داروی طبیعی ضد سرطان

واکسن‌ های طبیعی سرطان را بشناسید

درست است که محققان نقش استرس را در ابتلا به سرطان بیشتر از ژن‌ ها می‌ دانند اما اگر در خانواده مادری شما سابقه ابتلا به این بیماری وجود داشته، باید تمام توانتان را برای کم کردن عوامل خطر دیگر به خرج دهید. گرچه هنوز واکسنی برای پیش‌ گیری از این بیماری کشف نشده، اما محققان ادعا می‌ کنند برخی خوراکی‌ های طبیعی می‌ توانند مثل چنین واکسنی عمل کنند و احتمال سرطانی شدن سینه‌ هایتان را پایین بیاورند.

می‌ توانید شانستان را با خوردنشان امتحان کنید. شاید این خوراکی‌ ها واقعا از پس خنثی کردن ژن‌ های سرطان‌ ساز شما بربیایند.

کلم‌ درمانی کنید

از گل‌ کلم که سلطان کلم‌ هاست گرفته تا دیگر انواع کلم، همه می‌ت وانند از فعال شدن ژن‌ هایی که سرطان سینه را ایجاد می‌ کنند جلوگیری کنند.

با دریا آشتی کنید

آنقدر پژوهش‌ های رنگارنگ خواص ماهی‌ ها و غذاهای دریایی را در درمان بیماری‌ های مختلف و حتی پیشگیری از ابتلایشان ثابت کرده‌اند، که هرچه در مورد لزوم وارد کردن آن‌ ها به سبد غذایی‌ تان بگوییم کم گفته‌ ایم. برای شمایی که از نظر پزشکتان با ریسک ابتلا به سرطان سینه روبه‌رو هستید، مصرف ماهی‌ های چرب می‌ تواند مثل آب روی آتش عمل کند و حتی پس از ابتلا به بیماری از رشد تومورها جلوگیری کند.

برگ‌ سبز ها را بچینید

طعم گوشت را دوست ندارید و فرصت پخت خورشت‌ های پر از گوشت را هم در روزهای کاری ندارید؟ اشکالی ندارد! هرروز که از سر کار بر می‌ گردید، یک بغل سبزیجات برگ‌ سبز با خود به خانه بیاورید و یک خوراک سبزیجات ضد سرطان تهیه کنید.

از اسفناج گرفته تا حتی سبزی خوردن و البته کرفس، همه ضد سرطان‌ های طبیعی به شمار می‌ آیند که می‌ توانند در برابر تخریب سلول‌ ها و سرطانی شدنشان بایستند. ویتامین C، E و فولات موجود در میوه‌ ها و سبزیجات تازه در پیشگیری از ابتلا به سرطان موثر هستند.

از نفخ نترسید

ترس از دل‌ درد و نفخ شما را با مصرف حبوبات بیگانه کرده؟ شاید اگر بدانید که این دانه‌ های خوش‌ طعم چه نقشی در مبارزه با سرطان‌ ها، به‌ویژه سرطان سینه، بازی می‌ کنند بخواهید همین حالا یک کاسه حبوبات خیس و برای فردا آماده کنید.

مطالعات نشان می‌ دهد لوبیا و حتی عدس و نخود می‌ توانند احتمال ابتلا به سرطان را کم کنند. لوبیا و هم‌ خانواده‌ هایش منابع غنی پروتئین گیاهی هستند و به‌ ویژه اگر زیاد اهل مصرف گوشت نیستید، می‌ توانید روی کمک آن‌ ها برای سرپا نگه داشتن بدنتان حساب کنید؛ چراکه آن‌ ها منابع غنی کلسیم، آهن و ویتامین‌ های گروه B هم هستند.

بیشتر گوجه‌ فرنگی بخورید

گوجه‌ فرنگی با حجم بالای آنتی‌ اکسیدانی که در خود جا داده، یکی از قوی‌ ترین ضد سرطان‌ های طبیعی به شمار می‌ آید که می‌ توانید برای مبارزه با سرطان سینه از آن کمک بگیرید.

روغن‌ زیتون را فراموش نکنید

اگر بدانید این روغن طبیعی چه خدمتی به سلامتتان می‌ کند، از همین امروز آن را به همراه جدانشدنی سفره‌تان تبدیل می‌ کنید. مطالعات پژوهشگران نشان می‌ دهد کسانی که از رژیم مدیترانه‌ ای تغذیه می‌ کنند که حجم بالایی روغن‌ زیتون در آن به کار می‌ رود، تا 62 درصد احتمال ابتلایشان به سرطان را پایین می‌ آورند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.