دسته آدم‌ هایی هستید که وقت خوردن انگور هسته‌ اش را درمی‌ آورند؟ یا حتی میلی به خرید انگورهای هسته‌ دار ندارید و سراغ انواع بی‌ هسته آن می‌ روید؟ شاید باورتان نشود اما همین بخش به ظاهر زائد و دوست‌ نداشتنی انگور، بیشتر از بسیاری مواد غذایی که هر روز مصرف می‌کنید خاصیت دارد.

اگر کنار سیگاری‌ ها می‌ نشینید

یکی از مهم‌ ترین خاصیت‌ های هسته انگور محافظت از بدن در برابر آلودگی‌ هاست. اگر در شهرهای پرجمعیت و آلوده زندگی می‌کنید، اگر شریک زندگی‌ تان سیگاری است و ناخواسته دود سیگار می‌ خورید و یا اگر به خاطر انجام کارتان مجبورید چند ساعت از روز را در محیطی آلوده بگذرانید، هرروز کمی انگور هسته‌ دار بخورید و در حین خوردن دندانتان را روی هسته‌ های انگور فشار دهید.

اگر ژن ابتلا به سرطان دارید

شاید از نظر محققان سرطانی شدن نوعی بدشانسی باشد، اما بخش دیگری از واقعیت‌ هایی که در مورد این بیماری کشف ‌شده نشان می‌ دهد ژن‌ ها نقش مهمی در ابتلا به این بیماری ایفا می‌کنند. از سوی دیگر محققان می‌ گویند برای پیشگیری از سرطان، باید تا آنجا که می‌ توانید مواد غذایی حاوی آنتی‌ اکسیدان بخورید و هسته انگور یکی از این مواد است. در هسته انگور آنتی‌ اکسیدان‌ های فراوانی وجود دارد که می‌ تواند از بدنتان در برابر رادیکال‌ های آزاد محافظت کند.

اگر خونتان غلیظ است

تنها راهی که برای تصفیه خون پیش رو دارید حجامت نیست. می‌ توانید با روشی آسان‌ تر خونتان را تصفیه کنید، جریان خون در بدنتان را سرعت دهید و از لخته شدن خون در بدنتان جلوگیری کنید. خوردن هسته انگور همه این فایده‌ ها را به بدنتان می‌ رساند و نوسان فشار خونتان را نیز کنترل می‌کند.

اگر موهایتان می‌ ریزد

بی‌ جهت پولتان را صرف خرید شامپوهای گران‌ قیمت نکنید. شاید شامپوها موهای زیباتری به شما هدیه کنند اما قطعا نمی‌ توانند ریزش آن‌ ها را متوقف کنند و مشکلاتی که در درون بدنتان باعث آسیب دیدن موهایتان شده را از بین ببرند. برای خلاص شدن از این مشکلات می‌توانید از هسته انگور کمک بگیرید تا هم موهایتان را تقویت کند و هم از ریختنشان جلوگیری کند.

اگر سینوزیت دارید

اگر زیاد سرما می‌ خورید و یا به‌ محض وزیدن یک نسیم دچار سینوزیت می‌ شوید، می‌ توانید روی کمک هسته انگور حساب کنید. هسته این میوه یک ضد لتهاب و ضد عفونت طبیعی است و گذشته از محافظت از شما در برابر بیماری‌ های فصل سرما، مشکلات معده‌ تان را هم درمان می‌ کند و دستگاه گوارش سالمی را به شما هدیه می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.