ورزش بعد از زایمان

ورزش پس از زایمان طبیعی

پیش از اقدام به برنامه ای ورزشی ضروری است که با پزشکتان مشورت کنید. به طور معمول ، شش تا هشت هفته پس از زایمان می توانید با ورزشی ملایم فعالیت خود را شروع کنید.

ورزش بعد از زایمان

اگر زایمانی بدون پیچیدگی داشتید ، امکان دارد سریعتر و پس از اینکه بدنتان احساس آمادگی کرد ، ورزش را آغاز کنید.

مراحل ورزش بعد از زایمان

  • به آرامی شروع کنید و آهسته و به تدریج شدت تمرینات را افزایش دهید.
  • پی از زایمان تا حد ممکن تحرک داشته باشید. این کار برای یهبود جریان خون و توانایی ماهیچه های شما از اهمیت بسزایی برخوردار است.
  • ورزش لگن را آغاز کنید. این تمرینات را می توانید تقریبا به سرعت پس از زایمان اجرا کنید. تمرینات کف لگن برای کمک به تسریع بهبود واژن و ناحیه میان دوران مفید است. این تمرینات به جریان خون و ترمیم آسیب ها کمک میکند
  • پس از صدور مجوز برای اجرای تمرینات ورزشی توسط پزشک ، می توانید برای انجام هرگونه تمرینات کم فشاری اقدام کنید.پیاده روی با فرزندتان و کالسکه اش روشی عالی برای ورزش است. در آغاز با ده دقیقه پیاده روی آغاز کنید، به تدریج آنرا تا 20 دقیقه افزایش دهید.دوچرخه ثابت و برخی از تمرینات در آب وشنا را امتحان کنید.
  • همان طوری که تناسب اندامتان تثبیت می گردد و اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورید، می توانید به باشگاه باز گردید. ورزش هایی که به بهبود میزان توانایی تان کمک میکند، بسیار مفید هستند. به منظور کسب توازن ماهیچه ای و تلاش برای بهبد سریعتر ،تمرینات دوره ای با وزنه های سبک را امتحان کنید. این کار همچنین به افزایش میزان سوخت وساز بدنی کمک میکند و مدیریت بهتر وزن را میسر می سازد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.