بهترین صندلی برای کار

یک صندلی کار استاندارد این ویژگی‌ ها را دارد

اگر پشت‌ میزنشین هستید و ساعت‌ ها باید روی صندلی کارتان جا خوش کنید، با توجه به این معیارها صندلی کارتان را انتخاب کنید. مطمئن باشید که اگر این موضوع را با رئیستان در میان بگذارید و بگویید که کمر درد و زانو درد به خاطر انتخاب یک صندلی نامناسب سراغتان آمده، حتما فکری به حالتان خواهد کرد.

به قدتان توجه کنید

صندلی که رویش می‌ نشینید باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا بتوانید متناسب با قدتان ارتفاع آن را تنظیم کنید. زانوهای شما در حالت نشسته نباید روی هوا معلق و آویزان باشند یا اینکه به خاطر کوتاه بودن صندلی زیاد خم شده باشند. زیر پاهایتان هم باید یک کفی شیب‌ دار قرار دهید تا خون بهتر در پاهایتان جریان پیدا کند و احتمال آسیب دیدن زانوهایتان کمتر شود.

تکلیف گردنتان را روشن کنید

صندلی که پشتی بلندی دارد و بخشی از آن از شانه‌ ها و بخش دیگری از گردن شما حمایت می‌ کند، گزینه مناسبی است. اگر از ترس هل خوردن گردنتان به عقب مدام خودتان را منقبض می‌ کنید، یعنی صندلی مناسبی را انتخاب نکرده‌ اید. وقتی روی صندلی می‌نشینید، شیب بدنتان نباید از 10 درجه بیشتر شود.

حواستان به گودی کمرتان باشد

یک صندلی مناسب باید کمی در ناحیه گودی کمر قوس داشته باشد تا انحنای کمرتان پر شود. اگر صندلی شما چنین ویژگی را ندارد، یک بالشتک کوچک تهیه کنید یا از داروخانه پشتی با قوس مناسب بخرید و گودی کمرتان را با آن پر کنید.

دور خودتان نچرخید

اگر وقتی روی صندلی چرخدار می‌ نشینید بی‌ اختیار دور خودتان می‌ چرخید، به کمرتان آسیب خواهید رساند. در چنین شرایطی بهتر است از صندلی که قابلیت فیکس شدن دارد استفاده کنید.

بهترین حالت های خوابیدن برای درمان کمر درد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.