ویتامین C تاثیر نیکوتین بر ریه جنین را خنثی می کند

طبق پژوهشی مصرف مکمل ویتامین C در مادران باردار و سیگاری تا یک سال موجب  تقویت عملکرد ریه های جنین و کاهش شیوع خس خس سینه در نوزاد می شود.
بیش از 50 درصد مادران سیگاری پس از باردار شدن نیز به مصرف سیگار ادامه می دهند. مصرف سیگار در بارداری، رشد ریه های جنین را تحت تاثیر قرار می دهد، بطوریکه کودک در تمام طول عمر خود با نقص عملکرد ریه مواجه خواهد بود. همچنین نوزاد بیشتر در معرض ابتلا به عفونت تنفسی و آسم اطفال قرار می گیرد.
در این پژوهش به اثبات رسیده که مصرف مکمل ویتامین C  در بارداری می تواند تاثیر نیکوتین بر ریه و عملکرد تنفسی جنین را در درون رحم تا حدودی خنثی کند. در پژوهش دیگری نشان داده شده که کاهش عملکرد تنفسی در فرزندانی که مادرشان در بارداری سیگار مصرف می کردند،

در دوران کودکی و حتی تا 21 سالگی آنها ادامه داشته است. محققان می گویند، مصرف مکمل ویتامین C در مادران باردار و سیگاری، روشی ساده و ارزان است تا بتوانند از این طریق اثرات مخرب سیگار را از ریه و دستگاه تنفسی جنین دور نگاه دارند و از شیوع بیماری های تنفسی در کودک شان پیشگیری کنند. با این حال بهتر است پیش از هر اقدامی با مشاور و پزشک خود مشورت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.