دلیل دعوا و درگیری همیشگی

چرا هر روز با دیگران درگیر می‌شوید؟

یک‌ بار دیگر خوراکی‌ هایی را که در این هفته برای ناهار یا میان‌ وعده با خود به اداره آورده‌ اید مرور کنید. در رژیم غذایی‌ تان چه میزان برنج، سیب‌ زمینی، نان و خلاصه خوراکی‌ های سرشار از کربوهیدرات وجود دارد؟ شما هم از آن دست آدم‌ هایی هستید که نمی‌ توانند از کنار بوی سیب‌ زمینی سرخ‌ کرده ساده بگذرند و بیش‌ از اندازه به مصرف کربوهیدرات‌ ها میل دارند؟

محققان می‌ گویند گرچه مصرف کربوهیدرات‌ ها برای همه ضروری است، اما اگر بیش‌ از اندازه سراغشان بروید، تعادل خلق‌ و خویتان از بین می‌ رود. از نظر محققان کسانی که همیشه ویار خوراکی‌ های کربوهیدرات‌ دار را دارند، دچار کمبود یک اسید آمینه ضروری به نام تریپتوفان هستند.

این اسید آمینه می‌ تواند روی ترشح سروتونین که مسئولیت اصلی حفظ تعادل خلق‌ و خو را دارد تاثیر بگذارد و کمبودش نه‌ تنها شما را بدخلق می‌ کند، که باعث ابتلایتان به اختلالات خواب هم می‌ شود. به عبارت دیگر، کسانی که نمی‌ توانند از کربو هیدرات‌ ها دل بکنند و برای رسیدن به آرامش سراغ این خوراکی‌ ها می‌ روند، خودشان هم نمی‌ دانند که با بیشتر خوردن آن‌ ها نا آرامی‌ شان بیشتر می‌ شود.

به گفته محققان اگر شما هم یکی از این افراد هستید و تازگی‌ ها احساس می‌ کنید کج‌ خلق و نا آرام شده‌ اید، باید بیشتر خوراکی‌ های حاوی پروتئین را مصرف کنید.

برای مثال اگر نمی‌ توانید از نان دل بکنید، باید مقداری پنیر و گردو را هم به آن اضافه کنید و یا اینکه با خودتان ساندویچ تخم‌ مرغ به اداره بیاورید تا بدنتان با خوردن پروتئین در کنار کربوهیدرات به تعادل برسد و به آرامش برسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.