شکلات کاکائویی

چرا باید هر روز شکلات کاکائویی بخورید؟

نگرانی‌تان در مورد اضافه‌ وزن را بهانه نکنید و روزتان را با خوردن یک شکلات کاکائویی شروع کنید تا برای سوزاندن کالری اضافه‌ ای که به بدنتان رسانده‌ اید، به اندازه کافی فرصت داشته باشید. محققان می‌ گویند به این دلایل باید کاکائو را در برنامه روزانه غذایی‌ تان جا دهید:

آنتی‌ اکسیدان دارد

کاکائو بهترین ماده خوراکی سرشار از آنتی‌ اکسیدان است. ترکیبات موجود در دانه کاکائو نه‌تنها ضد پیری است بلکه به زدودن سموم از کبد و خون هم کمک می‌ کند.

شما با خوردن خوراکی‌ هایی که در ترکیبشان کاکائو به‌کار رفته، می‌ توانید سلامت قلب و عروقتان را تضمین کنید، کلسترول خونتان را کاهش دهید و احتمال دچار شدنتان به دیابت را هم پایین بیاورید.

قلبتان را سالم نگه می‌ دارد

اولین دلیل مرگ ایرانی‌ ها دچار شدن به بیماری‌ های قلبی است اما شاید اگر مردم کشورمان بیشتر سراغ کاکائو بروند، تا اندازه‌ای به کمرنگ شدن این مشکل کمک کنند.

محققان می‌ گویند مصرف مداوم کاکائو به احتمال 77 درصد خطر دچار شدن به این بیماری‌ ها را کم می‌ کند و تعادل را در گردش خون برقرار می‌ کند.

مغزتان را کوک می‌ کند

محققان می‌ گویند مصرف کاکائو مهارت‌ های شناختی را بهبود می‌ بخشد. با خوردن کاکائو می‌ توانید رژیم غذایی‌ تان را از فلاوانول سرشار کنید و در مقابل پایین آمدن مهارت‌ های شناختی‌ تان به خاطر بالا رفتن سن بایستید.

کاکائو شادی‌ آور هم هست و می‌ تواند شما را به فردی خوش‌ خلق و همیشه راضی تبدیل کند. پس اگر این روزها شادی از زندگی‌ تان فراری شده، با مصرف کاکائوی بیشتر آن را برگردانید.

چهار ستون بدنتان را سالم می‌ کند

کاکائو مواد مغذی زیادی مانند آهن، منیزیم، روی، پروتئین، پتاسیم، کلسیم و… را در خود دارد و با خوردن آن می‌ توانید نه‌ تنها سلامت استخوان‌ ها و عضلاتتان را تضمین کنید، بلکه به سالم ماندن پوست و مویتان هم کمک کنید.

داروهای طبیعی برای ترمیم پوست آسیب دیده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.