چال گونه،چال کمر،چال چونه (خطرات،عوارض،جراحی،تصاویر)

هزینه عمل چال گونه,ایجاد چال گونه در خانه,چال گونه با ورزش,ایجاد چال گونه بدون عمل جراحی,ایجاد چال گونه بدون جراحی,چال لپ بدون عمل,چال ونوس,علت چال کمر,دختر باس چال کمر داشته باشه,عکس چال کمر,چال کمر چیست,عکس چال روی کمر,چال پایین کمر,دختر باید چال کمر داشته باشه,چگونه بدون عمل چال گونه داشته باشیم,
چال چانه نشانه چیست,رفع چال چانه,شکاف چانه,جراحی چال چانه,عمل زیبایی چال چانه,عمل چال چانه,شعر در مورد چال چانه,زنخدان چانه,ایجاد چال روی گونه بدون عمل

چیزی که به نام چال گونه در بین مردم معروف است، همان چاله‌ای است که در ناحیه خنده‌ی برخی از افراد، به‌طور طبیعی و ژنتیکی ایجاد می‌شود.

چال گونه چیست؟

یک چال گونه طبیعی نتیجه یک حفره کوچک در یکی از عضلات گونه به نام عضله شیپوری است. اگر چه این یک ویژگی موروثی است، با یک روش جراحی غیرتهاجمی به نام جراحی چال گونه می توان آن را ایجاد کرد. اگر چه علت چال گونه وجود نقص در یکی از عضلات گونه است، در بسیاری از جوامع چال گونه زیبا است. چال گونه نشان دهنده جوانی و زیبایی است که خنده فردی که دارای آن است را زیباتر می کند. افرادی که با چال گونه طبیعی بدنیا می آیند با افزایش سن و تغییرات وزن، عضلانی و پوستی، آنها را از دست می دهند یا عمق چال گونه های آنها کاهش پیدا می کند.

چال گونه

آیا چال گونه‌ای که کاشته می‌شود تا آخر عمر برای فرد باقی می‌ماند یا پس از مدتی از بین می‌رود؟

نمی‌توان به‌صورت صددرصد گفت که این چال گونه کاشته‌شده تا آخر عمر برای تمام افراد، باقی می‌ماند. به عبارت ساده‌تر به‌خاطر بخیه‌ای که در ناحیه داخلی دهان زده می‌شود، ممکن است حالت چسبندگی در آن قسمت ایجاد شود و این چسبندگی برای برخی افراد، چال گونه مادام‌العمر را در پی داشته باشد و برای برخی دیگر این‌طور نباشد.

 

آیا کاشت چال گونه، عارضه خاصی هم به دنبال دارد؟

عارضه خاصی که نه، اما ممکن است افرادی که این کار را انجام داده‌اند، مشکلاتی را هنگام خندیدن یا ابراز احساساتی که به حرکات عضلات صورت نیاز دارند، احساس کنند و نتوانند مانند قبل، میمیک خنده یا سایر ابراز احساسات صورت خود را داشته باشند.

از طرف دیگر، ممکن است قطع اعصاب ناحیه‌ای که کاشت چال گونه در آن انجام می‌شود و عوارض ناشی از آن هم برای افراد متقاضی پیش بیاید.

 

اینکه می‌گویند پوست بچه‌ها هنگام تولد بسیار نرم است و اگر مادر، زیر گونه‌های فرزندش را کمی به درون فشار دهد، باعث ایجاد چال گونه روی صورتش می‌شود، باور درستی است؟

نه، این باور صددرصد اشتباه است! تنها عضوی که در صورت داشتن مشکل مادرزادی می‌توان تا حدی در دوران نوزادی به آن شکل داد، گوش است؛ یعنی اگر گوش نوزادی به‌صورت برجسته باشد، می‌شود با کمی فشار، برجستگی آن را تا حدی اصلاح کرد. اگر نوزادی هم شکاف لب و کام داشته باشد می‌توان با فشار، مقداری از این شکاف را کاهش داد. البته این تغییر شکل دادن اندک هم تنها در ۳ تا ۶ هفته اول پس از تولد امکان دارد و پس از آن دیگر فایده‌ای ندارد.

 

●چالی و سط گونه تان

چال گونه یکی از اعمال جراحی زیبایی است که توسط برخی از افراد تقاضا می شود و این عمل به ۲ روش صورت می گیرد؛ بهترین روش این است که از طریق داخل دهان برشی کوچک ایجاد می کنیم. در این ناحیه یک نوع چربی به نام «بوچارت» وجود دارد که این قسمت را با ساکشن خالی کرده؛ درنتیجه حفره ای زیرگونه ها و در ناحیه خنده افراد به وجود می آید و مقداری فرورفتگی در این محل ایجاد می شود. روش دیگر به این صورت است که از داخل دهان، قسمتی که قرار است روی صورت چال بیفتد را با بخیه جمع می کنیم و به این ترتیب چال گونه را برای فرد به وجود می آوریم. البته این را بگویم که نتایج این عمل کاملا غیرقابل پیش بینی است.

● توصیه های پس از عملچال گونه مردونه

۱ مقداری درد، تورم و کبودی پس از عمل طبیعی است ولی در صورت درد یا تورم شدید یا خونریزی باید جراح را در جریان گذاشت.

۲ معمولا پس از عمل استفاده از آنتی بیوتیک ها توصیه می شود.

۳ فرد باید پس از هربار مصرف موادغذایی با دهانشویه دهان خود را شست و شو دهد تا محل برش ها که داخل دهان است دچار عفونت نشود.

۴ استفاده از کیسه یخ روی گونه برای ۲۴ ساعت اول برای کاهش تورم ها توصیه می شود.

۵ باید از فعالیت های سنگین همچون ورزش تا ۸ هفته بعد از عمل خودداری شود ولی فعالیت های سبک پس از ۳ روز امکان پذیر است.

۶ هنگام خواب استفاده از ۲ عدد بالش در پشت سر برای کاهش تورم ها توصیه می شود.

۷ بیمار باید از وارد شدن هرگونه ضربه به ناحیه گونه برای چند هفته اجتناب کند.

۸ از مصرف غذاهای سفت و جویدنی در ۴ ۳ روز اول پس از عمل خودداری کند تا احتمال جابه جایی پروتزها کمتر شود.

۹ از صحبت کردن زیاد خودداری کنند تا عضلات صورت کمتر تحرک داشته باشد و پروتز بتواند به استخوان گونه بچسبد.

زمان عمل جراحی چقدر است؟

جراحی چال گونه حدودا ۲۰ دقیقه طول می کشد. این روش جراحی در مطب دکتر و تحت بی هوشی موضعی انجام می شود. می توانید جراحی را در روزی که برای مشاوره اولیه به مطب آمده اید انجام دهید، مخصوصا اگر از منطقه دوری آمده اید.

عوارض جانبی جراحی چال گونه چیست؟

کبودی و ورم خفیف شایع ترین عوارض هستند. احتمال دارد که پس از جراحی چال گونه عضله گونه به صورت موقت به مدت چند روز تاگاهی اوقات چند هفته ضعیف شود. این اتفاق به ندرت پیش می آید. شاید نوع چال گونه را دوست نداشته باشید و بخواهید عمیق تر یا کم عمق تر باشد. در صورتی که چال گونه را دوست نداشته باشید، پزشک جراح می تواند جراحی چال گونه را معکوس کند اگر چه معکوس کردن جراحی چال گونه همیشه با موفقیت همراه نیست. به ندرت، چال گونه دچار عفونت می شود. به منظور پیشگیری از عفونت پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند. در موارد نادری بخیه ای که چال را نگه داشته به دلیل ورم زیاد یا مشکلات دیگر پیش از موعد می شکافد. ممکن است چال گونه به اندازه کافی پایین نرود و یک چال گونه کم عمق داشته باشید یا اینکه چال گونه به طور کامل از بین برود.

آیا پس از جراحی هر چیزی می توان خورد و نوشید؟

پس از جراحی هر چیزی بخواهید می توانید بخورید و بنوشید. پس از جراحی کمی احساس درد و ناراحتی می کنید، اما خفیف است و در فرآیند جویدن و خوردن اختلال ایجاد نمی کند.

هزینه این جراحی چقدر است؟

هزینه جراحی چال گونه به این دارد که می خواهید یک چال گونه داشته باشید یا دو تا. در صورتی که می خواهید بدانید هزینه این جراحی چقدر می شود، می توانید با مطب پزشک تماس برقرار کنید و حتی قبل از مراجعه برای مشاوره اولیه می توانید از قیمت آن مطلع شوید.

 

چال چانه

این نوع چال اغلب ” شکاف چانه” نامیده می شود و نسبت به چال گونه شیوع کمتری دارد. چال چانه از اتصال به ساختار فک بوجود آوردن آن ناشی می شود. از آنجایی که این ویژگی غالب است، در صورتی که یکی از والدین به آن مبتلا شده باشند، احتمالا موروثی بودن آن زیاد است.

چال چانه عموما”  از بدو تولد وجود دارد و ارثی بوده و ژن آن ژن غالب می باشد. در واقع نام شکاف چانه برای آن با مسماتراس

چال چونه

ت زیرا علت بروز این حالت ؛ عدم جفت شدن کامل نیمه راست و چپ آرواره تحتانی می باشد که منجر به ایجاد فرورفتگی درمحل تلاقی دو نیمه آرواره می شود که خود را بصورت شکاف روی استخوان چانه نشان میدهد. در بسیاری از موارد این شکاف جزیی بوده و خود را بصورت چال چانه نشان میدهد.

 

 

 

 

 

از سوی دیگر شکاف چانه  بعلت عدم تقارن صورت نیز ایجاد میشود بطوریکه بمرور زمان یک طرف صورت کشیده تر میشود که منجر به ایجاد فرورفتگی در چانه میشود.

شکاف چانه بنامهای چال چانه و چانه سوپرقهرمان نیز نامیده میشود.

چال چانه

 

 

اگر پدر و مادر هر دو چال چانه داشته باشند در اینصورت احتمال آنکه فرزندشان نیز چال داشته باشد ۷۵٪ است.

بسته به میزان شدت فرورفتگی بین دو استخوان ؛ نقیصه از شکاف واضح تا صرفا” یک چال و فرورفتگی جزئی متغیر است.

از افراد مشهوری که شکاف یا چال چانه دارند میتوان از جان تراولتا ؛ بن افلک ؛ کرک داگلاس؛ جری لوئیس ؛ جسیکا سیمسون و نیکول اسمیت نام برد.

چال چانه نشانه جذابیت در زنان است و در مردان علاوه بر جذابیت نماد  قدرت نیز محسوب میگردد به همین دلیل است که به چانه های چال دار ؛ چانه های سوپرقهرمان نیز گفته میشود.

چال کمر

این نوع چال که همچنین از روی اسم ونوس خدای زیبایی ” چال ونوس” نامیده می شود، نسبت به دو نوع چال دیگر شیوع کمتری دارد. این نوع چال در قسمت پایین کمر قرار دارد و در بین زنان بیشتر شایع است.

چال کمر

 

گردآوری:پارسیان لب

 

 

 

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «چال گونه،چال کمر،چال چونه (خطرات،عوارض،جراحی،تصاویر)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.