دلایل نخوابیدن

چرا خواب به چشمتان نمی‌ آید؟

جوش‌ جوشی شدن صورت و برهم ریختن نظم چرخه قاعدگی، تنها نشانه‌ هایی نیستند که از مبتلا شدن شما به مشکلات هورمونی خبر می‌ دهند. خیلی از مشکلاتی که هرروز با آن‌ها دست‌ به‌ گریبان هستید و کار زیاد و خسته شدنتان را به‌ عنوان دلیل ایجادشان معرفی می‌ کنید، باعث برهم خوردن نظم هورمون‌ هایتان می‌شوند. اگر شما هم به نشانه‌ هایی که در ادامه می‌ آوریم دچار هستید، با کمک متخصصان زنان، از به‌ هنجار بودن وضعیت ترشح هورمون‌ هایتان مطمئن شوید.

خواب به چشمتان نمی‌ آید؟

حتی روزهایی که خسته به خانه برمی‌گردید و تا وقت خواب هم مشغول انجام کارهای خانه می‌ شوید، نمی‌ توانید خواب عمیق و خوبی را تجربه کنید؟ بی‌ خوابی و به‌ هم‌ ریختگی ساعت بیولوژیک بدنتان، یکی از نشانه‌ های مبتلا شدن شما به مشکلات هورمونی است. بی‌ خواب شدن شما، یا ناتوانی‌ تان در به‌ موقع بیدار شدن، می‌ توانند از مشکلات هورمونی‌ تان ناشی شوند.

حافظه‌ تان ضعیف شده؟

ضعیف شدن حافظه و ناتوانی‌ تان در به یادآوردن چیزهایی که انتظار دارید در خاطرتان باشد، از دیگر عوارض دچار شدن به مشکلات هورمونی است. اگر در آستانه یائسگی باشید، طبیعی است که به خاطر تغییرات هورمونی که در بدنتان اتفاق می‌ افتد این مشکلات سراغتان بیاید اما در صورتی که هنوز تا یائسه شدن فاصله زیادی دارید، این کم شدن حافظه هورمونی را جدی بگیرید و برای درمان مشکلتان فکری کنید.

شکمتان بازی در می‌ آورد؟

اسهال، درد معده، نفخ و تهوع همه می‌ توانند به خاطر تغییرات هورمونی که در بدنتان اتفاق می‌ افتد ایجاد شوند. اگر همراه این مشکلات گوارشی، خستگی مزمن، آکنه‌ های مزاحم یا گر گرفتگی و تعریق غیرطبیعی را تجربه می‌ کنید، می‌ توانید نسبت به هورمونی بودن این تغییرات گوارشی شک کنید.

نا امیدید؟

فقط کج‌ خلقی‌ های رئیستان و نابسامان بودن وضع اقتصادی شما نیست که باعث افسرده شدنتان شده. اگر این روزها خلقتان ناپایدار است و منفی‌ گراتر از گذشته شده‌ اید، به تغییرات هورمونی که در بدنتان اتفاق می‌ افتد شک کنید. شاید روان شما هم قربانی این بی‌ نظمی‌ ها شده باشد.

سیر نمی‌ شوید؟

اگر این روزها هرچه می‌ خورید سیر نمی‌ شوید و نمی‌توانید اشتهایتان را کنترل کنید، به یک متخصص زنان مراجعه کنید. شاید تغییرات هورمونی که در بدنتان اتفاق افتاده نمی‌ گذارد به رژیم غذایی که انتخاب کرده‌ اید وفادار باشید. اگر هورمون‌ هایتان به‌ هم‌ ریخته باشند، طبیعی است که جلوی اشتهایتان را نتوانید بگیرید و هر روز چاق‌ تر از قبل شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.