پوست شما با کدام رنگ لباس ست می‌شود؟

مدآنلاین: مهم نیست چه وقت از سال باشد زمستان، بهار، تابستان، یا پاییز برخی از افراد همیشه مجموعه‌ای از رنگ‌های تکراری را می پوشند، مثل سیاه، آبی و بنفش. اینها تنها رنگ‌هایی هستند که در کمد لباس آنان پیدا می‌شود. دلیل موجه آنها هم این است که رنگ مشکی مثلا آنان را لاغرتر نشان می‌دهد و رنگ آبی چشم‌های‌شان را آبی‌تر و رنگ بنفش پوست‌شان را برنزه‌تر نشان می‌دهد .

بدون شک علت انتخاب این رنگ‌ها و ترکیب زیبای آنها با رنگ پوست دلیل منطقی و علمی دارد. بله درست حدس زده‌اید، برای این که پوست برخی از افراد تُن رنگ‌های سرد  دارد یا به عبارت دیگر سفید است و چشم‌های‌شان آبی است .

رنگ‌های آبی، بنفش و صورتی به پوست‌هایی که تُن سرد دارند و روشن هستند بیشتر می‌آید و کسانی که پوست‌شان تُن گرم دارد و تیره‌تر است رنگ‌های زرد، قرمز، نارنجی و قهوه‌ای به آنها می‌آید .

رنگ‌های سیاه، خاکستری و سفید که ریشه هر سه آنها یکی است، یعنی  آنها از ترکیب همه رنگ‌هایی که در طبیعت وجود دارند درست شده‌اند، رنگ‌های برنده هستند واین یعنی به همه می‌آیند و با هر رنگ پوستی چه تیره و چه روشن ترکیب زیبایی بوجود می‌آورند.

به نظر می‌آید که افراد به‌صورتی ناخود آگاهانه رنگ‌هایی را که به پوست‌شان می‌آید، انتخاب می‌کنند.

چطور می‌توانید تن رنگ پوست‌تان را پیداکنید ؟ برای این کار در وسط روز که هوا کاملأ روشن است بیرون بروید و به رگ‌های دست‌تان با دقت نگاه کنید. اگر رنگ رگ‌های شما متمایل به آبی است تن رنگ پوست شما سرد است و اگر رگ‌های شما متمایل به سبز است تن رنگ پوست شما گرم است.

یک امتحان دیگر هم وجود دارد. این که یک لباس به رنگ صورتی و یکی به رنگ نارنجی  وهر دو از یک جنس انتخاب کنید. هر دو را کنار صورت‌تان نگه دارید، اگر صورتی باعث درخشان نشان دادن پوست شما می‌شود، تن رنگ پوست‌تان سرد است و اگر نارنجی باعث درخشان به نظر آمدن شما بشود تن رنگ پوست‌تان گرم است .

با انجام این دو امتحان ساده می‌توانید با اطمینان خاطر و اعتماد بنفس رنگ مناسب خود را انتخاب کنید و مطمئن باشید که به شما می‌آید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *