فواید و عوارض جانبی همولاکس

همولاکس (روش مصرف،فواید و عوارض جانبی،دوز دارویی)

همولاکس فرآورده‌ای کاملا طبیعی که ترکیبی از گیاهان هلیله سیاه، هلیله زرد، بلیله و آمله است. این فرآورده دارویی، مفید در پاکسازی عمومی بدن، سم زدایی کبد و رفع خستگی های مزمن می‌باشد.

مکانیسم اثر

تجمع مواد زائد و سموم درکبد و بافتها باعث ایجاد خستگی می‌شود . هلیله‌ها در طب سنتی جهت دفع اخلاط ناسالم، دفع سموم و پاکسازی بدن بسیار توصیه شده‌اند.

هلیله‌ ها مواد زائد جمع شده در بافتها را به سمت روده‌ها هدایت کرده، باعث دفع موثر آنها می‌شوند و در نهایت احساس سرزندگی را ایجاد می‌کند.

مواد موثره موجود در گیاهان مورد استفاده در همولاکس با اثر بخشی بالا بر دیواره روده و افزایش جذب آب باعث می‌شود دفع به راحتی انجام بگیرد. پاک کننده معده بوده، به تقویت و پاکسازی دستگاه گوارشی کمک کرده و به همین دلیل در درمان همورئید نیز بسیار نافع است.

موارد مصرف همولاکس

پاکسازی عمومی بدن
سم زدایی کبد
رفع خستگی های مزمن
کاهش عوارض جانبی داروهای شیمیایی
از بین بردن یبوست و خشکی
کاهش نفخ معده
کاهش علائم هموروئید
برطرف کردن خستگی مزمن
سبب صافی پوست و درخشندگی چشم ها

دستور مصرف
۳ بار در روز، هر بار ۲ قرص مصرف شود.

شرایط نگهداری
در جای خشک و خنک نگهداری شود.

موارد منع مصرف همولاکس

در نارسایی های کبدی چون سوء القنیه، سیروز و هپاتیت با توجه به بعضی عوارض مربوط به بعضی تانن های ساده، بهتر است مصرف نشود. از آنجا که محلول تانن ها می تواند سبب رسوب بخشی از داروها شود، فاصله مصرف سایر داروها با آن به صورت یک ساعت قبل یا سه ساعت بعد باشد.

در صورت مصرف گلیکوزیدهای قلبی چون دیگوکسین، به خاطر احتمال کاهش اثر داروی قلبی، احتیاط و تدبیر از جانب پزشک صورت پذیرد. بهتر است حتی الامکان برای اطفال نیز استفاده نشود.

عوارض جانبی همولاکس

مصرف این دارو عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد.

موارد هشدار و نکات قابل توجه
– مصرف قرص همولاکس برای کودکان – زنان باردار و شیرده ممنوع است.

اجزای تشکیل دهنده
قرص همولاکس از گیاهان هلیله زرد – هلیله سیاه – بلیله و آمله تهیه شده است و برای سم زدایی کبد – پاکسازی عمومی بدن و رفع خستگی های مزمن کاربرد دارد.

مواد موثره : ترچبولین ، ترفلاوین A ، پونیکالاگین ، چبولیک اسید ، چبولینیک اسید ، گالیک اسید

درباره غذاهای مفید و مضر کبد نیز بخوانید

تداخلات دارویی

با داروهای قلبی مثل دیگوکسین است. چنانچه با مصرف قرص همولاکس دچار تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید، مصرف را قطع و به اورژانس مراجعه کنید. این‌ها نشانه‌های حساسیت به قرص گیاهی همولاکس است.

به دلیل عوارض مصرف قرص همولاکس برای نوزاد استفاده از آن در دوران شیردهی، ممنوع است.

نکاتی که در رابطه با مصرف قرص همولاکس باید بدانید

این دارو در افراد با نارسایی کبدی، نباید مصرف شود.
فاصله مصرف سایر داروها با قرص همولاکس، به صورت یک ساعت قبل یا سه ساعت بعد باید باشد.
بهتر است این دارو برای کودکان، استفاده نشود.
در صورت بارداری، نباید از این دارو استفاده کرد.
استفاده از همولاکس در دوران شیردهی، توصیه نمی‌شود.
در صورتی که سابقه هر نوع حساسیت را نسبت به این دارو دارید و همچنین در صورت داشتن حساسیت به هر ماده دیگری مانند غذاها، مواد نگهدارنده یا رنگ‌ها، به پزشک خود اطلاع دهید.
فهرست تمامی داروهایی را که در حال استفاده از آن هستید (چه گیاهی و چه پزشکی)، در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها میزان اثربخشی داروهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهند.
همولاکس را طبق دستورالعملی که پزشک داده است، مصرف کنید.
در صورتی که استفاده از یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض یادآوری، داروی خود را مصرف کنید. اگر به زمان مصرف بعدی نزدیک هستید، دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه دارویی خود بازگردید.
چنانچه با مصرف این دارو دچار تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید، مصرف را قطع و به اورژانس مراجعه کنید. این‌ها نشانه‌های حساسیت شما به این داروست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *